NVIDIA_GeForce_RTX_2060

S cenou stanovenou na 349 dolárov ponúkajú RTX 2060 ohromujúcu grafiku s efektmi ray-tracingu a umelej inteligencie desiatkam miliónov hráčov. Celosvetovo dostupné budú od 15. januára 2019.

LAS VEGAS – CES, 7. januára 2019 – Spoločnosť NVIDIA predstavila NVIDIA® GeForce® RTX 2060,  grafickú kartu postavenú na architektúre Turing dostupnú desiatkam miliónov hráčov po celom svete.

Grafická karta RTX 2060 prináša výnimočný výkon v moderných hrách s vylepšenou grafikou vďaka ray-tracingu v reálnom čase a umelej inteligencii. Výkon a vlastnosti predtým dostupné len v high-end grafických kartách sú teraz k dispozícii za cenu 349 dolárov.

RTX 2060 je o 60 % výkonnejší v aktuálnych tituloch než predchádzajúca generácia GTX 1060, najpopulárnejšia NVIDIA grafická karta minulosti, a dosahuje tak výkon GeForce RTX 1070 Ti (1). Vďaka RT a Tensor jadrám v grafickom čipe zvládne Battlefield V so zapnutou technológiou ray-tracing na 60 snímok za sekundu.

Grafická karta GeForce RTX 2060 bude celosvetovo dostupná od 15. januára 2019.

NVIDIA_GeForce_RTX_2060

„Budúcnosť hrania počítačových hier pre desiatky miliónov  hráčov práve začala,“ povedal zakladateľ a CEO spoločnosti NVIDIA Jensen Huang, ktorý sa postaral o odhalenie RTX 2060 na veľtrhu CES, a dodal: „Hráči využívajúci stolový počítač sú veľmi nároční a grafická karta RTX 2060 udáva nový štandard – bezkonkurenčnú cenu, mimoriadny výkon a ray-tracing v reálnom čase, ktorý zmazáva rozdiel medzi filmami a hrami. Je to naozaj skvelý moment pre hráčov a herný priemysel.“

Prednosti architektúry Turing

RTX 2060 je vybavená vylepšeným jadrom multiprocesora pre efektívnejšie spracovanie náročných výpočtov v moderných hrách. Podporuje súbežne úlohy vo formáte plávajúcej  desatinnej čiarky a celočíselné operácie, technológiu adaptive shading a novú architektúru pamäte s dvojnásobnou kapacitou vyrovnávajúcej pamäte v porovnaní s predchodcami. Moderné hry môžu tieto výhody využiť a dosiahnuť tak až 2x vyšší výkon oproti GTX 1060.

RTX 2060 integruje 6 GB vlastnej pamäte  typu GDDR6 a 240 Tensor jadier schopných dosiahnuť 52 teraflops výkonu, ktoré umožnia vylepšiť výkon v hre vďaka technológii Deep Learning Super Sampling (DLSS).

DLSS využíva hĺbkovú analýzu a umelú inteligenciu a aplikuje ich do vykresľovacích techník. Výsledkom sú ostré a hladké hrany na vykreslených objektoch a vyšší výkon v hre.

Battlefield V s podporou DLSS už čoskoro

Electronics Arts a DICE čoskoro  uvoľnia update do hry Battlefield V, ktorý bude obsahovať podporu DLSS rovnako ako ďalšie optimalizácie pre ray-tracing v hre. Spojenie ray-tracingu a DLSS umožní hráčom získať ohromujúcu kvalitu obrazu s ray-tracingom pri zachovaní vynikajúceho výkonu.

Prvé testy ukázali výkon v hre so zapnutou technológiou RTX a DLSS na úrovni vypnutej technológie RTX.

Užitočné funkcie v GeForce Experience

RTX 2060 využíva aplikáciu GeForce Experience™, uľahčujúcu prácu na počítači a poskytujúcu radu užitočných funkcií, ako sú:

  • NVIDIA Highlights – automaticky zaznamenávajúca kľúčové akcie v hre. Široké portfólio podporovaných hier dopĺňajú tieto tituly z nedávnej doby: Deuterium Wars, Dirty Bomb, Dying Light: Bad Blood, Europa (Ring of Elysium), Extopia, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Justice, Knives Out PC Plus, Lost Ark, Shadow of Tomb Raider, Switchblade a X-Morph: Defense.
  • NVIDIA Ansel – umožňuje zaznamenávať senzačné herné fotografie. Široké portfólio podporovaných hier dopĺňajú tieto tituly z nedávnej doby: Deep Rock Galactic, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Ride 3 a Shadow of Tomb Raider. Hráči môžu zdieľať svoje zážitky a zúčastniť sa pravidelných mesačných súťaží na webe ShotWithGeForce.
  • NVIDIA Freestyle – umožňuje upraviť zobrazenie hier podľa vlastných užívateľských preferencií od farebnosti až po zatiaľ posledné pridané filtre, ktoré premenia hru na olejovú maľbu, alebo vrátia vzhľad do obdobia 80-tych rokov.

Balíček s Anthem a Battlefield V

Hráči, ktorí si zakúpia grafickú kartu GeForce RTX 2060 alebo stolový počítač s touto kartou, si môžu vybrať jednu z týchto hier. Akcia platí len po obmedzenú dobu u vybraných predajcov.

Dostupnosť

Grafická karta GeForce RTX 2060 bude dostupná od 15. januára 2019, a to od popredných svetových výrobcov, ako sú ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac.

V rámci stolových počítačov u popredných svetových výrobcov Acer, Alienware, Dell, HP, Lenovo a ďalších lokálnych značiek po celom svete.

NVIDIA GeForce RTX 2060 Founders Edice, vlastná grafická karta navrhnutá a pretaktovaná už z výroby, bude dostupná na webe www.nvidia.com.

Tlačová správa