Beneteau Peugeot Sea Drive Concept

Po celosvetovom úspechu i-Cockpitu® s približne štyrmi miliónmi užívateľov, spoločnosť PEUGEOT dnes ponúka svoje skúsenosti z oblasti ergonomických kokpitov spoločnosti BENETEAU, ktorá je svetovým lídrom v odvetví rekreačných jácht. Tento funkčný model je navrhnutý a vyrobený v PEUGEOT Design Lab a kombinuje intuitívnu, prirodzenú manipuláciu so systémom PEUGEOT i-Cockpit® s online technológiou Ship Control®, ktorú vyvinula spoločnosť BENETEAU. Sea Drive Concept spája to najlepšie z obidvoch svetov a ponúka tak obraz budúcnosti riadiaceho pultu v oblasti vodných športov.

PEUGEOT i-Cockpit®: inovatívny koncept riadiaceho pultu

Riadiť vozidlo značky PEUGEOT bol vždy jedinečný zážitok. Know-how značky v oblasti vývoja a ladenia podvozkov bolo vždy zamerané na zlepšenie ich ovládateľnosti a na radosť z jazdy.
Značka PEUGEOT sa rozhodla zvýšiť potešenie z jazdy a priniesť nové zážitky, v záujme čoho už niekoľko rokov vedie hĺbkovú štúdiu zameranú na miesto vodiča.  Tento výskum viedol k novej koncepcii usporiadania interiéru: PEUGEOT i-Cockpit®.

Skladá sa z niekoľkých kľúčových prvkov:
 • Kompaktný volant je vo všetkých segmentoch trhu najmenší, uľahčuje manévrovateľnosť a zintenzívňuje zážitok z jazdy;
 • Head-up displej združuje informácie v zornom poli vodiča a umožňuje mu nespúšťať cestu z očí a sústrediť sa na ňu;
 • Veľký 8“dotykový displej intuitívnym spôsobom združuje všetky ovládače komfortu (rádio, klimatizácia,…) a umožňuje prirodzené riadenie všetkých zariadení vozidla.

Výsledok je prekvapujúco čistá, moderná a technologická prístrojová doska. Počet ovládačov je znížený na nevyhnutné minimum a v kombinácii s použitím ušľachtilých materiálov a vysokou kvalitou výroby zvyšujú špecifickosť PEUGEOT i-Cockpit® a podporujú potešenie z jazdy, agilitu a koncentráciu vodiča. Interiér vozidla PEUGEOT je tak okamžite identifikovateľný a žiadaný.

Sága  i-Cockpit®: úžasný úspech na trhu

Tento veľmi výrazný charakteristický prvok bol uvedený na trh pred 5 rokmi na best-selleroch značky:

 • 208, ktorá bola uvedená na trh v roku 2012;
 • SUV 2008;
 • 308 a 308 SW, využívajú už druhú generáciu, ktorá posúva ešte ďalej ergonómiu a čistotu dizajnu palubnej dosky;
 • SUV 3008, ktoré bolo zvolené za európske Auto roka 2017. i-Cockpit® tretej generácie využíva všetky technologické pokroky a zvyšuje komfort a bezpečnosť, ale tiež sa snaží osloviť všetky zmysly cestujúcich vo vozidle;
 • nové SUV 5008;

Pre modely SUV 3008 a 5008 preniesli dizajnéri a inžinieri spoločnosti PEUGEOT všetky high-tech pokroky na 12,3“ digitálnu prístrojovú dosku s vysokým rozlíšením, ktorá je plne konfigurovateľná a s futuristickou grafikou. Je súčasťou štandardnej výbavy vozidla. Séria veľmi elegantných impulzných ovládačov („toggles switches“) umožňuje jednoduchý a neustály prístup k hlavným funkciám komfortu a bezpečnosti.

Od roku 2012   takmer 4 milióny užívateľov využívajú kultový PEUGEOT i-Cockpit®.
Tento koncept sa prirodzene stal najvýraznejším atribútom posledných výtvorov značky PEUGEOT.
A to je len začiatok. Výskumy pokračujú, o čom svedčí aj prieskum vykonaný na štúdii PEUGEOT INSTINCT CONCEPT a na jeho citlivom i-Cockpit®-e. Mení definíciu interiéru tak, aby zodpovedal novým spôsobom využitia, ktoré vznikajú vďaka autonómnemu riadeniu.
Cestovať vo vozidle s PEUGEOT i-Cockpit® je a bude preto aj naďalej obohacujúce, stimulujúce a návykové.

Po tejto exkluzívnej skúsenosti,  PEUGEOT Design Lab chcel ísť ešte ďalej a preskúmal nové územia v úplne odlišnom sektore, ako je jachting a motorové člny. A z tohto dôvodu sa prirodzene stretli dve značky:  PEUGEOT a BENETEAU.

Úspešná spolupráca medzi BENETEAU a PEUGEOT Design Lab

i-Cockpit sa za tie roky stal symbolom novej identity značky PEUGEOT. Značky, ktorá je inovatívna a svojim zákazníkom ponúka potešenie z jazdy a pocit slobody. PEUGEOT i-Cockpit® spôsobuje revolúciu v interiéri našich vozidiel a zvyšuje zážitok z jazdy.  Sme veľmi hrdí, že tento koncept sa rozvíja do ďalších oblastí a že sme vytvorili partnerstvo s tak prestížnou spoločnosťou, ako je BENETEAU. Navyše v úplne odlišnej oblasti. Je to veľkým uznaním pre našu značku.

Jean-Philippe Imparato, generálny riaditeľ PEUGEOT

PEUGEOT a BENETEAU. Tieto dve kultové francúzske značky, z ktorých každá je lídrom vo svojej oblasti, mali vždy spoločné hodnoty, a to odvahu a inovácie.
Zhmotnenie tejto spolupráce pre Peugeot sa uskutočnilo už v júni 2012 vytvorením PEUGEOT Design Lab, globálneho brand design štúdia, ktoré sa venuje externým zákazníkom. Jeho úlohou je navrhnúť produkty alebo služby tak, aby spĺňali globálne potreby značky vo všetkých oblastiach podnikania.

A spoločnosť BENETEAU, vedomá si stále väčšej sofistikovanosti zariadení na svojich lodiach, spustil  výskumný program s názvom Advanced Monitoring System (AMS). Tento systém má za cieľ centralizovať všetky potrebné informácie pre riadenie, bezpečnosť a pohodlie na palube. Táto práca vyústila do vytvorenia technológie Ship Control®, ktorá bola predstavená verejnosti na novej športovej motorovej lodi BENETEAU Gran Turismo 50.

Spojenie našej technológie Ship Control so skúsenosťou i-Cockpit je pre nás veľkou poctou.  Inovácia bola vždy neoddeliteľnou súčasťou DNA spoločnosti BENETEAU a keď nás spoločnosť PEUGEOT oslovila s ponukou na spoločný projekt okolo konektivity, bolo hneď rozhodnuté! Je radosť vidieť tieto dve značky, ktoré sú každá vo svojom obore priekopnícke, ako sa spoločne venujú lodiam.

Luca Brancaleon,  generálny riaditeľ spoločnosti BENETEAU.

Sea Drive Concept je výsledkom spolupráce dvoch inovatívnych programov, je výsledkom dialógu medzi dvomi svetmi. Na prvý pohľad má tento koncept mnoho rôznych komponentov z PEUGEOT i-Cockpit®u :

 • Kompaktný volant, priamo z automobilového sveta. Tak ako na posledných modeloch značky s levom v logu, jeho rozmery zabezpečujú dobrú ovládateľnosť a ľahkosť pohybu;
 • Veľký dotykový 17“displej, ktorý zobrazuje rozhranie Ship Control® a umožňuje okamžitý prístup k elektronickým funkciám lode;
 • Odnímateľný tablet umožňuje zobraziť hlavné navigačné informácie v zornom poli pilota;
 • Na volante sú na obidvoch stranách umiestnené „impulzné ovládače“ (toggles switches), ktoré poskytujú priamy a stály prístup k hlavným funkciám.

Know-how značky PEUGEOT je zrejmé na kvalite spracovania a výbere materiálov, ktoré boli použité vo verzii  GT: koža Nappa, prešívanie medenou niťou, chrómové satinované tlačidlá …

Pokiaľ ide o rozhranie Ship Conrol®, spája jednoduchosť a univerzálnosť a umožňuje zoskupiť všetky relevantné informácie na palube, ako sú:

 • Osvetlenie paluby (rozdelenie, intenzita);
 • Klimatizácia;
 • Navigácia  (rýchlosť, prúd, hĺbka, trasa, smer, poloha);
 • Kontrola stavu batérií;
 • Kontrola hladiny palivovej nádrže;
 • Riadenie elektrického napájania (jednosmerný a striedavý);
 • Riadenie čerpadiel;
 • HiFi;
 • Motory (režim, rýchlosť)

Rozhranie Ship Control ®  je skutočný palubný počítač integrovaný na palube lode. Sprevádza a asistuje pri navigácii, ako aj pri zabezpečení komfortu na lodi. A keďže je možné lokálne pripojiť viacero tabletov na rozhranie, každý člen posádky môže mať prístup ku všetkým dostupným funkciám.
PEUGEOT Design Lab implementoval do Sea Drive Concept tento ultra moderný online svet. Stáva sa vďaka tomu špičkovým prvkom vo veľmi rýchlo sa meniacom odvetví.

Sea Drive Concept demonštruje nový druh riadiaceho pultu lode.  Ten oznamuje budúcnosť motorových člnov.

Tlačová správa