OPPO Reno7 5G

Nové inteligentné telefóny OPPO radu Reno7 stavajú na technológii umelej inteligencie pri zadovážení snímok a videa, podporujú technológiu bleskurýchleho nabíjania SUPERVOOC a prinášajú exkluzívny design so špičkovým spracovaním.

Bratislava, apríl 2022 – Spoločnosť OPPO v Českej republike predstavila najnovšie prírastky do svojho radu Reno – OPPO Reno7 5G a Reno7 Lite 5G. Reno7 5G ponúka vynikajúci fotoaparát s funkciami vylepšenými umelou inteligenciou a dokáže zachytiť portréty ako digitálna zrkadlovka. Vedľa profesionálnych schopností fotoaparátov sa Reno7 5G a Reno7 Lite 5G vyznačujú taktiež ikonickým designom OPPO Glow s efektom Laser Direct Imaging (LDI), úplne prvýkrát preneseným na vonkajšiu stranu smartfónu. Na Slovensku sú v predaji oba predstavené modely.

Spoločnosť OPPO v Prahe predstavila svoj nový rad inteligentných telefónov, OPPO Reno7. Séria zahŕňa dva nové modely, OPPO Reno7 Lite 5G a OPPO Reno7 5G.

Spolu s uvedením nových modelov spoločnosť OPPO rozšírila svoje regionálne aktivity v strednej a východnej Európe a vstúpila na trhy v Grécku a Chorvátsku. Johnny Zhang, prezident spoločnosti OPPO pre strednú a východnú Európu, uviedol: „Vďaka nášmu dedičstvu v oblasti uvádzania inovácií do praxe veríme, že môžeme pokračovať v udržateľnom raste a že naše produkty môžu mať kladný dopad na životy miestnych ľudí. Uvedenie radu Reno7 predstavuje nový míľnik na našej ceste v regióne a pokladá základ pre ďalší rok trvalého rastu.“

OPPO Reno7 LIte 5G

OPPO Reno7 Lite 5G – Zachytenie rozmanitých štýlov v portrétoch

Smartfón Reno7 Lite 5G je vybavený 64Mpx hlavným fotoaparátom, 2Mpx makro fotoaparátom, 2Mpx snímačom hĺbky obrazu a 16Mpx predným fotoaparátom, spolu s radom pôsobivých kreatívnych funkcií. Patrí medzi nich napríklad Bokeh Flare Portrait, Selfie HDR, AI Palettes, AI Color Portrait,[1] Portrait Retouching a ďalšie.

  • Funkcia Bokeh Flare Portrait umožňuje zadovážiť portrétne snímky s bohatým bokeh efektom, rovnako ako u špičkových digitálnych zrkadloviek. Algoritmus rozlišuje medzi ľudským objektom a pozadím, zvyšuje jas objektu a zároveň automaticky rozmazáva pozadie pre dosiahnutie pôsobivého bokeh efektu. Rovnako retušuje detaily ľudských vlasov alebo oblečenia na úrovni jednotlivých pixelov, takže sa na jednoduchom pozadí javia výnimočne jasno.
  • Funkcia Selfie HDR zachytáva jasné selfies aj v špatnom osvetlení alebo proti svetlu. Predný fotoaparát automaticky detekuje svetlo na pozadí a využíva algoritmus pre potlačenie jasného svetla pri detekcii tváre v protisvetle alebo jasného pozadia, čím zaisťuje, že objekt aj pozadie sú zachytené s plnými detailmi.

OPPO Reno7 Lite 5G – Viacrozmerný design pre každú náladu

V nadväznosti na ikonický design radu Reno predstavuje Reno7 Lite 5G ultraštíhly retro design a dve nové farby: Rainbow Spectrum a Cosmic Black.

Trojvrstevná textúra a dvojvrstevný proces povrchovej úpravy dodávajú zadnému krytu matný povrch s trblietavým vzhľadom. Reno7 Lite 5G je prvým smartfónom, ktorý používa túto kombináciu lesklej a matnej textúry, ktorý nahrádza nadbytočný základný materiál, ktorý sa u iných smartfónov obvykle nachádza okolo modulu fotoaparátu.

Farba Rainbow Spectrum využíva techniku dvojvrstevného povlaku, ktorý obsahuje farebný gradientný povrch, pozostávajúci z červenej, žltej a zelenej farby a základnú vrstvu, obsahujúcu reflexný indiový povlak. Tieto vrstvy spoločne vytvárajú dúhový, premenlivý šesťfarebný efekt, prechádzajúci cez zadný kryt smartfónu.

Reno7 Lite 5G prvýkrát prináša OPPO Dual Orbit Lights – osvetlenia, ktoré sú diskrétne integrované okolo oboch hlavných fotoaparátov. Po zapnutí pripomínajú svetlá Dual Orbit Lights dva nebeské prstence znášajúce sa z nočnej oblohy. Dual Orbit Lights svietia alebo blikajú elektricky modrou, svetlo modrou, azúrovo modrou alebo detsky modrou farbou v závislosti na rôznych scenároch, napríklad pri zapnutí telefónu, nabíjania, prichádzajúcom hovore alebo neprečítanom oznámení a taktiež pri spustení hier.

Reno7 Lite 5G má nový ultratenký retro design s hmotnosťou približne 173 g a hrúbkou okolo 7,55 mm u modelu Rainbow Spectrum a približne 7,49 mm u modelu Cosmic Black. Zariadenie má módne predné a zadné pravouhlé rámčeky s 2,5D zakrivením a s jemným rámom v tvare písmena C, ktoré telefónu dodávajú mimoriadne elegantný vzhľad.

Prednú stranu smartfónu vypĺňa 6,4palcový AMOLED displej s 60Hz obnovovacou frekvenciou, ktorý poskytuje plynulý vizuálny zážitok. Displej má naviac certifikáciu Netflix HD a Amazon Prime Video HD pre prehrávanie vysoko kvalitného videoobsahu.

OPPO Reno7 Lite

OPPO Reno7 Lite 5G – Výkon 5G pre každú príležitosť

Reno7 Lite 5G je jedným z prvých zariadení, ktoré poháňa mobilná platforma Qualcomm® Snapdragon™ 695 5G, postavená na 6nm výrobnom procese. Smartfón Reno7 Lite 5G je taktiež vybavený veľkou 4 500mAh batériou[2] a 33W bleskovým nabíjaním SUPERVOOCTM, ktoré umožňuje zariadenie nabiť na 100% už za 63 minút,[3] alebo tri hodiny telefonovať po krátkom päťminútovom nabíjaní.[4]

Smartfón Reno7 Lite 5G je štandardne vybavený 8GB pamäťou RAM a 128GB úložiskom. Pri použití technológie OPPO RAM Expansion možno 8GB operačnú pamäť smartfónu rozšíriť až o 5 GB[5] dočasným pridelením pamäti ROM, čo umožňuje spustenie viacerých pamäťových náročných aplikácií súčasne a s menším meškaním.

OPPO Reno7 5G – Revolučná umelá inteligencia umožňuje zadovážiť portréty ako z digitálnej zrkadlovky

Vďaka využitiu schopností umelej inteligencie, vyvinutými spoločnosťou OPPO, je Reno7 5G vybavený výkonnými portrétnymi funkciami. Ústredným prvkom telefónu je trojitý fotoaparát s umelou inteligenciou a vysokým rozlíšením. Na zadnej strane je Reno7 5G vybavený hlavným fotoaparátom s rozlíšením 64 Mpx, ďalej fotoaparátom s ultraširokým uhlom záberu 118 stupňov a makro fotoaparátom, ktorý dokáže zaostriť na objekty vzdialené len 4 cm. Na prednej strane telefónu je umiestnený 32Mpx fotoaparát s ultraširokým záberom.

OPPO Reno7 5G

Výkonný hardwarový základ smartfónu Reno7 5G využíva rad portrétnych funkcií, podporovaných špičkovými technológiami umelej inteligencie:

  • Režim Portrait Mode produkuje úžasné portrétne fotografie s malou hĺbkou ostrosti a bokeh efektom pozadia. Ďalej poskytuje vysokú mieru prispôsobenia hĺbky ostrosti a bokeh efektu u portrétnych snímok zadovážených predným aj zadným fotoaparátom. Vďaka 25 rôznym hodnotám clony od f/0.95 do f/16 možno s novým portrétnym režimom kreatívne upravovať snímky podľa zvoleného štýlu. Pokročilý algoritmus umelej inteligencie dokáže simulovať rôzne ohniskové vzdialenosti a vytvoriť tak efekt hĺbky ostrosti podobný objektívom digitálnych zrkadloviek s širokou clonou. Režim Portrait Mode ponúka taktiež ďalšie funkcie pre vylepšenie fotografií, ako je detekcia a zachovanie textúry a tónu pleti, s retušovanými efektmi, ktoré poskytujú vysoko kvalitné a jasné snímky s prirodzeným a profesionálnym efektom hĺbky ostrosti.
  • Funkcia Bokeh Flare Portrait Video prináša do fotoaparátu telefónu Reno7 5G exkluzívne možnosti portrétneho videa ako u digitálnej zrkadlovky. Funkcia Bokeh Flare Portrait Video, ktorá je založená na algoritmoch spracovania obrazu, vyvinutými spoločnosťou OPPO, poskytuje spracovanie portrétneho videa v reálnom čase, pričom portrétované objekty vyzerajú prirodzene a jasne. Vďaka ďalšej optimalizácii detekcie a zachovaniu tónov pleti, spolu s celou paletou retušovaných efektov, môžu používatelia jednoducho vytvárať pútavé videá s bokeh odleskami v pozadí, aké bolo predtým možné zadovážiť len pri použití objektívov digitálnych zrkadloviek s veľkou clonou.
  • Funkcia AI Highlight Video dokáže zreteľne zachytiť detaily v pozadí aj popredí vďaka automatickej optimalizácii na základe svetelného prostredia. Algoritmy Live HDR a Ultra Night Video funkcie AI Highlight Video sa pri zázname videa zadným fotoaparátom aktivujú automaticky. Vďaka tomu je možné bez manuálneho nastavovania zadovážiť jasnejšie a kvalitnejšie videá v protisvetle pri západoch slnka alebo tmavých mestských scenériách.

Smartfón Reno7 5G je taktiež vybavený radom kreatívnych obrazových funkcií: AI Color Portrait Video dokáže automaticky detegovať objekt vo videu a zachovať jeho plnú pôvodnú farbu, zatiaľ čo zbytok obrazu sa zmení na čiernobiely; Dual-View Video pomáha používateľom rozprávať príbehy z rôznych perspektív tým, že súčasne zaznamenáva video z predného aj zadného fotoaparátu súčasne; Portrait Retouching deteguje rôzne osoby vo videu a aplikuje rôzne retušovacie efekty na základe identifikovaných rysov. Reno7 5G ponúka taktiež výkonné funkcie pre snímanie obrazu v rôznych scenároch, vrátane Ultra Steady Video, Focus Tracking, Ultra-Clear 108MP Image a Flash Snapshot.

OPPO Reno7 5G

OPPO Reno7 5G – Ultratenký design s efektom OPPO Glow

OPPO Reno7 5G nadväzuje na ikonický design radu Reno svojim ultratenkým telom, ktorého hrúbka je približne 7,81 mm a hmotnosť okolo 173 g. Reno7 5G je taktiež opatrený efektom OPPO Glow, ktorý ožíva prostredníctvom dvoch celkom nových farieb: Startrails Blue a Starry Black.

Design Starry Black, ktorý bude na Slovensku k dispozícii, predstavuje dokonalú rovnováhu medzi klasickou čiernou povrchovou úpravou a moderným, premenlivým vzhľadom. Ťaží z vylepšeného designu OPPO Glow, kedy sú na povrch zadného krytu smartfónu prenesené milióny kryštalických štruktúr v tvare pyramídy, ktoré vytvárajú čierno-modrý gradient s jemnou žiarou. Starry Black ponúka nenápadný, ale prémiový vzhľad, ako jemne sa hojdajúca hviezda žiariaca modrou a čiernou farbou v rozľahlom vesmíre.

Smartfón Reno7 5G je osadený 6,4palcovou AMOLED obrazovkou s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a 180Hz vzorkovacou frekvenciou dotykov, ktorá poskytuje živší a plynulejší zážitok. Obrazovka je taktiež certifikovaná spoločnosťou SGS Eye Care Display na nízku emisiu modrého svetla, čo môže pomôcť znížiť namáhanie očí pri dlhodobom používaní.[6] Reno7 5G má taktiež certifikáciu Netflix HD a Amazon Prime Video, čo používateľom umožňuje vychutnať si vysoko kvalitný streamovaný obsah v ešte väčších detailoch.

OPPO Reno7 5G – Neobmedzený výkon pre pohlcujúci herný zážitok

Srdcom smartfónu Reno7 5G je výkonná čipová sada MediaTek Dimensity 900 5G, vyrobená 6nm technológiou, ktorá podporuje moderné sieťové technológie 5G a Wi-Fi 6.

Reno7 5G je taktiež štandardne vybavený 8 GB RAM a 256GB úložiskom. Vďaka technológii RAM Expansion,[7] vyvinutej spoločnosťou OPPO, možno 8GB operačnú pamäť rozšíriť o ďalšie 2, 3 alebo 5 GB dočasné pamäti, priradené z nevyužitého úložiska.

Naviac, vďaka veľkej batérii s kapacitou 4 500 mAh, 65W nabíjaniu SUPERVOOCTM a režimom Super Power Saving Mode a Super Nighttime Standby, možno Reno7 5G nabiť na 100 % za 31 minút a používať ho celý deň.[8]

Spoločnost OPPO taktiež optimalizovala telefón Reno7 5G pre ešte viac pohlcujúci herný zážitok vďaka integrovaniu vylepšenej sady technológií HyperBoost: AI Frame Rate Stabilizer monitoruje výkon systému a zmeny teploty v reálnom čase a udržuje pokles snímkovej frekvencie na optimálnych hodnotách, aby zaistil plynulejší herný zážitok; Quick Startup udržuje často hrané hry na pozadí a umožňuje okamžite sa vrhnúť do hrania.

OPPO Reno7 5G

OPPO Reno7 5G – Neobmedzené pohodlie vďaka úplne novému systému ColorOS 12

Reno7 je prvý rad smartfónov OPPO, ktorý prichádza s celkom novým systémom ColorOS 12. Vďaka funkcii Air Gestures[9] môžu používatelia prijímať alebo stíšiť telefonické hovory alebo ovládať obľúbené aplikácie len pomocou gest bez toho, aby sa museli dotýkať telefónu. Funkcia PC Connect[10] ponúka pohodlnejšie možnosti práce s viacero zariadeniami vďaka bezproblémovému pripojeniu Reno7 5G k počítaču. Po pripojení možno medzi oboma zariadeniami jednoducho prenášať súbory a ovládať oznámenia a aj ďalšie funkcie.

Vďaka optimalizácii prideľovania prostriedkov s funkciou AI System Booster je komplexná miera starnutia telefónu Reno7 5G po 3 rokoch každodenného používania len 2,75 %, čo poskytuje plynulejší a rýchlejší zážitok  po dlhší čas. Táto vlastnosť bola overená spoločnosťou TÜV SÜD v rámci 36mesačnej certifikácie plynulosti a Reno7 5G je jedným z prvých inteligentných telefónov, ktoré získali túto certifikáciu na najvyššej úrovni A.

Na úrovni operačného systému bola zvýšená taktiež bezpečnosť smartfónu Reno7 5G. Funkcia Anti-Peeping for Notifications[11] skrýva obsah oznámenia, pokiaľ zistí, že sa na telefón pozerá niekto iný. Mimoriadne bezpečné používateľské prostredie bolo certifikované spoločnosťami ako ePrivacy, ISO a TrustArc.

Dostupnosť a ceny

Model OPPO Reno7 Lite 5G je na Slovensku dostupný vo variantoch Rainbow Spectrum a Cosmic Black, s 8 GB RAM a 128 GB ROM a operačným systémom ColorOS 12 za 379 eur a to u predajcu NAY. Behom apríla bude dostupný aj u ostatných predajných partnerov.

Smartfón OPPO Reno7 5G je na Slovensku k dispozícii vo farbe Starry Black, s 8 GB RAM a 256 GB ROM a operačným systémom ColorOS 12 za cenu 499 eur.

Technické špecifikácie
 

OPPO Reno7 5G

OPPO Reno7 Lite 5G

Design Starry Black Rainbow Spectrum
Cosmic Black
Procesor a pamäť MediaTek Dimensity 900 5G
RAM: 8 GB
ROM: 256 GB
Qualcomm Snapdragon 695 5G
RAM: 8 GB
ROM: 128 GB
Operačný systém Android 11 + ColorOS 12 Android 11 + ColorOS 12
Displej AMOLED, 6,4“, 1 080 × 2 400 bodov, 409 ppi, 90 Hz, HDR10+ AMOLED, 6,4“, 1 080 × 2 400 bodov,
409 ppi, 60 Hz
Predný fotoaparát 32Mpx selfie kamera 16Mpx selfie kamera
Hlavný fotoaparát 64Mpx hlavná kamera
8Mpx ultraširokouhlý fotoaparát
2Mpx makro fotoaparát
64Mpx hlavná kamera
2Mpx makro fotoaparát
2Mpx snímač hĺbky obrazu
Technológie fotoaparátu/kamery Portrait Mode, Bokeh Flare Portrait, Flash Snapshot, Selfie HDR, AI Palettes, AI Color Portrait, AI Scene Enhancement, Portrait Retouching, Bokeh Flare Portrait Video, AI Highlight Video, AI Color Portrait Video, Dual-View Video, Ultra Steady Video, Focus Tracking, Soloop Templates
Mobilné siete GSM, HSPA, LTE, 5G / dual SIM GSM, HSPA, LTE, 5G / dual SIM
Rozmery

a hmotnosť

73,2 × 160,6 × 7,8 mm, 173 g 159,9 × 73,2 × 7,6 mm, 173 g
Batéria 4 500 mAh, SUPERVOOC (65 W) 4 500 mAh, SUPERVOOC (33 W)
Konektivita 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2, USB-C (2.0) 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.2,
USB-C (2.0)
GPS A-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS A-GPS, BeiDou, GLONASS, Galileo, QZSS
Ďalšia výbava NFC, senzor odtlačkov prstov v displeji, Netflix HD, Amazon Prime Video HD, Real HD Sound 3.0 NFC, senzor odtlačkov prstov v displeji, Netflix HD, Amazon Prime Video HD
Cena 499 eur 379 eur

[1] Funkcia AI Color Portrait fotoaparátu OPPO Reno7 Lite 5G je k dispozícii len u predného fotoaparátu.
[2] Ekvivalentná kapacita batérie je 4 500 mAh (typická hodnota). Údaje pochádzajú z testov vykonaných v laboratóriách OPPO pri testovaní v laboratórnych podmienkach. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v dôsledku rozdielov v testovacom prostredí.
[3] Na základe testov vykonaných v laboratóriách OPPO. Nabitie na 100 % je definované tak, že úroveň nabitia batérie zobrazená na displeji dosiahne 100 %. Skutočná doba nabíjania sa môže líšiť v dôsledku rozdielov v prostredí alebo v jednotlivých zariadeniach (napr. vplyvom kolísania teploty a veku batérie).
[4] Na základe testov vykonaných v laboratóriách OPPO pri laboratórnych podmienkach. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v dôsledku rozdielov v testovacom prostredí.
[5] Funkcia RAM Expansion pridá virtuálnu pamäť RAM k pôvodnej fyzickej pamäti RAM. Dáta boli získané z modelu použitého v laboratórnom teste; skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti na modelu.
[6] Na základe testov vykonaných v laboratóriách OPPO. Skutočné údaje sa budú mierne líšiť v závislosti na verzii testovacieho softwaru a konkrétnom testovacom prostredí.
[7] Funkcia RAM Expansion pridá virtuálnu pamäť RAM k pôvodnej fyzickej pamäti RAM. Dáta boli získané z modelu použitého v laboratórnom teste; skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti na modelu.
[8] Zmerané pri testoch vykonaných spoločnosťou OPPO. Skutočná doba nabíjania sa môže líšiť v závislosti na konkrétnom stave zariadenia alebo individuálnych podmienkach, ako je teplota prostredia alebo znížení výkonu vplyvom používania batérie.
[9] Funkcia Air Gestures sa v súčasnej dobe týka len služieb Facebook, Instagram, TikTok a YouTube. Prijímanie hovorov gestami Air Gesture sa vzťahuje len na hlasové hovory a nevzťahuje sa na videohovory alebo aplikácie pre volanie tretích strán.
[10] Minimálne požiadavky na konfiguráciu počítača pre PC Connect: Pre podporu funkcie Wi-Fi Direct musí byť verzia ovládača sieťovej karty z októbra 2018 alebo novšia; musí byť podporovaný protokol Bluetooth 4.1 alebo vyšší.
[11] Pre použitie funkcie Anti-Peeping for Notifications je potreba ju ručne aktivovať.

ZDIEĽAŤ