OPPO Find X5 Pro získava aktualizáciu Andoid 13 Beta 1

Už teraz je k dispozícii vývojárska verzia systému ColorOS, postavená na platforme Android 13 Beta 1

Bratislava, 16. mája 2022 – Vlajková loď značky OPPO, model, Find X5 Pro, je jedným z prvých mobilných zariadení vôbec, ktorá obdrží novú aktualizáciu operačného systému Google Android 13 Beta 1. OPPO taktiež plánuje poskytnúť predbežnú verziu systému ColorOS, založeného na novej aktualizácii Androidu. Vývojári tak môžu pracovať na nových funkciách a potrebných zmenách.

„OPPO už dlhý čas úzko spolupracuje so spoločnosťou Google, aby sme prostredníctvom nášho systému ColorOS, ktorý vychádza z jednotlivých verzií operačného systému Google Android, poskytli čo najlepší zážitok z jeho používania,“ uviedol Andy Wu, viceprezident spoločnosti OPPO a prezident produktového radu Find. „Veríme, že nový systém Android 13 posunie výkon našich mobilných zariadení, ako je napríklad vlajková loď Find X5 Pro a naplno sprístupní prostredie pre vývojárov. “

Systém Android 13 sa zameriava na ochranu súkromia a zabezpečenia, taktiež poskytuje nové rozhranie API, vďaka ktorým majú vývojári možnosť vytvárať lepšie aplikácie. Nový systém ponúka rad aktualizácií, vrátane funkcií pre ochranu súkromia, ako je Photo Picker, vďaka ktorému možno bezpečne vyberať a zdieľať obrázky. Ďalšie aktualizácie sa týkajú nových rozhraní API, povolenia zobrazovania oznámení, tematických ikon aplikácií, rozmiestnenia dlaždíc rýchleho nastavenia, podpory rôznych jazykov v aplikáciách a prehrávania zvuku cez Bluetooth LE a MIDI 2.0 cez USB. Beta 1 pridáva nové oprávnenia pre detailnejšie riadenie prístupu k mediálnym súborom, vylepšené rozhranie API pre smerovanie zvuku a množstvo ďalších funkcií.

Android 13 Beta 1 je k dispozícii pre model OPPO Find X5 Pro, ktorý je na Slovensku v predaji. Ďalším modelom, na ktorom môžu vo svete používatelia Android 13 Beta 1 testovať, je OPPO Find N.

Majitelia smartfónov OPPO Find X5 Pro budú v blízkom čase taktiež prvými, ktorí si budú môcť vyskúšať novú verejnú verziu systému ColorOS založenú na Androide 13.

ZDIEĽAŤ