POCO F4 GT

Predstavujeme slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition a hodinky POCO Watch pre pohlcujúci používateľský zážitok, prvé od POCO.

Bratislava, 26. apríla 2022 – Spoločnosť POCO, obľúbená technologická značka medzi mladými ľuďmi, oznamuje globálne predstavenie svojej najnovšej vlajkovej lode – smartfónu POCO F4 GT, ktorý je predstaviteľom špičkového výkonu. Ale tiež slúchadiel POCO Buds Pro Genshin Impact Edition a hodiniek POCO Watch – vôbec prvých produktov tejto značky v oblasti AIoT.

POCO F4 GT prináša pôsobivý top výkon s najnovším 4nm procesorom Snapdragon® 8 Gen 1, ktorý dopĺňa sofistikovanou technológiou chladenia LiquidCool 3.0, plochým AMOLED displejom so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, magnetickými vyskakovacími tlačidlami a zavŕšený 120W HyperCharge nabíjaním batérie.

Slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition zase ponúkajú používateľom smartfónov – najmä mobilným hráčom a fanúšikom Genshin Impact – najpútavejší zážitok z počúvania vďaka úplne novému dizajnu, samoadaptívnemu potláčaniu hluku pomocou umelej inteligencie a 28-hodinovej ultra dlhej výdrže batérie1.

Nové hodinky POCO Watch, ktoré majú zabudovaných viac ako 100 fitness režimov, 24-hodinové sledovanie srdcového tepu a výdrž batérie až 14 dní, sú určené pre milovníkov fitness, ktorým záleží na ich osobnom zdraví a pohode2.

„Sme nadšení, že dnes môžeme predstaviť POCO F4 GT. Vďaka nekompromisnému používateľskému zážitku za prekvapivo prijateľnú cenu veríme, že POCO F4 GT bude každodennou nevyhnutnosťou pre všetkých mladých technologických nadšencov, najmä hráčov,“ povedal Angus Ng, vedúci produktového marketingu spoločnosti POCO Global. „Sme tiež veľmi radi, že môžeme uviesť na trh prvé produkty radu POCO AIoT počnúc POCO Buds Pro Genshin Impact Edition a POCO Watch. Našou najvyššou prioritou je vždy napĺňať rôzne potreby spotrebiteľov rozširovaním ponuky našich produktov.“

POCO F4 GT4

POCO F4 GT: špičkový vlajkový smartfón, ktorý ponúka neprekonateľný výkon

Vďaka 4 nm osemjadrovému procesoru Snapdragon® 8 Gen 1 s frekvenciou 3,0 GHz si POCO F4 GT určite získa technologických nadšencov, najmä náruživých hráčov. Výkonná čipová sada zvyšuje výkon CPU o 20 % a výkon GPU až o 50 %. Zároveň POCO F4 GT ponúka plnohodnotnú operačnú pamäť LPDDR5 s rýchlosťou až 6400 Mb/s pre kratší čas načítania spolu s vylepšenou pamäťou UFS 3.1 ROM.

Skutočným testom pre mobilný herný smartfón je správa teploty. Požiadavky na dlhší chod malého zariadenia môžu viesť k zníženému výkonu. Z tohto dôvodu je POCO F4 GT vybavený najnovšou technológiou LiquidCool 3.0, jedným z najpokročilejších systémov chladenia v tejto oblasti. Chladiaci systém Dual VC s plochou 4 860 mm² dokáže znížiť vysoké teploty, čo vyúsťuje do výkonného stroja optimalizovaného na chod pri dlhých herných sedeniach3.

POCO F4 GT sa môže pochváliť prvým 120W HyperCharge nabíjaním od spoločnosti POCO a veľkou 4 700 mAh batériou, ktorú možno plne nabiť za 17 minút. A ak hráči potrebujú viac šťavy uprostred hry, POCO F4 GT v tomto prípade dokáže doplniť batériu na 100 % len za 27 minút4. POCO F4 GT sa vyznačuje nielen rýchlym nabíjaním, ale vďaka funkcii AdaptiveCharge možno optimálne udržiavať životnosť batérie. Táto funkcia zabraňuje prebíjaniu batérie v dôležitom rozsahu 80 % až 100 % nabitia počas celej noci5.

Novinkou mierenou nie iba na hráčov sú unikátne levitujúce magnetické vyskakovacie spúšte, ktoré zvládnu 1,5 milióna stlačení a boli testované vo viac ako 100 populárnych hrách6. Tým je zaistená bezkonkurenčná stabilita, odozva a odolnosť. Na dosiahnutie prémiovejšieho herného zážitku sa podieľa CyberEngine, jeden z najlepších lineárnych motorov dostupných v smartfóne so systémom Android, s viac možnosťami vibrácií. Mimo herného režimu možno spúšť používať aj ako skratku na rýchly prístup na cestách, napríklad skratku na aktiváciu fotoaparátu, nahrávania obrazovky alebo svietidla.

Stlačením tlačidla môžu používatelia zapnúť obrazovku a nechať sa ohúriť najnovším 6,67-palcovým plochým AMOLED a 10-bitovým TrueColor displejom od spoločnosti POCO, ktorý v kombinácii s citlivým 480 Hz vzorkovaním dotyku a až 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazovku úplne oživí, či už hráte hry alebo streamujete seriály. POCO F4 GT tiež pracuje na simultánnom zachovaní presnosti farieb pri slabom osvetlení a zároveň využíva vysokofrekvenčné PWM stmievanie, aby chránil oči svojich používateľov počas dlhých sedení pri obrazovke. Displej POCO F4 GT dosiahol a vyrovnal 15 rekordov vo výkone displeja od spoločnosti Display Mate a je hodnotený ako obrazovka A+.

Bonusové služby

Spoločnosť POCO, ktorá je verná svojmu renomé vrcholového výkonu, pridáva na zoznam svojich noviniek pre najnovšie zariadenie ešte jednu službu. Používatelia môžu využívať prémiový popredajný servis, ktorý ponúka jednorazovú bezplatnú opravu displeja počas prvých 6 mesiacov po zakúpení.

Okrem toho bude v zariadení POCO F4 GT predinštalovaná predplatená služba YouTube Premium. Zákazníci si môžu službu YouTube Premium užívať až dva mesiace zadarmo. To znamená dva mesiace sledovania videí bez reklám, offline a nepretržitý prístup k video a hudobnému obsahu na celej platforme YouTube Music.

POCO F4 GT

Dostupnosť produktu

POCO F4 GT sa bude dodávať na Slovensku vo farbe Stealth Black. K dispozícii bude od 2. mája vo variante 12GB+256GB, neskôr pribudne 8GB+128GB.

Od 2. mája do 15. mája bude POCO F4 GT (12/256 GB) k dispozícii na zakúpenie za „Early bird“ cenu vo výške 599 eur.

Následne budú ceny nasledujúce:
12GB + 256GB: Odporúčaná maloobchodná cena je 699 eur.
8GB + 128GB: Odporúčaná maloobchodná cena zatiaľ nie je k dispozícii.

Prvé slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition: Pohlcujúci zážitok z počúvania

Slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition sú špeciálne navrhnuté pre fanúšikov herného titulu Genshin Impact. Od momentu zapnutia slúchadiel budú fanúšikovia počuť známe hlasové upozornenia od ikonickej postavy Klee. Stačí ich vytiahnuť z puzdra inšpirovaného Kleeho batohom, nasadiť si ich a ponoriť sa do hry, akoby ste ju už zapli.

Ako jeden z prvých produktov AIoT od spoločnosti POCO využívajú slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition umelú inteligenciu na automatickú úpravu potlačenia hluku na základe úrovne okolitého hluku a dennej rutiny používateľa. Či už ide o počúvanie hudby, príjemné posedenie s priateľmi alebo hektickú schôdzku, slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition poskytujú najlepšiu kvalitu zvuku a najvhodnejší režim ANC pre používateľa. Počas hovorov dokáže každý náušník vďaka pokročilému algoritmu umelej inteligencie zabezpečiť čistý a jasný zvuk aj v tom najhlučnejšom prostredí.

Pre viac hardcore zvukový výkon bol každý prenášaný zvuk vyladený a zdokonalený zvukovými profesionálmi. Všetko od audioknihy až po rockovú operu je prezentované s výrazným a čistým zvukom. Kompozitný 9 mm dynamický menič zaručuje, že používateľ získa prístup k spracovaniu zvuku na tej najlepšej možnej úrovni. A aby ste nikdy nepremeškali žiadny rytmus, funkcia detekcie v slúchadlách pozastaví zvuk, keď ich vyberiete. Zariadenie je tiež odolné voči vode podľa štandardu IPX4, čím zabraňuje poškodeniu dažďom, potom a striekajúcou vodou.

Slúchadlá POCO Buds Pro Genshin Impact Edition sú vyrobené tak, aby vytvárali neprerušovaný zážitok z počúvania. Nabíjacie puzdro vydrží až 28 hodín7 a slúchadlá sa dajú nabiť do 10 minút. Nabíjacie puzdro, ktoré sa dá nabíjať aj bezdrôtovo, za hodinu. Slúchadlá sa dajú pripojiť aj k dvom zariadeniam súčasne, čo používateľom umožňuje plynulý prechod medzi jednotlivými zdrojmi ako notebook a smartfón.

POCO Buds Pro

Prvé hodinky POCO: Univerzálny každodenný fitness spoločník so zameraním na módu

Hodinky POCO Watch sú voľbou pre fitness nadšencov, ktorí chcú zvýrazniť svoj štýl a osobnosť. Vďaka rôznym výrazným farbám, ktoré sú k dispozícii, predstavujú hodinky POCO Watch cool a zároveň efektívny spôsob sledovania ich zdravia. Dotykový 1,6-palcový displej AMOLED a mimoriadne tenký rámček osvetľujú obrazovku v nádhernej čistote. Nositelia môžu vyniknúť aj vďaka viac ako 100 prispôsobiteľným ciferníkom. Hodinky POCO Watch sú však viac než len módny doplnok –  ide v nich o zdravie a kondíciu.

Aby ste mohli lepšie sledovať svoje pokroky vo fyzickej zdatnosti, napríklad svoje vitálne údaje pri behu na bežkách alebo zachytiť okamih, keď zdoláte vrchol hory, viacsystémové GPS ponúka väčšiu presnosť pri používaní jedného z viac ako 100 režimov cvičenia, ktoré sú v hodinkách POCO Watch nainštalované. Dokáže tiež rozpoznať, kedy používateľ vykonáva rôzne aktivity od behu na bežiacom páse až po prechádzku vonku. V spojení s funkciou monitorovania spánku zariadenie POCO Watch monitoruje hladinu kyslíka v krvi počas spánku. Spolu s týmito funkciami sa používatelia môžu pomocou hodiniek POCO Watch naučiť, ako najlepšie prispôsobiť svoj režim svojmu životnému štýlu.

Hodinky POCO Watch toto všetko zvládajú aj vďaka batérii, ktorá vydrží až 14 dní. To znamená, že zvládne všetky skoky cez švihadlo, okruhy okolo parku alebo popoludňajší spánok. Keď sa batéria hodiniek POCO Watch vybije, jednoducho ich pripojte k ľahko prenosnej magnetickej nabíjačke a buďte pripravení na ďalšie dobrodružstvo.

POCO Watch

Hodinky POCO Buds Pro Genshin Impact Edition a hodinky POCO Watch bude možné zakúpiť v najbližších mesiacoch.

  POCO F4 GT
Displej 120Hz 6.67” AMOLED Display
DisplayMate A+
FHD+, 2400 x 1080
TrueColor
Dynamická 120Hz LTPO obnovovacia frekvencia
480Hz frekvencia dotykovej plochy
Kontrast – 5 000 000:1
Jas – 800 nitov
Podpora Dolby Vision, HDR 10+
Zadná kamera • 64Mpix širokouhlý snímač
– f/1.9
– 1/1.73”
– 0.8 μm
– podpora nahrávania 4K HDR 10+ videa
• 8 Mpix ultra širokouhlý snímač
– 120° FOV, f/2.2
• 2 Mpix makro snímač
–  f/2.4
Predná kamera 20 Mpix v displeji
f/2.4
Rozmery a hmotnosť 162,50 mm x 76,70 mm x 8,50 mm
210g
Procesor SnapdragonTM 8 Gen 1
4nm výrobný proces
ARM-V9:
1x ARM Cortex-X2 @ 3.0GHz
3x ARM Cortex-A710 @ 2.5GHz
4x ARM Cortex-A510 @ 1.8GHz
Qualcomm® Adreno™
LiquidCool 3.0 Technology
MIUI 13 s Android 12
RAM+ROM LPDDR5 RAM 8 alebo 12 GB
UFS 3.1 úložisko 128 alebo 256 GB
Audio Quad speakers
SOUND BY JBL
Dolby Atmos®
Nabíjanie 4 700mAh (typ)
120W káblové Xiaomi HyperCharge nabíjanie
Konektivita USB Type-C 2.0
Dual SIM, dual 5G standby
Podpora NFC
Infraport
Bluetooth 5.2
5G
Wi-Fi 6/ Wi-Fi 6E
Dostupné farebné prevedenie sivá, čierna, žltá
Cena Od 699 eur (12/256GB)

 

 

ZDIEĽAŤ