PEUGEOT

PEUGEOT, už 38. rok po sebe, ako oficiálny, ale aj historický, partner tenisového turnaja Roland-Garros, bude v roku 2021 po prvýkrát prepravovať hráčov, VIP a funkcionárov s flotilou 100% elektrifikovaných vozidiel.

Značka PEUGEOT tak robí zo slávneho tenisového turnaja Roland-Garros prvé športové podujatie globálneho rozsahu spojené práve s plne elektrifikovanou mobilitou.

Flotila je zložená z 2/3 plug-in hybridných modelov a z 1/3 čisto elektrických modelov v celkovom počte 162 vozidiel PEUGEOT a na turnaji Roland-Garros zanecháva mimoriadne nízku uhlíkovú stopu: priemerné emisie CO2 na vozidlo sú iba 22,7 g na kilometer, čo je 7,5-krát menej ako v roku 2019.

Toto podstatné zníženie emisií demonštruje vôľu spoločnosti PEUGEOT významne prispieť k zachovaniu kvality ovzdušia v blízkosti Porte’Auteuil v Paríži.

Priamo poukazuje aj bohatú a komplexnú ponuku vozidiel PEUGEOT, pokiaľ ide o ekologicky zodpovedné vozidlá s nízkymi emisiami CO2.

Parížsky grandslamový turnaj bude tiež príležitosťou pre PEUGEOT, pred kamerami a svetovým publikom, prezentovať  svoju novú identitu charakterizovanú novým prepracovaným logom, ako aj ukázať svoju „vitrínu najnovších technológií „ v podobe nového modelu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED.

Pokiaľ ide o Novaka Djokoviča, svetového lídra v rebríčku ATP a ambasádora značky s levom, aj on bude mať počas svojich duelov na antukových kurtoch v Roland Garros nové logo PEUGEOT na svojom tričku.

PEUGEOT

PEUGEOT po prvýkrát nasadzuje 100% ekologicky zodpovednú flotilu svojich modelov na slávnom tenisovom turnaji Roland-Garros

Táto 100% elektrifikovaná flotila je v dokonalom súlade s energetickým prechodom značky, ktorá je hrdá na to, že je ekologicky zodpovedným partnerom v oblasti mobility na turnaji Roland-Garros.

„Zloženie 100% elektrifikovanej flotily, ktorú poskytujeme organizácii turnaja Roland-Garros, demonštruje našu spoločnú snahu odhodlane investovať do energetickej premeny ,“ hovorí Linda Jackson, generálna riaditeľka značky PEUGEOT.

 „Za dva roky PEUGEOT dramaticky zrýchlil uvedenie vozidiel s nízkymi emisiami CO2 a vozidiel s nulovými emisiami. Do konca tohto roka bude 70% vozidiel v našej ponuke elektrifikovaných. A do roku 2025 bude celá ponuka vozidiel Peugeot mať svoje elektrifikované verzie “.

„Francúzska tenisová federácia umiestnila udržateľný rozvoj do centra svojej stratégie a turnaj Roland-Garros je jeho najprestížnejšou vitrínou. Pre nás je dôležité zviditeľniť náš prístup, náš postoj. Flotila 162 vozidiel, všetko elektrifikovaných, ktoré PEUGEOT dáva k dispozícii pre turnaj, je pozoruhodným a potešujúcim príspevkom k nášmu úsiliu v oblasti ekologickej zodpovednosti, “uviedol Gilles Moretton, prezident Francúzskej tenisovej federácie.

Flotila 162 vozidiel určených na prepravu hráčov, VIP osôb a úradníkov je zložená zo 6 elektrifikovaných modelov radu PEUGEOT:

Nový 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED je stelesnením podstaty odborných znalostí inžinierov PEUGEOT SPORT. Vďaka elektrifikovanému pohonu všetkých kolies a hybridnému pohonnému ústrojenstvu typu benzín / plug-in s kumulatívnym výkonom 360 koní ide o najsilnejšie sériové auto, aké kedy PEUGEOT vyrobil. Redefinuje  kódy silného, ale aj zodpovedného výkonu voči životnému prostrediu : Neo-Performance. Model 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED má extrémne nízke hodnoty emisií, schválené podľa protokolu WLTP na 46 g CO2 / km, čo zodpovedá spotrebe 2,03 litra paliva na 100 km.

PEUGEOT 508 HYBRID ponúka PLUG-IN HYBRID motor s kumulatívnym výkonom 225 koní / 165 kW a emisiami C0₂ na najlepšej úrovni: PEUGEOT 508 HYBRID vykazuje 29 g C0₂ / km (1,3 l / 100 km) a ponúka dojazd 54 km v 100% elektrickom režime (protokol WLTP).

PEUGEOT 3008 GT HYbrid 225 e-EAT8 kombinuje motor PureTech s výkonom 180 k (alebo 132 kW) s elektromotorom s výkonom 110 k (alebo 80 kW) spojeným s osemstupňovou automatickou prevodovkou  e-EAT8. s emisiami len  30 g CO2 / km a ponúka dojazd až 56 km 100% elektrickej autonómie (WLTP).

PEUGEOT e-2008 je prvé 100% elektrické SUV vyrobené spoločnosťou PEUGEOT. Umožňuje prístup do nového vesmíru vnemov. Vysoká úroveň komfortu v tomto vozidle súvisí s úplným tichom prevádzky a dokonalou absenciou vibrácií bez akýchkoľvek emisií CO2.

PEUGEOT e-TRAVELLER je so svojím 100% elektrickým motorom spojencom mobility pre obchodné aj osobné cesty. Jeho motor poskytuje maximálny výkon 136 koní / 100 kW a maximálny krútiaci moment 260 Nm, ktoré sú od začiatku k dispozícii pre okamžitú reaktivitu, bez vibrácií, bez hluku, bez radenia, bez zápachu a samozrejme bez emisií CO2. PEUGEOT e-TRAVELER je k dispozícii na s 2 úrovňami autonómie a ponúka až 330 km v homologizačnom cykle WLTP. PEUGEOT e-Traveller, ktorý je k dispozícii v niekoľkých konfiguráciách prispôsobených na prepravu osôb, s elegantným štýlom, bez kompromisov v oblasti služieb a schopný dostať sa do srdca najviac obmedzujúcich miest z hľadiska emisií, ponúka prepracovanú atmosféru interiéru.

PEUGEOT e-EXPERT, zvolený za MEDZINÁRODNÝ VAN ROKA 2021, je 100% elektrický kompaktný dodávkový automobil. Môže tak mať neobmedzený prístup do najchránenejších centier miest. Vďaka lítium-iónovým batériám s výkonom 50 kWh alebo 75 kWh má tento model vo svojej ponuke dve úrovne autonómie.

Všetky vozidlá flotily sú označené logom Roland-Garros, novým logom PEUGEOT – erb predstavujúcim leviu hlavu na čiernom pozadí a nápisom „Official Partner“. Odkaz na ich zadnom okne  je tiež pozvánkou byť súčasťou prechodu na elektrickú energiu, : „MOVE TO ELECTRIC“.

Roland Garros 2021

Nová identita značky PEUGEOT v jadre systému

PEUGEOT predstavil svoju novú identitu značky 25. februára 2021, ktorá je charakterizovaná novým logom v tvare erbu s levom na čiernom pozadí. Turnaj Roland-Garros bude prvým globálnym podujatím, počas ktorého značka predstaví svoje nové logo čo najširšiemu publiku na dvorcoch.

„Už takmer štyri desaťročia spája značka PEUGEOT so svetom tenisu svoje vlastné hodnoty – High Standard, Allure a Emotion. Sme obzvlášť hrdí a radi, že pri príležitosti turnaja Roland-Garros predstavujeme naše nové logo PEUGEOT stovkám miliónov divákov zo všetkých kontinentov. “- Linda Jackson, generálna riaditeľka značky PEUGEOT.

Medzinárodný ambasádor značky, svetová jednotka v rebríčku ATP, Novak Djokovič, bude tiež nosiť nové logo : erb PEUGEOT na kurtoch Roland-Garros. Bude tiež hlavným protagonistom reklamnej kampane venovanej modelu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, ktorá sa začne vysielať na začiatku turnaja.

Zodpovedný výkon na stupňoch víťazov s novým 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED

V rámci partnerstva so turnajom Roland-Garros vystaví PEUGEOT verejnosti počas celého turnaja nový model 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED vo svojej SW verzii (Station Wagon) pre verejnosť na vyhradenom pódiu.

ZDIEĽAŤ