realme

6. apríla, 2021 – Praha, Česká republika – realme, najrýchlejšie rastúca značka inteligentných telefónov na svete, a spoločnosť TÜV Rheinland dnes predstavili nový štandard kvality inteligentných telefónov. Na základe výskumu medzi mladými užívateľmi vytvorili certifikáciu TÜV Rheinland High Reliability založenú na trojročnom životnom cykle telefónu. Ako prvé túto certifikáciu obdržali smartfóny realme C21 a C25.

smartfón realme C21

Certifikácia kvality TÜV Rheinland

Po viac než ôsmich mesiacoch výskumov a testovaní TÜV Rheinland a realme spoločne vytvorili certifikáciu vysokej spoľahlivosti inteligentných telefónov (TÜV Rheinland Smartphone High Reliability Certification), ktorá slúži ako popredný priemyslový štandard pre významné trhy po celom svete.

Proces zahŕňa 23 hlavných testov, a to vrátane desiatich scenárov každodenného používania, ako je pád, opotrebenie alebo poškriabanie. Súčasťou je i sedem testovacích scenárov extrémnych podmienok, ako sú vysoké teploty alebo vlhkosť, kolísanie napätia, pôsobenie statickej elektriny alebo tlaku vzduchu, a 6 testovacích scenárov spoľahlivosti jednotlivých komponentov.

„Zahájili sme spoluprácu s TÜV Rheinland, aby sme posunuli kontrolu kvality na ďalšiu úroveň. Stali sme sa tak prvou značkou inteligentných telefónov, ktorá získala certifikáciu TÜV Rheinland High Reliability. Touto sadou štandardných postupov kvality prejdú pri testovaní a kontrole všetky inteligentné telefóny realme,” hovorí CEO realme Sky Li.

Plne automatizovaná inteligentná továreň

Jedným z kľúčových atribútov pri výrobe kvalitných produktov je konzistencia. Značka realme investuje do vývoja inteligentnej továrne, ktorá by mala byť v blízkej budúcnosti plne automatizovaná, a môže preto zlepšiť efektivitu a precíznosť zložitých výrobných procesov.

Príkladom takej automatizácie je výrobná linka SMT, ktorá je zodpovedná za umiestnenie komponentov na základnú dosku tlačených spojov. Aktuálna miera automatizácie je tu 87,5 %, čo výrazne prevyšuje bežné priemyselné štandardy. Vďaka zvyšujúcej sa automatizácii umelej inteligencie dokáže inteligentná továreň realme vyrobiť každý rok 60 miliónov zariadení.

smartfón realme C25

S dôrazom na kvalitu

V realme veria, že kvalita výrobku začína pri najmodernejšej technológii a vynikajúcom designe, ale najväčší dôraz je vždy kladený na kvalitu. „Pri navrhovaní akéhokoľvek produktu striktne dodržiavame vopred stanovený súbor zásad a kritérií. Všetky produkty realme majú design, ktorý udáva trendy, využívajú najnovšie technológie a ich kvalita je prísne kontrolovaná,“ hovorí Sky Li.

Tím kontrolórov realme sa počas procesu navrhovania, vývoja a testovania zapája do každého zo stupňov, a pokiaľ produkt v ktoromkoľvek okamihu nespĺňa štandardy kvality, je nutné ho od základu prepracovať.

Navrhnuté pre aktívnu mládež

Značka realme pozná svojich mladých užívateľov a ide v ústrety ich aktivitám, ako je cestovanie alebo extrémne outdoorové športy. Preto previedla tiež dôkladné testy súvisejúcich podmienok. Produkty sú tak podrobené napríklad pádom z výšky až 1,8 metra na rôzne povrchy, aby sa nasimulovali nárazy pri skateboardingu alebo parkúri, a zakúsia i extrémne teploty od  mínus 40 °C do plus 75 °C.

ZDIEĽAŤ