PEUGEOT & Novak Djokovič

Počas 37. roku partnerstva s Roland Garros, bude automobilka PEUGEOT opäť v srdci turnaja, ktorý sa bude v Paríži konať od 27. septembra do 11. októbra. Posun o štyri mesiace oproti pôvodnému termínu si vyžiadala aktuálna situácia.

Tak ako každý rok, aj teraz poskytne značka oficiálny transport pre hráčov, VIP návštevníkov ako aj pre oficiálnych predstaviteľov.

Tento rok využíva 80 percent všetkých poskytnutých vozidiel vo flotile PEUGEOT elektrifikovaný pohon (plug-in hybridný a elektrický), čo je výrazný posun smerom vpred, pretože počas minuloročného podujatia Rolland Garros to bolo iba 60 percent.

PEUGEOT tento rok spustí aj medzinárodnú komunikačnú kampaň, ktorá využije predovšetkým Novaka Djokoviča, vedúceho hráča rebríčka ATP a zároveň ambasádora značky.

Špeciálna flotila na rok 2020 zodpovedná voči životnému prostrediu s nízkou uhlíkovou stopou

S flotilou 178 predovšetkým plug-in hybridných a elektrifikovaných vozidiel ponúka automobilka PEUGEOT mobilitu s mimoriadne nízkymi emisiami CO2. PEUGEOT tak oproti turnaju Rolland Garros 2019 zníži emisie CO2 o viac ako 60 percent.

Značka hrdo prispieva k tejto energetickej zmene tým, že bude ekologicky zodpovedným partnerom mobility tohto turnaja.

Flotilu tvorí 80 percent elektrifikovaných vozidiel a to najmä modely PEUGEOT 508 a 508 SW HYBRID, 3008 HYBRID4, e-2008 a e-Traveller.

S novými modelmi PEUGEOT 3008 HYBRID4 a 508 HYBRID sa automobilka PEUGEOT jednoznačne prihlásila k energetickej zmene a pridala ešte viac emócií.

novým modelom SUV PEUGEOT 3008 GT HYBRID4 sa úspešný príbeh modelového radu SUV PEUGEOT 3008 posúva na úplne novú úroveň.

Ponúka výkon, ktorý štandardný model značky PEUGEOT doteraz nedosiahol. Táto špičková verzia vypúšťa podľa testovacieho postupu WLTP iba 29 g CO2/km (kombinovaná spotreba paliva 1,3 l/100 km), čisto na elektrinu sa dostane do vzdialenosti 59 km, ponúka pohon všetkých kolies a výkon vozidla dosahuje hodnotu až 220 kW (300 k).

V modeloch PEUGEOT 508 a 508 SW HYBRID značka ponúka nový pohon s technológiou PLUG-IN HYBRID a výkonom na úrovni 165 kW (225 k) s emisiami CO2 na najlepšej hodnote na trhu hybridných vozidiel.

PEUGEOT 508 HYBRID je certifikovaný s hodnotami 29 g CO2/km (kombinovaná spotreba paliva 1,3 l/100 km) a v čisto elektrickom režime zájde do vzdialenosti 54 km. Model PEUGEOT 508 SW HYBRID vypúšťa 30 g CO2/km (kombinovaná spotreba paliva 1,3 l/100 km) a v čisto elektrickom režime prejde 52 km.

Nový PEUGEOT e-2008 poskytuje slobodnú možnosť voľby spomedzi troch druhov pohonu: elektrický, benzínový a naftový, pričom elektrická verzia sa vyznačuje aj odlišnými dizajnovými prvkami.

Elektrický pohon dokáže byť očarujúci, čo potvrdzuje aj prvé elektrické SUV značky PEUGEOT, ktoré otvára dvere do nového sveta zážitkov. Vďaka čisto elektrickému pohonu si vodič užije vysokú mieru svižného zrýchlenia v absolútnom tichu a bez vibrácií.

PEUGEOT e-Traveller je so svojím čisto elektrickým pohonom najlepším priateľom mobility a to najmä pokiaľ ide o služobné aj súkromné cestovanie.

Dostupný v mnohých konfiguráciách zameraných na prevoz pasažierov, s elegentným vzhľadom, bez kompromisov v oblasti výkonu a schopný jazdiť aj v mestských oblastiach s dopravnými obmedzeniami. Preto je nový PEUGEOT e-Traveller shownajlepším dôkazom toho, ako sa špičkový a technologicky vyspelý pohon môže spájať s pohodlným interiérom.

Všetky vozidlá flotily sú označené logom PEUGEOT, logom Roland Garros a nápisom Official Car. Zároveň nápisom na kapote Move to electric vyjadrujú aktívnu iniciatívu v rámci energetickej zmeny značky.

PEUGEOT a jeho pódium v strede podujatia

PEUGEOT & Novak Djokovič

V priestoroch turnaja Roland Garros bude aj špeciálne pódium, na ktorom sa predstaví nový model PEUGEOT e-208, označený hrdým titulom EUROPSKE AUTO ROKA 2020.

Energetická zmena predstavuje veľkú príležitosť, preto sa nový PEUGEOT 208 dodáva s tromu druhmi pohonu: s elektrickým, benzínovým alebo s naftovým.

Nový PEUGEOT e-208 možno rozoznať hneď na prvý pohľad vďaka špecifickým znakom exteriéru:

  • maska chladiča vo farbe karosérie,
  • Dichroický lev Lion (v závislosti od uhla pohľadu mení svoju farbu),
  • monogram e-208 na zadnej časti a písmeno e na zadných stĺpikoch.

Úspech nového modelu PEUGEOT e-208 nemožno spochybniť, pretože každý piaty predaný model PEUGEOT 208 je e-208.

Plán medzinárodnej komunikácie zameraný na spoluprácu s Novakom Djokovičom

Počas turnaja sa bude realizovať medzinárodná mediálna kampaň, ktorej hlavnou postavou bude Novak Djokovic. Je hlavnou tvárou televízneho spotu a súťaže s PEUGEOT France, v rámci ktorej možno vyhrať lístky na Roland-Garros.

Spolu s vozidlom PEUGEOT e-208 sa bude nachádzať aj na reklamných online baneroch umiestnených na webe rolandgarros.com.

Novak Djokovic bude aj súčasťou troch 30-sekundových filmov o technológii hybridného a elektrického pohonu značky. Samozrejme, zároveň je aj ambasádorom značky a jej energetickej premeny na sociálnych sieťach, pričom sa venuje najmä sieťam Facebook a Instagram.

Špeciálny ročník venovaný mobilizácii ošetrovateľov a opatrenia v kontexte ochrany zdravia

Počas turnaja v roku 2020 a vzhľadom na aktuálnu situáciu s epidémiou koronavírusu, sa automobilka PEUGEOT chce poďakovať všetkým opatrovateľom za ich mobilizáciu a starostlivosť o deti v rámci asociácie La voix de nos soignants (Hlas našich opatrovateľov).

Z tohto dôvodu budú mať počas troch dní vyhradený vstup na turnaj. Dieťa so svojim sprievodom zažije obrovskú radosť zo sledovania zápasov na výnimočnom Kurte Philippa Chatriera.

Tieto pozvania prispejú k spoločným zážitkom z najkrajšieho antukového turnaja na svete a to najmä pri striktnom a zodpovednom dodržiavaní pravidiel na ochranu zdravia.

Francúzska tenisová federácia prijala viacero opatrení, ktoré sa týkajú prístupu verejnosti ako aj hráčov a ich sprievodu. Okrem iného sa to prejavilo aj na obmedzenom počte návštevníkov.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here