Huawei nova Y70
Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Bratislava, 1. júla 2022 – Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie. Zaujme veľkým 6,75-palcovým displejom, nadštandardnou 6000 mAh batériou, 22,5W rýchlym nabíjaním Huawei SuperCharge, 128 GB pamäťovým úložiskom a používateľskou nadstavbou EMUI 12. To všetko za mimoriadne priaznivú cenu 159 eur.

Huawei nova Y70

Nabíjanie len 2x týždenne vďaka 6000 mAh batérii

Nový model nova Y70 zdedil dlhotrvajúcu výdrž batérie, ktorým boli známe modely série Huawei Y. Je vybavený 6 000 mAh veľkou batériou, ktorá prináša spoľahlivý používateľský zážitok bez obáv z rýchlo vybitej batérie. Vďaka jedinečnej technológii inteligentnej úspory energie inžinieri hlboko v novom modeli optimalizovali viacero oblastí spotreby energie.

Novinka podporuje rýchle nabíjanie 22,5 W Huawei SuperCharge, ktoré ponúka kratší čas nabíjania. Navyše vyžaduje nabíjanie iba dvakrát týždenne, čo je lepšie ako u iných smartfónov s rovnakou kapacitou batérie. Vďaka optimalizovanej spotrebe energie aplikácií dokáže Huawei nova Y70 identifikovať a vypnúť spotrebu energie nevyhradených iných aplikácií. Ak zapnete režim slabej batérie pri úrovni 5 %, zariadenie bude fungovať v pohotovostnom režime ďalších 12 hodín, kým sa vypne.

Pohlcujúci vizuálny zážitok na veľkom displeji

Huawei nova Y70

Najnovší príspevok do rodiny Huawei nova sa môže pochváliť 6,75-palcovým displejom Huawei FullView, ktorý prináša širší pohľad a pohlcujúci vizuálny zážitok. Vďaka vysokému pomeru obrazovky 90,26 % a dizajnu s úzkym rámom zobrazuje obrazovka viac obsahu, či už ide o vaše obľúbené fotografie, videá alebo hry.

Novinka podporuje niekoľko rôznych režimov obrazovky vrátane inteligentného stmievania, podsvietenia obrazovky a režimu e-kníh, čím znižuje záťaž na oči. Bez ohľadu na to, aké je svetelné prostredie, používatelia si môžu vždy vychutnať pohodlný zážitok zo sledovania. Keďže dlhodobé pozeranie na obrazovku v noci môže spôsobiť podráždenie očí a únavu, smartfón prispôsobí jas obrazovky a zníži teplotu farieb tak, aby chránil zrak užívateľa.

Pokiaľ ide o farby a dizajn, Huawei nova Y70 zdedil umeleckú dokonalosť, ktorá je charakteristická pre celú sériu nova Y. Nový telefón má čistý a elegantný zakrivený dizajn a je dostupný v troch štýlových farebných prevedeniach: Pearl White, Crystal Blue a Midnight Black.

Inteligentný digitálny život s veľkým úložiskom

smartfón Huawei nova Y70

V novej ére smartfónov sa spoločnosť Huawei snaží prinášať najnovšie technologické pokroky a naďalej prinášať spotrebiteľom zážitok z inteligentného digitálneho života. Huawei nova Y70 prichádza s veľkou pamäťou telefónu 4 GB a úložnou kapacitou rozšíriteľnou až na 512 GB pri použití kariet MicroSD. Veľké úložisko vás zbaví starostí o voľnú pamäť a zaručuje stabilný výkon pri prepínaní medzi aplikáciami alebo pri spustení mnohých z nich súčasne.

Nový model je tiež vybavený technológiou super kompresie súborov EROFTS, ktorá minimalizuje využitie úložiska pri sťahovaní obľúbených skladieb, videí a hier.

Trojitý fotoaparát a perfektné selfie vďaka umelej inteligencii

Huawei nova Y70 je vybavený 8MP predným fotoaparátom, ktorý dokáže zachytiť selfie s ostrými detailmi. Podporuje tiež efekt bokeh a spolu s algoritmom AI Beauty, ktorý vyvinula spoločnosť Huawei, dokáže vytvoriť kozmetický efekt na mieru na základe vlastností používateľa, ako je vek a pohlavie. Okrem toho je telefón vybavený aj technológiou zobrazovania podsvietenia HDR, ktorá dokáže zachytiť viac detailov v portrétoch a krajinách bez obáv z rušenia svetla.

Na zadnej strane je smartfón vybavený fotoaparátom s tromi objektívmi a umelou inteligenciou. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 48 Mpx (f/1,8), dopĺňa ho 120° 5 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 2 Mpx senzor pre meranie hĺbky záberu. Hlavný fotoaparát s vysokým rozlíšením a optimalizovanými algoritmami Huawei dokáže znížiť šum a zvýšiť dynamický rozsah, čím zaistí, že každý záber bude mať optimálnu kvalitu bez ohľadu na to, či fotíte portréty alebo scenériu. Ultraširokouhlý fotoaparát zas umiestni viac obsahu do jedného záberu a zachytí tak každú spomienku, či už fotografujete krajinu alebo rodinnú fotografiu z dovolenky. Samostatný hĺbkový objektív pracuje v tandeme s novo vyvinutým algoritmom bokeh, ktorý dokáže presne lokalizovať vzdialenosť a hĺbku objektu.

mobilný telefón Huawei nova Y70

Cena a dostupnosť

Huawei nova Y70 bude dostupný od 11. júla 2022 u maloobchodných predajcov a vybraných operátorov za odporúčanú cenu 159 eur.

ZDIEĽAŤ