BRATISLAVA, 15. februára 2017 – Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, dnes predstavila najnovší prírastok do rodiny systémových fotoaparátov EOS M – model EOS M6. Nový fotoaparát spája špičkové technológie značky Canon do kompaktného tela a stavia na najnovších fotografických inováciách vrátane CMOS snímača typu APS-C s rozlíšením 24,2 megapixelov alebo automatického zaostrovania s duálnymi pixelmi CMOS. Novinka sa tak môže v jednoducho prenosnom prevedení pochváliť rýchlosťou i kvalitou digitálnych zrkadloviek. Canon nový model navrhol s ohľadom na maximálnu podporu tvorivého vyjadrenia autorov – fotenie prostredníctvom LCD displeja otvára možnosť vytvárať snímky z neobvyklých uhlov a zaisťuje, že používatelia budú vždy pripravení zachytiť tú správnu udalosť pred objektívom.

Výkon pre nádherné výsledky 

Nový fotoaparát je vhodný na fotenie v rôznych obdobiach, od žiarivých letných dní až po zimné večery. Za touto univerzálnosťou stojí vysoký výpočtový výkon obrazového procesoru Canon DIGIC 7, ktorý bez ohľadu na svetelné podmienky zaisťuje bohatšie tóny i detaily výsledných snímok. Vďaka kombinácii tohto procesoru, CMOS snímača s rozlíšením 24,2 megapixelov a automatickému zaostrovaniu s duálnymi pixelmi CMOS, dokáže nový EOS M6 v každej situácii ponúknuť používateľom kvalitu a rýchlosť známu z digitálnych zrkadloviek.

Canon EOS M6 je vhodný i na zachytenie spontánnych okamihov, kedy nie je možné mať scénu plne pod kontrolou – od živého pouličného umenia až po vysoko dynamické akcie. Nový fotoaparát totiž umožňuje kontinuálne snímanie rýchlosťou 7 snímok za sekundu (v prípade pevného zaostrenia dokonca 9 snímok za sekundu). Používatelia tak majú istotu, že nikdy nezmeškajú žiadny záber. Súčasťou EOS M6 je i päťosá stabilizácia pre nakrúcanie filmov, vďaka ktorej sú výsledné videá v rozlíšení Full HD so snímkovacou frekvenciou 60p celkom plynulé a neroztrasené – a to i pri vytváraní záberov v pohybe. Výsledky môžu byť navyše ešte lepšie, stačí len využiť objektív s podporou technológie dynamického IS, ako je napríklad Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM.

Ikonický design EOS vrátane spôsobu ovládania

Nový prírastok stavia na klasickom dizajne systému Canon EOS a vďaka ideálnej veľkosti je vhodný partner pre akékoľvek dobrodružstvo. Canon EOS M6 sa môže pochváliť tiež jednoduchým používaním bez ohľadu na konkrétnu situáciu a kompozíciu – konštruktéri mu dali do vienka veľký výklopný dotykový LCD displej i volič pre ovládanie palcom, teda prvky, ktoré doslova na dosah prstu ponúkajú plnú a intuitívnu kontrolu nad fotoaparátom.

Pripojiť a zdieľať

Vďaka integrovanej Wi-Fi konektivite a funkcii NFC môžu používatelia celému svetu jednoducho a rýchlo ukázať dianie okolo seba. Súčasťou prístroja je i technológia Bluetooth[1], ktorá zaisťuje neustále prepojenie EOS M6 s inteligentným telefónom alebo tabletom, a teda i prezeranie snímok na týchto zariadeniach bez potreby vyberať fotoaparát z brašne. Technológia Bluetooth dovoľuje i vzdialené fotografovanie, ktoré je ideálne napríklad pre perfektné skupinové selfie snímky alebo pre zachytenie scén bez vyrušenia snímaného objektu – napríklad pri fotografovaní divokej zveri.

Celkom nový hľadáčik

Canon spolu s EOS M6 predstavil i nový elektronický hľadáčik EVF-DC2. Tento kompaktný a ľahký externý hľadáčik je určený pre kompatibilné fotoaparáty EOS M – vrátane novinky EOS M6 – i pre rad modelov PowerShot. Základom hľadáčiku typu 0,39 je displej s rozlíšením 2,36 milióna bodov, ktorý zobrazuje každý zložitý detail. Dôležité je i stopercentné pokrytie zaisťujúce identický obsah zorného poľa i výsledného záberu. Elektronický hľadáčik EVF-DC2 zobrazuje dianie pred fotoaparátom v reálnom čase s obnovovacou frekvenciou až 120 snímok za sekundu. Prechod medzi používaním displeja a hľadáčika je veľmi jednoduché – stačí fotoaparát priblížiť k tvári, a používatelia si tak môžu vychutnať podporu skutočne pohotového vytvárania snímok. A vďaka hmotnosti iba 29 gramov a kompaktnému prevedeniu je nový hľadáčik ideálny do fotografickej brašne každého majiteľa EOS M6.

 Kľúčové výhody fotoaparátu EOS M6:

  • Vysoká kvalita v malom tele
  • Špičkový výkon v najdôležitejších okamihoch
  • Nová úroveň filmovej kreativity
  • Skvelá kombinácia kompaktného prevedenia a vlastností digitálnych zrkadloviek
  • Zdieľanie snímok s celým svetom bez použitia káblov

 Kľúčové výhody elektronického hľadáčika EVF-DC2:

  • Dostatočný kľud na prípravu záberu
  • Nový štýl práce s fotoaparátom
  • Prenosné prevedenie umožňujúce mať hľadáčik neustále pri sebe

[1] Technológia Bluetooth s nízkou spotrebou. Bluetooth a súvisiace logá sú registrované ochranné známky Bluetooth SIG, Inc. a spoločnosť Canon Europe je oprávnená k ich odpovedajúcemu využitiu. Ostatné ochranné známky a obchodné názvy sú majetkom príslušných vlastníkov.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ