SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

Ani pri kopírovaní veľkých súborov nehrozí zníženie výkonu, preto je model T7 Shield mimoriadne vhodný na natáčanie a strih videa vo vysokom rozlíšení.

Bratislava 5. mája 2022 – Najnovšie externé dátové úložisko – odolný prenosný SSD disk T7 Shield – predstavila spoločnosť Samsung Electronics. Záujemcovia sa môžu tešiť na špičkový výkon a spoľahlivosť v odolnom prevedení s veľkosťou kreditnej karty. T7 Shield je najnovším prírastkom do modelového radu prenosných SSD diskov značky Samsung, ktorý ďalej tvorí T7, disk na každodenné použitie s elegantným dizajnom a vysokou prenosovou rýchlosťou, a ocenený model T7 Touch[1] so vstavaným senzorom odtlačkov prstov pre lepšie zabezpečenie. Nový SSD disk T7 Shield je už aktuálne na slovenskom trhu dostupný u vybraných obchodných partnerov za odporúčanú maloobchodnú cenu 159,90 € za 1 TB a 319,90 € za 2 TB verziu.

„Profesionálni tvorcovia aj bežní užívatelia vyžadujú odolné, výkonné a spoľahlivé SSD disky, ktoré spoľahlivo ochránia ich dáta aj pri páde, po kontakte s vodou alebo v drsných prírodných podmienkach,“ hovorí KyuYoung Lee, viceprezident pamäťovej divízie spoločnosti Samsung Electronics. „Model T7 Shield ponúka rozšírené možnosti kompatibility – používatelia môžu SSD využívať nielen na pripojenie k počítaču, ale aj k smartfónu s Androidom alebo k hernej konzole.“

SSD disk Samsung T7 Shield

Odolnosť podľa certifikácie IP65

T7 Shield je doposiaľ vôbec najodolnejší prenosný SSD disk (Portable SSD, používa sa skratka PSSD) z dielne Samsung. Je preto vhodný na kreatívnu prácu v teréne a v prírode – ocenia ho najmä používatelia, ktorí potrebujú prenášať veľké množstvo dát a chcú mať pokoj, že sú ich videozáznamy, fotografie alebo ďalší obsah v bezpečí. Firma Samsung mala pod kontrolou celý ich vývoj aj výrobu a ručí tak za odolnosť voči pádu až z troch metrov[2]. Certifikácia IP65 svedčí o tom, že disku nevadí prach ani voda[3]. Napriek odolnému prevedeniu je T7 Shield príjemne malý a ľahký, váži iba 98 gramov.

Výnimočný výkon

T7 Shield dokáže čítať dáta rýchlosťou 1050 megabytov za sekundu (MB/s) a zapisovať až 1000 MB/s[4], čo znamená rekordnú rýchlosť medzi súčasnými diskami s portom USB 3.2 Gen2[5]. V porovnaní s predchádzajúcim modelom T5 zrýchlil dátový prenos približne dvojnásobne, oproti externým pevným diskom (HDD) je približne 9,5x rýchlejší[6]. Dokáže tak bežným aj profesionálnym používateľom ušetriť naozaj cenné množstvo času.

Vylepšené sú aj ďalšie parametre SSD disku T7 Shield – výrobcovia zmenili materiál aj softvér, takže nedochádza k strate výkonu ani k prehrievaniu, čo je častým sprievodným javom pri prenose veľkých súborov. Vďaka tejto zmene výkon neklesá a disk sa neprehrieva ani pri prenose súborov s veľkosťou 2 TB[7], čo používatelia ocenia predovšetkým pri kopírovaní dlhších videozáznamov, pri ich strihu, kódovaní či renderovaní. Nemusíte mať žiadne obavy, že by vás disk nechal v štichu.

Bohaté možnosti kompatibility a spoľahlivé zabezpečenie

Samsung T7 Shield je skutočne univerzálny – fotografie, hry, videá v 4K aj 8K a množstvo ďalšieho obsahu si naň môžete ukladať z počítačov s Windows alebo MacOS, zo smartfónov s Androidom alebo z herných konzol[8]. Okrem toho T7 Shield ponúka aj vylepšené možnosti zabezpečenia (256-bitový systém AES alebo Advanced Encryption Standard) s hardvérovým šifrovaním, takže sa o dáta nemusíte báť ani v prípade, že disk stratíte. Okrem toho majú používatelia prístup k pohodlnému ovládaciemu systému Samsung Magician Software9.

SSD disk Samsung T7 Shield

Ekologické balenie

Podobne ako iné prenosné SSD disky značky Samsung je aj T7 Shield k dispozícii v novom obale, ktorý využíva iba tretinové množstvo materiálu v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami. Tým Samsung výrazne prispieva k obmedzeniu emisií skleníkových plynov.

K dispozícii sú tri farebné varianty – béžová, čierna a modrá. Ďalej si užívatelia môžu vybrať z dvoch verzií s 1 a 2 TB. V základnom balení nájdete dva dátové káble, USB Type-C-to-C a USB Type-C-to-A, počítať môžete aj s trojročnou zárukou. T7 Shield sa už na konci apríla začal predávať po celom svete, viac sa o ňom dozviete na stránkach https://samsung.com/portable-ssd .

Samsung T7 Shield – technické špecifikácie 

Rozhranie USB 3.2 Gen2 (10 Gb/s)
Hardware Kapacity 1 TB/2 TB1)
Rozmery 88 x 59 x 13 mm
Hmotnosť 98 g2)
Výkon Sekvenčné čítanie Až 1050 MB/s3)
Sekvenčný zápis Až 1000 MB/s3)
Odolnosť Odolnosť proti vode a prachu IP654)
Odolnosť proti pádu Až 3 m5)
Zabezpečenie Šifrovanie AES 256-bit hardwarové šifrovanie
Software Samsung Portable SSD 1.06)
Samsung Magician Software
Kompatibilita Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie,
Android Lollipop a novšie
Funkčné podmienky Teplota Za chodu
(teplota krytu)
0 °C až 60 °C7)
V pokojovom stave -40 °C až 85 °C
Humidity 5 % to 95 % non-condensing
Otrasy V pokojovom stave 1500 G, dĺžka 0,5 ms, v 3 osiach
Vibrácie V pokojovom stave 10~2000 Hz, 20 G
Certifikáty CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL,
TÚV, CB, EAC, UKCA, BIS
Kompatibilita s RoHS RoHS 2
Záruka Trojročná obmedzená záruka8)

 1) 1 GB = 1 000 000 000 bytov, 1 TB = 1 000 000 000 000 bytov. Ak sa ukáže nižšia kapacita, môže byť príčinou odlišný merací štandard počítača.
2) Skutočná hmotnosť sa pri produktoch s rôznou kapacitou môže líšiť.
3) Maximálna rýchlosť prenosu dát sa meria podľa interných testovacích kritérií spoločnosti Samsung pri použití priloženého kábla. Na výkon má vplyv konfigurácia počítača, kábel a užívateľské prostredie.
4) Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť proti vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.
*Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.
** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.
5) Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.
6) Minimálne systémové požiadavky softvéru radu T7: Windows 7 a novšie, Mac OS X 10.10 a novšie, Android Lollipop a novšie
7) Teplota krytu sa meria v najteplejšom mieste na kryte zariadenia. Odporúča sa zaistiť dostatočný priechod vzduchu, aby zariadenie správne fungovalo v náročných podmienkach.
8) Spoločnosť Samsung Electronics nenesie zodpovednosť za žiadne škody či straty, napr. straty dát či iných informácií na produktoch Samsung Electronics, ani za stratu zisku či príjmu užívateľa. Ďalšie informácie o záruke: www.samsung.com/portable-ssd.
[1]Čestné ocenenie za inovácie na veľtrhu CES 2020.
[2]Test odolnosti voči pádu prebehol v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči pádu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie pádom nespadá pod záručné krytie.
*Podmienky testu: Zariadenie bolo zhodené voľným pádom na kovovú dosku z výšky 3 m.
[3]Certifikát IP (Ingress Protection) stanovuje stupeň odolnosti zaistený mechanickým krytom voči vode a prachu.
Model T7 Shield má certifikát IP65 na základe interných testov v kontrolovanom prostredí. Skutočná odolnosť voči vode a prachu závisí od reálnych podmienok. Poškodenie kvapalinou či prachom nespadá pod záručné krytie.
** Podmienky testu IPX5: Prístroj bol vystavený sladkej vode tečúcej z hadice (Φ 6,3 mm) vo vzdialenosti 3 metre pri prietoku 12,5 l/min počas 3 minút.
** Podmienky testu IP6X: Prístroj bol vystavený prašnému prostrediu 2 kg/m³ s tlakom do 2 kPa po dobu 8 hodín vo vákuovej komore.
[4]Systémová konfigurácia: ASUS Z270 ROG MAXIMUS IX HERO (USB 3.2 Gen2 Type-C), Intel(R) Core (TM) i7-7700K CPU @ 4.20GHz, OS-Windows 10 19H2
[5]USB 3.2 Gen2 je štandardný protokol, k dispozícii na väčšine spotrebných aj profesionálnych notebookov. Dátový tok je obmedzený vlastnosťami portov, nie vlastnosťami SSD. Výsledky sa môžu líšiť na základe konfigurácie. K maximálnej rýchlosti čítania a zápisu až 1050/1000 MB/s je potrebná podpora USB 3.2 Gen 2 u oboch zariadení a káblov a režim UASP.
[6]Na základe interných testov s externým pevným diskom Samsung 1 TB (HX-MTD10EA).
[7]Rýchlosť sekvenčného zápisu pri modeli T7 Shield presahuje 900MB /s (variant 1 TB) a 1000 MB/s (variant 2 TB) pri okolitej teplote 25 ℃ .
8 Kompatibilita s inými zariadeniami sa môže líšiť. Niektoré operačné systémy môžu vyžadovať sformátovanie T7 Shield . Zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke https:// samsung.com/samsungssd

ZDIEĽAŤ