OPPO Reno5 Z

Tentokrát nám do redakcie techvia.sk prišiel telefón od spoločnosti OPPO, ktorá sa na Slovensku teší čoraz väčšej popularite. Model OPPO Reno5 Z je kvalitný telefón s veľmi dobrým pomerom k cene.

OPPO Reno5 Z

Dizajn

OPPO Reno5 Z

Telefón OPPO Reno5 Z upúta svojím elegantným vzhľadom. Ten bol v našom prípade počas testovania zdôraznený krásnym prevedením vo farbe kozmickej modrej. Tlačidlo na ovládanie hlasitosti reproduktora a port na dual SIM karty sú umiestnené na ľavej strane, pričom na pravej strane sa nachádza tlačidlo vypnutia/zapnutia telefónu. V spodnej časti telefónu je miesto pre port na 3,5mm jack na pripojenie slúchadiel, ktoré sú súčasťou balenia. Zároveň sa tu nachádza port na nabíjanie za pomoci USB-C a nechýba ani reproduktor. Telefón OPPO Reno5 Z disponuje klasickou veľkosťou dnešných smartfónov s rozmermi 160,1 x 73,4 x 7,8 mm, vďaka čomu padne do ruky vcelku dobre.

smartfón OPPO Reno5 Z

Displej

Displej použitý v tomto telefóne je typu Super AMOLED s uhlopriečkou 6,43“ s rozlíšením 1080×2400 px. Vďaka svietivosti 430 nitov ponúka zážitok nielen z hrania hier, ale aj z pozerania filmov. Displej pokrýva takmer celú prednú stranu telefónu, z toho dôvodu sa selfie šošovka nachádza v diere v ľavom hornom rohu. Ani pri telefóne OPPO Reno5 Z  nechýba funkcia zabezpečenia telefónu pomocou odtlačkov prstov so snímačom umiestneným v strede dolnej časti displeja.

Batéria

V prípade OPPO Reno5 Z je možné smartfón nabiť v priebehu 30 minút vďaka 30W nabíjačke, ktorá je  spolu s káblom s USB-C konektorom súčasťou balenia. Rovnako poteší aj výdrž batérie s kapacitou  4310 mAh, ktorá bez problémov pokryje o niečo viac ako jeden deň prevádzky v štýle bežného kancelárskeho používania.

nabíjanie smartfón OPPO Reno5 Z

Softvér & Hardvér

Srdcom telefónu OPPO Reno5 Z je 8-jadrový procesor MediaTek MT6853 Dimensity 800U,  ktorému pomáha 8GB RAM a 128 GB úložiska pre vaše zážitky v podobe fotiek či videí, ktoré s ním nasnímate.

Nezastupiteľný softvér tvorí operačný systém Android 11 s nadstavbou COLOR os 11.1, vďaka ktorej máte v telefóne množstvo pridaných funkcií. Spomenieme aspoň tie, ktoré nás zaujali najviac.  Určite je medzi nimi schopnosť telefónu naučiť sa pravidelný čas nabíjania, vďaka ktorej si sám telefón prispôsobí rýchlosť nabíjania, čím zabráni prebíjaniu a tiež špeciálny herný režim telefónu. Ďalej sú k dispozícii funkcie ako bezdrôtové a zároveň bezsieťové zdieľanie súborov medzi telefónmi či rôzne gestá ako potiahnutie troma prstami na vytvorenie snímky obrazovky a iné funkcie.

Audio

audio smartfón OPPO Reno5 Z

Pre verných fanúšikov klasických káblových slúchadiel môže byť dobrou správou, že telefón ešte stále disponuje portom pre 3,5mm jack, ba dokonca sa v balení nachádzajú aj slúchadlá. V prípade Bluetooth slúchadiel je telefón vybavený funkciou Bluetooth vo verzii 5.1. Ak slúchadlá neobľubujete, žiadny problém to nie je. Ako každý telefón, aj OPPO Reno5 Z  disponuje vstavaným reproduktorom so zvukom na slušnej úrovni, s ktorým určite neprídete o audio zážitok pri počúvaní hudby, pozeraní filmu či hraní hry.

Fotoaparáty

fotoaparát smartfón OPPO Reno5 Z

Smartfón OPPO Reno5 Z  ponúka v rámci fotoaparátu štyri šošovky. Hlavnou je 48Mpx šošovka s clonou f/1.7. Druhou je ultraširoká 8Mpx šošovka s clonou f/2.2 a zorným uhlom až 119°. Ďalšie dve šošovky sú obe 2Mpx s clonou f/2.4, avšak jedna je špecializovaná na makro fotenie a druhá na fotenie bokeh fotografií. Fotografie, ktoré sme fotili týmto telefónom môžete sami zhodnotiť v našej galérii.  Myslíme si, že sú v celkom dobrej kvalite. Video na tomto telefóne viete točiť v 4K kvalite pri 30 fps alebo v rozlíšení 1080 px pri taktiež 30 fps.

Selfie kamera je vybavená 16Mpx šošovkou so svetelnosťou f/2.4. Videá je možné natáčať v rozlíšení 1080 px s rýchlosťou snímok 30 fps.

selfie fotoaparát smartfón OPPO Reno5 Z

Zhrnutie

V redakcii sme sa zhodli, že telefón OPPO Reno5 Z  je skutočne dobrým telefónom v pomere ceny a kvality. Pri tomto telefóne by sme vyzdvihli dobrú odozvu dotyku displeja ako aj dobrú výdrž batérie,  ktorá je približne jeden deň.  Počas nášho testovania používanie telefónu bolo bezproblémové po stránke hardvéru i softvéru. Fotoaparáty telefónu sú na dobrej úrovni. Na záver by sme ešte pripomenuli, že telefón OPPO Reno5 Z  je na trhu k dispozícii okrem farebného prevedenia kozmickej modrej aj v tekutej čiernej farbe.

techvia.sk

audio OPPO Reno5 Z

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here