SAMSUNG

Na prvý pohľad sa to nemusí zdať, no aj smartfóny si poslednými rokmi prešli markantným vývojom a viacerými zmenami. Jednou z nich je odstránenie klasického fyzického tlačidla na spodnej strane telefónu, ktoré slúžilo či už na odblokovanie klávesnice, zobrazenie menu alebo odtlačok prsta. Súčasné smartfóny už na prednej strane nemajú žiadne tlačidlá, všetko sa rieši prostredníctvom displeja…

Tlačidlá už dávno históriou

Ak sa pozrieme na telefóny od Samsungu, tak posledným mohykánom bol v tomto smere Samsung 7, ktorý ešte mal klasické fyzické tlačidlo. Niektorým ľuďom toto tlačidlo stále chýba. Hodilo sa najmä v prípade nečakaného poškodenia displeja. Ak sa na dnešných telefónoch rozbije displej, stávajú sa nepoužiteľné. V prípade dotykového tlačidla sa s nimi dalo robiť aspoň niečo. Vývoj je však nezastaviteľný a preto treba akceptovať, že všetky ďalšie telefóny od Samsungu až po dnešný model s označením „20“ už tieto tlačidlá nemajú.

Bol to vydarený telefón

Model Samsung 7 sa na trhu objavil pred niekoľkými rokmi a zaradil sa medzi vydarené modely z dielne tohto ázijského výrobcu. Zaujal nielen estetickým prevedením, ale aj dobrou funkcionalitou. Dodnes patrí k obľúbeným a vyhľadávaným telefónom. Avšak samozrejme, technologický vývoj je rýchly a v súčasnosti už sú predávanejšie novšie modely Samsung.

Ilustrácia rýchleho vývoja

Na prvý, laický pohľad, by sa mohlo zdať, že medzi smartfónmi od ich prudkého prieniku na trh nenastali výrazné zmeny. Opak je pravdou. Dnešné smartfóny vyzerajú odlišne než tie z roku 2016 a úplne inak než smartfóny z roku 2012. Aj príklad Samsung 7 s dotykovým tlačidlom je ukážkou ako rýchlo sa uberá vývoj moderných mobilných telefónov a aké zmeny so sebou prináša. Treba sa im však prispôsobiť a akceptovať ich ako prirodzenú súčasť života.

Zdroj obrázka
Olga Danylenko / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here