OPPO Find N2 Flip

Pri príležitosti 10. výročia od uvedenia systému ColorOS predstavuje OPPO celkom nový ColorOS 14, založený na Androide 14, s optimalizovaným prostredím Aquamorphic Design, inteligentnými funkciami s umelou inteligenciou, mimoriadne plynulým výkonom a jednoducho použiteľnými nástrojmi na zvýšenie zabezpečenia a ochrany súkromia

OPPO oznámilo oficiálne uvedenie globálnej verzie systému ColorOS 14. Ako jeden z prvých operačných systémov založených na Androide 14 prináša ColorOS 14 optimalizovaný Aquamorphic Design, inteligentné funkcie s umelou inteligenciou pre vyššiu efektivitu, vlastnú vylepšenú technológiu pre mimoriadne plynulý výkon, aj jednoducho použiteľné nástroje pre vyššiu bezpečnosť a ochranu súkromia. Od uvedenia ColorOS v roku 2013 má dnes tento systém po celom svete viac ako 600 miliónov aktívnych používateľov, ktorým obohacuje život vďaka svojmu inteligentnejšiemu a plynulejšiemu používaniu.

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie a optimalizovaný Aquamorphic Design

V systéme ColorOS 13 prestavilo OPPO používateľom nový, vodou inšpirovaný dizajnový jazyk Aquamorphic Design, ktorý vytvára harmonické spojenie medzi človekom a technológiou. ColorOS 14 je postavený na oceňovanom systéme ColorOS 13 a optimalizuje Aquamorphic Design s novými zvukovými efektami, systémami farieb, interakciami a ďalšími prvkami, vďaka ktorým je používanie smartfónu rýchlejšie a intuitívnejšie.

Zvuk je neviditeľným faktorom, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri poskytovaní intuitívneho zážitku používateľom. OPPO v spolupráci s profesionálnymi akadémiami skúmalo zvukové preferencie používateľov a spolupracovalo s najlepším svetovým tímom zvukových dizajnérov, aby do systému ColorOS 14 prinieslo nové zvukové efekty. To zahŕňa desať sád vyzváňacích tónov vytvorených na základe akvamorfného motívu pre hovory, budíky a oznámenia a taktiež sedem globálnych zvukových dizajnov používateľského rozhrania, ktoré používateľom poskytujú harmonický zvukový zážitok naprieč zariadeniami OPPO.

ColorOS 14 obsahuje vylepšený Aquamorphic Colouring systém, ktorý sa dokáže inteligentne prispôsobiť stavu smartfónu, dennej dobe aj obsahu na obrazovke. Tento dynamický systém chytro prispôsobuje farby kontextu pre efektívnejšie a intuitívnejšie vnímania a pochopenia informácií a súčasne poskytuje vysoko pohlcujúci a pohodlný používateľský zážitok.

Celkom nový Aqua Dynamics design v systéme ColorOS 14 umožňuje používateľom intuitívnejšiu interakciu. Táto funkcia integruje bežné formy interakcie do bublín, kapslí a panelov, ktoré sa rozovierajú zo stavového riadku a prezentujú informácie prirodzene plynúcim spôsobom s minimálnym vyrušovaním.

Pokiaľ ide o oceňovaný Always-On Display, nazývaný Homeland, ktorý zobrazuje pôsobivé výjavy divokých zvierat v prírode, ColorOS 14 túto vlastnosť ďalej vylepšuje zavedením novej funkcie GO Green Always-On Display. Tá zvyšuje povedomie o klimatickej zmene a nutnosti ochrany životného prostredia a je v súlade s heslom spoločnosti OPPO „Technology for Mankind, Kindness for the World“. Go Green AOD obsahuje tri sady stránok Environment Vision, pričom každá sada obsahuje päť animácií týkajúcich sa životného prostredia, ktoré sa môžu meniť na základe denného počtu krokov používateľov a ukazujú zníženie emisií oxidu uhličitého vďaka chôdzi namiesto využitia iných foriem dopravy.

OPPO Find N2 Flip

Zvýšenie efektivity pomocou inteligentných funkcií s umelou inteligenciou

V súčasnej dobe hrá pri zvyšovaní efektivity významnú úlohu umelá inteligencia. ColorOS 14 je preto vybavený sadou pôsobivých inteligentných funkcií s umelou inteligenciou, ktoré používateľom pomáhajú zvýšiť efektivitu každodenných úloh.

Funkcia Smart Touch s umelou inteligenciou umožňuje používateľom vyberať obsah, ako sú texty, obrázky a videa, zo systému aj aplikácií tretích strán[1] a zhromažďovať ich vo File Docku, alebo ich dokonca jednoduchými gestami pre výber a preťaženie zlúčiť do jednej poznámky.

Nový File Dock na inteligentnom postrannom paneli umožňuje používateľom jednoduchšie zdieľať obsah medzi aplikáciami prostredníctvom rozdelenej obrazovky, plávajúcich okien alebo samotného doku. Obsah možno automaticky ukladať do File Docku a pre zvýšenie produktivity ho synchronizovať s rôznymi zariadeniami, ako sú inteligentné telefóny a tablety.

Funkcia Smart Image Matting používateľom prvýkrát na akomkoľvek inteligentnom telefóne umožňuje vyrezať z jednej snímky alebo pozastaveného videa viac objektov, ako sú osoby a zvieratá. Používatelia môžu výrezy upravovať v aplikáciách File Pocket, File Dock aj v režime rozdelenej obrazovky, zdieľať ich s priateľmi alebo ich použiť k personalizácii tapety či plagátu.

Mimoriadne plynulý výkon vďaka vylepšenému Trinity Enginu

Plynulý výkon je pre používateľa vždy základnou požiadavkou. Trinity Engine v ColorOS 14 zvyšuje plynulosť a stabilitu smartfónu tým, že efektívne spravuje výpočtové zdroje, pamäť a úložisko. Medzi tri kľúčové funkcie Trinity Enginu patrí ROM Vitalization, RAM Vitalization a CPU Vitalization.

ROM Vitalization môže uvoľniť miesto v pamäti skomprimovaním dát aplikácií a súborov prostredníctvom funkcií App Compression a File Compression v nastavení Phone Manager. Inteligentné telefóny vybavené funkciou ROM Vitalization môžu ušetriť až 20 GB úložného priestoru.

RAM Vitalization môže zrýchliť výkon operačnej pamäte a zvýšiť tak efektivitu pri súčasnom používaní viacerých aplikácií a udržať viac aplikácií bežiacich na pozadí. Rekonštrukciou základného mechanizmu práce s operačnou pamäťou v systéme Android a využitím vlastných technológií spoločnosti OPPO dokáže funkcia RAM Vitalization zvýšiť plynulosť používania až o 10 % a udržať často používané aplikácie spustené na pozadí až počas hodín. Používatelia potom môžu plynulejšie prepínať medzi aplikáciami bez toho, aby pocítili akékoľvek oneskorenie.

CPU Vitalization je špičková technológia rezervovania výpočtového výkonu na úrovni systému, vyvinutá spoločnosťou OPPO. Zahŕňa sofistikovaný model výpočtového výkonu, ktorý dokáže presne naplánovať výkonové zdroje a zároveň určiť najlepšiu rovnováhu medzi výkonom a spotrebou energie. Používatelia si potom môžu užívať plynulejšieho používania smartfónu bez rýchleho vybíjania batérie.

Okrem toho je systém ColorOS 14 vybavený funkciou Smart Charging, čo je algoritmus umelej inteligencie, ktorý dokáže automaticky upraviť nabíjací prúd na základe stavu používania smartfónu, aby sa zabránilo zbytočnému opotrebeniu batérie. Arctic Mode má dve možnosti, z ktorých si používatelia môžu vybrať podľa rôznych scenárov.

OPPO Find N2 Flip

Dôkladná ochrana bezpečnosti aj súkromia a ďalšie funkcie

Vo všetkých aspektoch nového systému je starostlivo zohľadnená bezpečnosť aj súkromie. Bezpečnosť systému ColorOS bola overená organizáciami ako ISO, ePrivacy, TrustArc a ďalšími. ColorOS 14 integruje základné funkcie ochrany súkromia systému Android 14 a zavádza novú funkciu Picture Keeper. Táto funkcia má zabrániť aplikáciám v zneužívaní oprávnenia k osobným fotografiám alebo videám používateľa. Akonáhle používatelia dovolia novú správu oprávnení, musia aplikácie zakaždým získať oprávnenie k prístupu k vybraným fotografiám alebo videám.

V minulom roku OPPO v spolupráci so Snapchatom uviedlo v systéme ColorOS 13 aplikáciu Bitmoji AOD.  Tento inteligentný Always-On displej je plno prispôsobený Bitmoji a dokáže zobrazovať nálepky založené na scenároch počas dňa, vrátane počasia, fyzickej aktivity a mnohých ďalších.

V systéme ColorOS 14 je teraz Snapchat dostupný prostredníctvom dvoch nových funkcií: zástupca Snapchatu na uzamykacej obrazovke a widget Snapchatu. Používatelia si teraz môžu zmeniť zástupcu na uzamykacej obrazovke na Snapchat, aby k nemu mali ešte rýchlejší prístup. Nová karta Snapchatu tiež umožňuje používateľom v okamihu vidieť aktualizáciu správ, stav a polohu najbližších priateľov.

Plán uvoľňovania systému ColorOS 14

Od októbra sa vo vybraných regiónoch začala šíriť globálna beta verzia systému ColorOS 14. Oficiálna globálna verzia sa najskôr objaví vo vybraných regiónoch pre smartfón Find N2 Flip.

[1] U aplikácií tretích strán možno s pomocou funkcie Smart Touch vyberať len text a obrázky.

ZDIEĽAŤ