OPPO Find N2 Flip

Bratislava, 15. februára 2023 – Spoločnosť OPPO dnes uviedla Find N2 Flip – svoj prvý vyklápací smartfón pre používateľov po celom svete. Týmto vyklápacím zariadením OPPO po veľkom úspechu sérií Find N a Find N2 v Číne oficiálne rozširuje produktový rad skladacích telefónov na zahraničné trhy. Na Slovensku bude v predaji už od 20. februára.

Vďaka kombinácii najväčšieho displeja na vonkajšej strane v rámci všetkých vyklápacích telefónov, celodennej výdrže batérie a bleskovému nabíjaniu SUPERVOOC sa Find N2 Flip so svojim kompaktným, elegantným dizajnom posúva z okrajovej kategórie skladacích telefónov do popredia záujmu.

OPPO Find N2 Flip

Kombinácia zadného 50Mpx fotoaparátu, doplneného o 8Mpx snímač so širokouhlým objektívom a 32Mpx selfie fotoaparátu je postavená na špičkových snímačoch Sony a vyladená v spolupráci s legendárnou značkou Hasselblad. Vysoká svetelnosť objektívu, aj spoločnosťou OPPO vyvinutý obrazový procesor NPU MariSilicon X, sľubujú výnimočne kvalitné snímky a aj videozábery za každých okolností.

Nový OPPO Find N2 Flip vkladá do dlaní a vreciek telefón so špičkovým displejom na vonkajšej strane a spochybňuje to, čo používatelia očakávajú od malých skladacích telefónov. Spolu s nízkou hmotnosťou a vreckovými rozmermi premieňa vertikálny vonkajší displej telefónu tento nový vyklápací telefón na neuveriteľný fotografický nástroj. Veľká obrazovka na vonkajšej strane je tiež vybavená výkonnými widgetmi, ktoré používateľom pomáhajú získať prehľad až o šiestich oznámeniach naraz a riešiť ďalšie jednoduché úlohy bez toho, aby museli telefón otvárať.

Find N2 Flip, ktorý ponúka tiež prvotriedny hardvér, špičkový systém fotoaparátov so snímačom Sony IMX890, výkonnú čipovú sadu MediaTek Dimensity 9000+, ultrarýchle pripojenie k sieťam 5G s dualSIM a najrýchlejšie nabíjanie vo svojej triede, predstavuje začiatok novej kapitoly portfólia skladacích produktov OPPO, aj vyklápacích telefónov ako takých.

Najlepší fotoaparát vo vyklápacom telefóne

Vlajková loď Find N2 Flip má 50Mpx hlavný fotoaparát s veľkým snímačom Sony IMX890 a objektívom so svetelnosťou f/1.8, čo je silný základ pre kvalitné snímky.

Majitelia telefónu uvidia viac a budú si pri fotografovaní istejší, pretože im najväčší vonkajší displej zo všetkých vyklápacích telefónov poskytne najjasnejší možný náhľad selfie snímok. A pokiaľ používateľ fotí alebo nakrúca video niekoho iného, je možné spustiť duálny náhľad, aby bolo vidieť, ako objekt záujmu vyzerá.

Vonkajšia obrazovka Find N2 Flip s pomerom strán 17:9 má rovnakú vertikálnu orientáciu ako snímač fotoaparátu telefónu, takže dochádza k minimálnemu orezaniu pre maximálne detailný náhľad.

Vďaka režimu FlexForm, ktorý umožňuje druhá generácia pántu Flexion Hinge a s ktorým Find N2 Flip drží polohu v rozmedzí 45–110 stupňov, možno tvoriť ešte kreatívnejšie snímky s dynamickými uhlami v úrovni pása a sugestívne časozberné videá v rozlíšení 4K.

Režim FlexForm tiež premení váš vyklápací telefón na fotoaparát so statívom, ktorý nie je nutné držať. Stačí ho čiastočne zložiť, položiť na rovný povrch a potom gestom otvorenej dlane spustiť spúšť – ideálna funkcia pre skupinové snímky. A využije sa tým tiež výkon 32Mpx selfie fotoaparátu. Vďaka snímaču Sony IMX709, automatickému ostreniu a širokouhlému objektívu je možné telefón položiť na stôl a pripojiť sa k vysoko kvalitnému hands-free videohovoru s režimom FlexForm, optimalizovaným pre aplikácie, ako sú WhatsApp a Zoom.

Fotoaparát telefónu Find N2 Flip, vyvinutý spoločne s legendárnym výrobcom fotoaparátov Hasselblad, zachytáva farby s profesionálnou presnosťou, má plnohodnotný profesionálny režim nastavenia snímania a jeho jedinečný režim XPAN zastaví čas v širokom filmovom zábere.

Find N2 Flip je ale oveľa viac ako len majster vo fotografovaní. Tento smartfón disponuje vlastným zobrazovacím NPU MariSilicon X, ktorý vylepšuje nočné videozábery a umožňuje zadovážiť si mimoriadne čistý videozáznam v 4K aj pri slabom osvetlení. Telefón je naviac možné držať čiastočne zložený a zo strany pre stabilnejšie držanie, rovnako ako napríklad videokameru.

OPPO Find N2 Flip

Vyklápací telefón s najdlhšou výdržou a najrýchlejším nabíjaním

Do kompaktného tela telefónu Find N2 Flip sa podarilo vložiť veľkú, 4 300mAh batériu. To je s veľkým náskokom najväčšia batéria v akomkoľvek vyklápacom telefóne, čo zaisťuje spoľahlivú celodennú výdrž.

Spoločnosť OPPO tiež úzko spolupracovala so spoločnosťou MediaTek, aby pre Find N2 Flip vytvorila optimalizovanú verziu svojho vlajkového čipsetu Dimensity 9000+. Výsledkom tohto úsilia je viac ako hodina video hovorov, cez dve hodiny práce so sociálnymi sieťami a päť hodín streamovania hudby na jedno nabitie.

Podľa testov OPPO je Find N2 Flip vlastne prvým vyklápacím telefónom, ktorý s istotou ponúka celodenné používanie na jedno nabitie. Rieši tak jeden z najkritickejších problémov súčasných aj budúcich používateľov vyklápacích smartfónov.

Spoločnosť OPPO tiež vybavila Find N2 Flip najrýchlejším nabíjaním zo všetkých aktuálne dostupných vyklápacích telefónov. S 44W SUPERVOOC nabíjaním sa batéria z takmer vybitého stavu dobije na 50 % len za 23 minút a na 100 % za menej ako hodinu.

Nová definícia vonkajšej obrazovky

Vonkajší displej telefónu Find N2 Flip s veľkosťou 3,26 palce je najväčší zo všetkých v súčasnosti dostupných vyklápacích telefónov. Jeho mimoriadna veľkosť zjednodušuje všetky činnosti. Rozmerný displej uľahčuje napríklad tvorbu selfie snímok alebo kontrolu notifikácií.

Vertikálna orientácia obrazovky mení pravidlá hry, keď na vonkajšom displeji umožňuje zobraziť až šesť oznámení naraz – to je najviac v tejto kategórii smartfónov. Je tak možné rýchle odpovedať na správy v bežných aplikáciách na posielanie správ, prepínať nastavenie, nahrávať hlasové poznámky, prijímať hovory a veľa ďalšieho a to všetko bez otvorenia telefónu.

Decentný, exkluzívny dizajn a perfektný vnútorný displej

Find N2 Flip má s bokmi z lešteného hliníka, krycím sklom odolným proti odtlačkom prstov a unikátnym, leptaným vlnkovým vzorom na pánte jednoduchý dizajn, v ruke ale pôsobí exkluzívne. Na slovenskom trhu bude k dispozícii v čiernej a fialovej farbe.

S hmotnosťou iba 191 g a hrúbkou len 7,45 mm je Find N2 Flip tenký a ľahký a vďaka precízne zakrivenému sklenenému zadnému krytu skutočne skvele padne do ruky – či už je otvorený, alebo zatvorený.

Vďaka priehľadnému veľkorysému 6,8palcovému displeju s technológiou E6 AMOLED, filmovému pomeru strán 21:9 a plynulej adaptívnej 120Hz obnovovacej frekvencii poskytuje Find N2 Flip dokonalý obraz. Pokročilá antireflexná vrstva a špičkový jas až 1 200 nitov sa postarajú o to, aby bol obsah displeja perfektne viditeľný v rôznych prostrediach.

OPPO Find N2 Flip

Testované na viac ako 400 000 ohnutiach

Značnú časť výnimočnosti telefónu Find N2 Flip predstavuje jeho pánt Flexion Hinge druhej generácie, ktorý pracuje v harmónii s hlavným displejom a vytvára robustnú skladaciu obrazovku s neuveriteľne jemným záhybom.

Miniatúrna konštrukcia pántu sa skladá z menšieho počtu komponentov, než mal pánt Flexion Hinge prvej generácie použitý u modelu Find N. Vďaka jeho dômyselnej jednoduchosti dosiahlo OPPO nového štandardu mechanickej stability. Pánt Flexion Hinge druhej generácie je tiež kompaktnejší, čím vzniká viac priestoru pre vonkajší displej aj batériu s vyššou kapacitou a rýchlejším nabíjaním.

Rovnako ako u modelov Find N a Find N2 nevzniká pri zavretom telefóne Find N2 Flip žiadna medzera, takže sa do nej nedostáva prach a vnútorný displej je lepšie chránený.

Telefón bol tiež nezávisle certifikovaný spoločnosťou TÜV Rhineland na výdrž viac ako 400 000 ohnutí a rozložení pri štandardnej izbovej teplote. To zodpovedá približne 100 otvoreniam a zatvoreniam telefónu denne po dobu viac ako desiatich rokov. Telefón bol tiež testovaný až na 100 000 ohnutí pri 50 °C a 95% vlhkosti vzduchu a pri -20 °C.

OPPO vylepšilo aj svoju druhú generáciu pántu Flexion Hinge, aby pri skladaní viedol obrazovku do najšetrnejšieho možného uhla a vytvoril ohyb v tvare vodnej kvapky, ktorého výsledkom je výrazne plytší a užší záhyb než u iných vyklápacích telefónov v rozloženom stave. Okrem toho, že je nenápadný na pohľad, je tiež prakticky nepostrehnuteľný na dotyk a poskytuje tak nerušený zážitok z plochej obrazovky.

OPPO Find N2 Flip

ColorOS 13 ako najdlhšie podporovaný operačný systém v androidových telefónoch

Okrem prvotriedneho hardvéru je OPPO Find N2 Flip tiež obrovským krokom vpred v oblasti softvéru pre vyklápacie smartfóny. Beží na ňom najnovší operačný systém OPPO ColorOS 13, ktorý je špeciálne optimalizovaný pre nový typ telefónu a naplno využíva výhod veľkého vonkajšieho displeja, režimu FlexForm a množstva ďalších jeho vlastností. Je to tiež prvý telefón spoločnosti OPPO, ktorý ponúka štyri roky hlavných aktualizácií systému ColorOS a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií, čím sa pripája k radu telefónov s najdlhšou podporou systému Android.

Cena a dostupnosť

OPPO Find N2 Flip bude od 20. februára 2023 dostupný na slovenskom trhu v čiernej farbe a o týždeň neskôr, 27. februára, vo fialovej variante u autorizovaných predajcov O2 a Orange za cenu 1 099 €.  V priebehu marca spustia predaj tohto telefónu aj ďalší obchodníci.

OPPO Find N2 Flip

Technické špecifikácie

  OPPO Find N2 Flip
Návrh Astral Black/Moonlit Purple
Procesor a pamäť MediaTek Dimensity 9000+
RAM: 8 GB
ROM: 256 GB
Operačný systém Android 13 + ColorOS 13
Displej vonkajší: AMOLED, 3,3“, 382 × 720 bodov
vnútorný: AMOLED, 6,8“, 1 080 × 2 520 bodov, 120 Hz
Predný fotoaparát 32 Mpx, f/2.4
Zadný fotoaparát 50 Mpx, f/1.88 Mpx,
f/2.2, ultraširokouhlý
Mobilné siete 5G, dualSIM
Rozmery zatvorený: 75,2 × 85,5 × 16,0 mm
otvorený: 75,2 × 166,2 × 7,5 mm
Hmotnosť 191 g
Batéria 4 300 mAh, 44W SUPERVOOC dobíjanie
Konektivita Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, USB-C (2.0)
GPS A-GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, BDS
Ďalšia výbava NFC, senzor odtlačkov prstov
Cena 1 099 €
ZDIEĽAŤ