Model GT83 VR od MSI, ktorý som mal možnosť vyskúšať, mi učaroval aj napriek pár nedostatkom. Tento exkluzívny notebook od MSI vám určite pripraví neskutočný herný zážitok.

Notebook MSI dosahuje z môjho pohľadu až obrovské rozmery. Nosiť ho je dosť náročné  z dôvodu jeho vysokej hmotnosti a kvôli nízkej výdrži batérie musíte so sebou brať dva adaptéry, ktoré majú spolu skoro rovnakú hmotnosť ako samotný notebook, ale ruku na srdce, kto by tento herný kúsok prenášal každý deň. O chladenie notebooku sa starajú tri výkonné ventilátory, ktoré vďaka tlačidlu môžeme boostnuť na maximálny výkon. Pri tomto výkone však vydávajú hlasný zvuk, ktorý predsa len nie je príjemným sprievodným javom.

 Priemerný Full-HD display

Pravdupovediac, full-HD display bol pre mňa menším sklamaním. V notebookoch pohybujúcich sa vo vysokej cenovej triede by som si predstavoval aspoň 2K display. Pozorovacie uhly a celková sýtosť farieb je pri tomto monitore taká klasika „nič nepokazí, ničím neprekvapí“.

Krásna mechanická klávesnica od SteelSeries

Notebook je vybavený nádhernou podsvietenou klávesnicou. Klávesnica je samozrejme programovateľná, čo je jej veľké plus. Jedinou chybou klávesnice je touchpad, ktorý je situovaný na pravej strane na mieste numerickej klávesnice. Tá sa dá samozrejme zapnúť, ale objaví sa namiesto touchpadu, čo považujem  za nie práve najlepšie riešenie. Mne osobne toto riešenie trošku prekážalo.

Hardvér, ktorý ostatných zatieni

Hardvéru notebooku nie je čo vyčítať, je perfektný,  jeden z najlepších na trhu. Procesor i7 Skylike najvyššej rady s taktom 2.9 GHz zvláda čokoľvek bez problémov a to vďaka turbu, ktoré ho dokáže pretaktovať na 3.8 GHz, pričom niektoré zdroje uvádzajú až 4 GHz. RAM, ktorá ponúka operačnú pamäť 64 GB, poteší každého a vďaka dizajnu notebooku sa dá pridať alebo vymeniť bez väčších problémov. Dve grafické karty Nvidia GTX 1080 s pamäťou 8 GB sú zapojené  pomocou SLI mostíku. Grafické karty nemali problém so žiadnou hrou, aj najnovšie hry išli ako hodinky.

Na záver by som rád spomenul, že z testovania notebooku som mal veľkú radosť,  keďže je to silný herný notebook a všetko bežalo tak, ako malo. Veľmi oceňujem,  že dizajnéri mysleli aj na to, že tento notebook si človek nekupuje na jeden, či dva roky a tak pripravili jednoduchý prístup ku grafickým kartám a RAM karte, vďaka čomu sa dajú ľahko vymeniť. Napriek tomu, že GT83 je hlučnejšia a aj rýchlo sa zohrieva,  myslím si, že si nájde svoju cestu k ozajstným herným nadšencom, i keď jeho cena je nepochybne vyššia než pri štandardných herných notebookoch.

text & foto Filip Skačan

ZDIEĽAŤ