OPPO Reno5 5G

Do redakcie techvia.sk nám prišiel telefón od spoločnosti OPPO, model OPPO Reno5. Je  zaujímavý ako po dizajnovej stránke, tak aj svojím vnútorným vybavením.

smartfón OPPO Reno5 5G

Dizajn

mobilný telefón OPPO Reno5 5G

Telefón OPPO Reno5 upúta celkovým vzhľadom, a to aj vďaka svojim 4 šošovkám. Tlačidlo  zapínania sa nachádza klasicky na pravej strane. Zaujímavosťou je umiestnenie tlačidla ovládania hlasitosti netypicky na ľavej strane spolu s portom pre Dual SIM.  Podporu Dual SIM sme rozhodne v redakcii ocenili, nakoľko ju už považujeme za akúsi samozrejmosť v rámci výbavy. Na spodnej strane displeja je port pre 3,5mm jack, port na nabíjanie pomocou konektora USB-C a v neposlednom rade vstavaný reproduktor. Telefón je z bokov a zozadu chránený silikónovým obalom, ktorý je súčasťou balenia.

smartfón OPPO Reno5 5G

Displej

OPPO Reno5 je vybavený displejom typu AMOLED s uhlopriečkou 6,43 palca s rozlíšením 1080 x 2400 px a ponúka zážitok nielen pri hraní hier, ale aj pri pozeraní filmov najmä vďaka svietivosti 430 nitov. Obnovovacia frekvencia je 90 Hz. Je možné ju znížiť na 60 Hz v prípade potreby zníženia spotreby batérie. Zároveň by sme radi podotkli, že v prípade OPPO Reno5  nie je možné nastaviť automatické prehadzovanie obnovovacej frekvencie. Displej pokrýva takmer celú prednú stranu telefónu a chráni ho Corning Gorilla Glass 5. Ani pri tomto telefóne nechýba funkcia snímača odtlačkov prstov, nachádzajúceho sa v strede spodnej časti displeja.

displej mobilný telefón OPPO Reno5 5G

Batéria

OPPO Reno5 dostal do vienka funkciu super VOOC verzie 2.0 a až 65W nabíjačku, ktorá je  spolu s  káblom s USB-C konektorom súčasťou balenia. Telefón je tak možné nabiť len za necelých 30 minút. Vďaka batérii telefónu s kapacitou 4 300 mAh nie je problém s výdržou za bežného kancelárskeho používania jeden deň.

batéria mobilný telefón OPPO Reno5 5G

Softvér & hardvér

Pomyselným motorom telefónu OPPO Reno5 je 8-jadrový procesor Qualcomm SM7250 Snapdragon 765G 5G, ktorému pomáha 8GB RAM a 128 GB úložiska pre vaše zážitky v podobe fotiek či videí.

Screenshot OPPO Reno5 5G

Softvér tvorí operačný systém Android 11 s nadstavbou COLOR os 11.1, vďaka ktorej je v telefóne množstvo pridaných funkcií. Spomenieme aspoň schopnosť telefónu naučiť sa pravidelný čas nabíjania, vďaka ktorému si sám telefón prispôsobí rýchlosť nabíjania a tým zabráni prebíjaniu, či špeciálny herný režim telefónu. Ďalej sú v ponuke rôzne gestá ako potiahnutie troma prstami na vytvorenie snímky obrazovky či iné funkcie.

Audio

Ak preferujete počúvanie hudby cez klasické „drôtové“ slúchadlá, nebudete pri tomto telefóne sklamaní, pretože spoločnosť OPPO ich pribalila do balenia. Ak by ste však boli fanúšikom Bluetooth slúchadiel, ani to nie je problém, nakoľko telefón disponuje samozrejme aj funkciou Bluetooth vo verzii 5.1.. Avšak počúvanie hudby si viete vychutnať aj cez kvalitný vstavaný reproduktor.

audio telefón OPPO Reno5 5G

Fotoaparáty

Telefón OPPO Reno5 ponúka štyri šošovky na snímanie videí či fotiek. Hlavnou šošovkou je 64MP fotoaparát s clonou f/1.7. Ultraširoká 8MP šošovka s clonou f/2.2 disponuje zorným uhlom až 119°. Ďalšie dve šošovky sú obe 2MP s clonou f/2.4, avšak jedna je určená na makro, čiže detailné fotenie, a druhá na fotenie bokeh fotografií.

fotoaparát OPPO Reno5 5G

Fotografie, ktoré sme fotili týmto telefónom si môžete sami zhodnotiť v priloženej galérii.

fotografia nasnímaná smartfónom OPPO Reno5 5G

fotografia nasnímaná smartfónom OPPO Reno5 5G

Myslíme si, že sú v celkom dobrej kvalite. Vyzdvihnúť by sme chceli ešte režim nočného fotenia, s ktorým sme boli vo výsledkoch veľmi spokojní. Video na tomto telefóne viete točiť do 4K kvality pri 30 fps alebo do rozlíšenia 1080 px pri 30, 60 alebo až 120 fps.

selfie fotoaparát OPPO Reno5 5G

Telefón samozrejme disponuje selfie šošovkou, ktorá je v tomto prípade 32MP so svietivosťou f/2.4. Ak by ste sa náhodou rozhodli točiť touto šošovkou video, budete ho mať v rozlíšení 1080 px pri 30 fps.

mobil OPPO Reno5 5G

Zhrnutie

V našej redakcii sme sa zhodli, že telefón OPPO Reno5 je vhodný na každodenné bežné používanie. Nám sa s ním počas redakčného testu pracovalo veľmi dobre a čo sa týka fungovania softvéru a hardvéru, telefón išiel naplno bez zaváhania. Pre mnohých z nás, ktorí nemajú čas čakať na dobíjanie telefónu je určite výhodou super rýchle nabíjanie vďaka 65W adaptéru s káblikom s konektorom USB-C. Plusom telefónu OPPO Reno5 sú kvalitné  a pekné fotky aj počas nočného fotenia. Počas redakčného testu sme mali k dispozícii OPPO Reno5 vo verzii 128GB úložiska a 8GB RAM, avšak na trhu je dostupný aj vo verzii 256GB úložiska a 12GB RAM.

techvia.sk

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here