terasa

Je súčasťou vášho domu aj veľká terasa? Ak áno, pravdepodobne ste na nej strávili leto. Či už ste tam jedli, grilovali, čítali si knihu, viedli rozhovory alebo nechali deti, aby sa na nej hrali. Aj keď nás čaká ešte pár teplých týždňov, onedlho budete musieť pripraviť terasu na zimu.

Terasa je väčšinou obľúbenou súčasťou domu, pretože je miestom, kde sa rodina stretáva a trávi spolu čas. Počas chladnejších jesenných a neskôr zimných dní však na terase netrávime toľko času. Preto ju treba na zimu pripraviť. Ako?

Odneste všetky textílie

Čím viacej sa jeseň blíži, tým rýchlejšie padá večer rosa. Ak nemáte krytú terasu, tak musíte uložiť dovnútra textílie, ktoré by sa mohli poškodiť. Znamená to, že by ste mali odniesť výplň kresiel, pohoviek, vankúše a deky.

Očistite terasu

Pokiaľ je teplo, tak máte príležitosť na dôkladné upratanie terasy. Po tom, ako odložíte bokom nábytok, poriadne umyte podlahu. Využiť môžete napríklad tlakový čistič, ktorý funguje na princíp čerpadla. Voda strieka pod veľkým tlakom, čiže upratovanie je oveľa efektívnejšie.

Rovnako môžete upraviť aj okolie terasy. Pokosiť trávu a opatrne využiť krovinorez a posekať vyššiu trávu priamo okolo krajov terasy. Po kosení nezabudnite odniesť do kompostu pokosenú trávu, aby vám na trávniku nezhnila.

Aby ste pri upratovaní potrebovali iné veľké náradie, ktoré doma nemáte, využiť môžete napríklad požičovňu náradiu. Jednu z nich nájdete aj na internete! Navštívte webovú stránku madmat.sk a dozviete sa viac.

Zazimujte rastliny z terasy

Ak máte na terase rastliny v kvetináčoch, zistite si, či sú to rastliny odolné voči chladu a vetru. Ak nie, potom ich musíte zazimovať a dať ich tak v polke jesene niekam do sucha a tepla.

Vonku je stále príjemne teplo, preto využite svoju terasu, kým to ešte ide!

Zdroj obrázku: Brebca / Stock.adobe.com

ZDIEĽAŤ