OPPO Air Glass 3

Spoločnosť OPPO predstavila na veľtrhu MWC 2024 svoj najnovší prototyp OPPO Air Glass 3, ktorý integruje XR a AI a predviedla ďalšie funkcie AI, vrátane OPPO AI Eraser. Novo založené OPPO AI Center pokračuje v skúmaní predných oblastí vývoja a implementácie umelej inteligencie. Do produktov, ktoré uvedie na európsky trh v roku 2024, integruje OPPO nové funkcie generatívnej umelej inteligencie.

Predná svetová technologická spoločnosť OPPO predstavila na veľtrhu MWC 2024 prototyp novej generácie okuliarov pre asistovanú realitu OPPO Air Glass 3. Okuliare Air Glass 3 môžu prostredníctvom smartfónu pristupovať k modelu AndesGPT spoločnosti OPPO a vďaka tomu poskytnú nový zážitok s umelou inteligenciou (AI). Na základe dlhoročných technických skúseností v oblasti AI bolo založené OPPO AI Center, ktoré skúma širšiu škálu produktov a na používateľov zamerané funkcie AI.

Nové zážitky s umelou inteligenciou vďaka najľahším binokulárnym okuliarom pre asistovanú realitu na svete

Vďaka schopnosti porozumieť rôznym typom dát, vrátane textu, obrázkov, videa a zvuku, je multimodálna technológia AI schopná spracovávať a interpretovať zložitejšie používateľské scenáre. To predstavuje nový potenciál v interakciách s používateľmi, vrátane hlasových a vizuálnych. Zariadenia pre rozšírenú realitu (extended reality – XR) síce predstavujú nové možnosti implementácie týchto funkcií, ale pokiaľ majú skutočne prevziať úlohu osobného inteligentného asistenta pre každodenné použitie, musia mať ako pokročilé funkcie, tak aj ľahkú konštrukciu. S touto víziou preto spoločnosť OPPO predstavila celkom nový prototyp Air Glass 3, aby preskúmala možnosti AI založené na spolupráci medzi zariadeniami pre XR a smartfóny.

Okuliare OPPO Air Glass 3 vážia len 50 gramov, sú vybavené vlnovodom zo živice s indexom lomu 1,70, vyvinutým spoločnosťou OPPO a majú viac než 50% rovnomernosť jasu displeja so špičkovým jasom cez 1 000 nitov. Tieto vlastnosti zaisťujú, že okuliare OPPO Air Glass 3 poskytujú zážitok z nosenia, ktorý sa blíži bežným okuliarom, a zároveň majú najlepší plnofarebný displej svojho druhu. Vďaka prístupu k modelu OPPO AndesGPT, ktorý poskytuje aplikácia Air Glass APP v smartfóne, stačí používateľom jednoducho stlačiť spánkovú časť Air Glass 3, aby aktivovali hlasového asistenta s AI a mohli uskutočňovať rad úloh.

OPPO Air Glass 3

OPPO Air Glass 3 podporujú dotykovú interakciu, ktorou je možné jednoducho ovládať funkcie ako prehrávanie hudby, hlasové hovory, zobrazovanie informácií, prezeranie obrázkov a mnoho ďalších. Okuliare sú tiež vybavené technológiou reverzného zvukového poľa, majú otvorenú akustickú konštrukciu so štyrmi mikrofónmi a ďalšie inovácie, ktoré zlepšujú izoláciu hluku a zaisťujú vysokú kvalitu zvuku aj lepšiu ochranu súkromia.

Vývoj funkcií umelej inteligencie v novom OPPO AI Center

Umelá inteligencia je pre OPPO už dlho hlavnou oblasťou investícií a vývoja. Spoločnosť preto predstavila svoj prvý samostatne vytrénovaný model generatívnej AI AndesGPT, ktorý ponúka vylepšovanie dialógov, personalizáciu a aj spoluprácu medzi zariadeniami s pripojením ku cloudu. Ku koncu roka 2023 podalo OPPO viac ako 3 160 globálnych patentov týkajúcich sa AI.

Spoločnosť OPPO založila 20. februára OPPO AI Center, nové centrum, ktorého cieľom je lepšie sústrediť zdroje na výskum a vývoj v oblasti AI a podporovať špičkový, na používateľa zameraný výskum technológií a aplikácií, ktoré majú priniesť výhody AI všetkým záujemcom.

Nasledovne OPPO oznámilo, že počas roka 2024 budú produkty uvádzané na európsky trh vybavené pokročilými funkciami generatívnou AI, vrátane inovatívnej funkcie OPPO AI Eraser a rad ďalších. Tieto kroky demonštrujú odhodlanie spoločnosti OPPO byť priekopníkom v oblasti AI a zvyšovať dostupnosť tejto technológie používateľom po celom svete.

„Smartfóny novej generácie, vybavené funkciami AI, budú po tlačidlových mobilných telefónoch a smartfónoch predstavovať tretiu významnú transformačnú etapu v odvetví mobilných telefónov. V ére smartfónov s AI príde v odvetví mobilných telefónov aj v používateľskej skúsenosti k revolučným zmenám,“ povedal Pete Lau, hovorí produktový riaditeľ spoločnosti OPPO. „A OPPO sa chce stať prispievateľom a propagátorom smartfónov s AI.“

Budovanie ekosystému AI prostredníctvom spoločných inovácií

Vyspelý ekosystém AI vyžaduje otvorenú spoluprácu v rámci celého odvetvia. V rámci svojho záväzku podporovať vytváranie takého ekosystému sa OPPO v oblasti AI snaží rozšíriť svoje vlastné inovácie a zahŕňa rozmanité portfólio spolupráce s radom globálnych partnerov.

Na tohtoročnom veľtrhu MWC sa spoločnosť OPPO pripojila ku startupu AlpsenTek, ktorý sa zaoberá senzormi pohybu a spoločnosti Qualcomm, aby predstavila spoločné úsilie tejto trojice o priekopnícke využitie technológie Hybrid Vision Sensing s novým algoritmom AI Motion. Technológia AI Motion, vyvinutá pod vedením OPPO, dokáže vykonávať rozostrenie a interpoláciu obrazu s vysokou snímkovou frekvenciou pre použitie vo vysokorýchlostných kamerách na základe kombinácie tradičných obrazových dát RBG a dát o pohybe EVS (Event Vision Sensing). Inteligentné telefóny s technológiou AI Motion ponúkajú pokročilé možnosti riešenia rozmazania obrazu a snímok a umožňujú tvoriť skutočne spomalené videá s rýchlosťou 960 snímok za sekundu v rozlíšení 4K. Využitie dát EVS pre presné zarovnanie pohybujúcich sa objektov medzi snímkami zvyšuje dynamický rozsah aj rozlíšenie. Táto technologická integrácia otvára zaujímavé možnosti v oblasti snímania obrazu a videa a zvyšuje potenciál pre tvorbu kreatívneho obsahu.

V rámci svojho poslania „Technológie pre ľudstvo, láskavosť pre svet“ bude spoločnosť OPPO aj naďalej investovať do vývoja a využitia AI a úzko spolupracovať s partnermi po celom svete, aby predstavila ďalšie špičkové produkty a služby, ktoré používateľom prinesú lepšie mobilné zážitky a zároveň vytvorí otvorenejší a pokročilejší globálny technologický ekosystém.

ZDIEĽAŤ