SUV PEUGEOT 2008

Miluje slobodu a je oddaným stúpencom vízie značky PEUGEOT o vzrušujúcej budúcnosti. Predstavuje ultra modernú interpretáciu zážitku z každodennej a všestrannej jazdy.

Rozmermi ide o naozajstné SUV, ktoré osloví mimoriadne výrazným a samostatným štýlom.Medzi vyspelými technológiami sa nachádza úplne nová generácia očarujúcej prístrojovej dosky PEUGEOT i-Cockpit® 3D ako aj výbava a asistenčné systémy, ktoré využívajú to najlepšie zo skúseností značky PEUGEOT.Vďaka viacerým druhom pohonu ponúka voľnosť výberu medzi troma druhmi motorizácií: elektrickou, benzínovou a naftovou, čo vytvára priestor na vzrušujúce emócie, no stále spojené s vysokou účinnosťou.

Svet sa mení. Novinky, ktoré prichádzajú, prinášajú odpovede na otázky, ktoré sa týkajú celého automobilového sveta. Vzhľadom na významnú 208-ročnú históriu sa značka PEUGEOT dôsledne pripravila aj na obdobie nadchádzajúcej energetickej zmeny.

Naša vzrušujúca vízia, ktorá nám zabezpečí pokojnú budúcnosť, sa odráža aj v novom SUV PEUGEOT 2008. Ukazuje, že technológie a potešenie sa môžu navzájom aj dopĺňať a že vozidlo má stále schopnosť očariť. Každú jazdu premení na cestu a každému poskytne mobilitu podľa jeho potrieb.

Nový PEUGEOT 2008 sa nachádza uprostred segmentu kompaktných SUV a prináša to, čo dnes tvorí úspech značky PEUGEOT: očarujúci dizajn a odlíšenie sa inováciami a technológiami.

VZRUŠUJÚCE SUV 

Dizajnovo výrazný nový model SUV PEUGEOT 2008 je plasticky stvárnený objekt, ktorý zhmotňuje túžbu. Odpovedá na ambíciu napísať novú a významnú kapitolu v histórii SUV PEUGEOT. Vynikajúco zapadá do aktuálneho dizajnového jazyku značky a vyníma sa v ňom vlastnou osobnosťou.

Vyvážené línie a celkové proporcie patria do segmentu SUV, posunuté čelné sklo vytvára priestor
na výraznú horizontálnu líniu kapoty. Vozidlo dobre sedí na kolesách, má široké ramená a zároveň svalnatý a zvodný vzhľad, ktorý vyžaruje istotu a bezpečnosť.

Nápadná a výrazná predná časť dostala neprehliadnuteľnú masku (elektrické verzie ju majú vo farbe karosérie), tvarovanú kapotu a denné LED svetlomety umiestnené pod hlavnými svetlometmi, aby vyzerali ešte nižšie.

Premyslený a odvážny profil ihneď pritiahne pohľady a zaujme rôznymi trojuholníkovými líniami. Výsledkom je príťažlivý vzhľad s ostrými líniami, ktorý vytvára dojem majstrovského technického diela v podobe ťahaného plechu. Napríklad blatníky neboli nikdy doteraz také výrazné! Všetky línie sa zbiehajú na veku batožinového priestoru, čím vzniká prepojený jednoliaty celok.

K odolnému a robustnému vzhľadu prispievajú aj veľkorozmerné (690 mm) disky kolies, ktoré vynikajúco vypĺňajú blatníky. Disky kolies s priemerom 18 palcov prinášajú dve výhody:

  • jednoduchšie možnosti individualizácie
  • ako aj citeľné zníženie hmotnosti – pri všetkých štyroch kolesách až o 4 kg.

Zvýšenie exkluzivity potvrdzuje aj dvojfarebné vyhotovenie so strechou lakovanou čiernou farbou Black Diamond a nápisy na C-stĺpiku vo verziách GT Line a GT.

Motorizácie PureTech 130/155 a BlueHDi 130 sa vyznačujú vysokou líniou karosérie, zadnými svetlami prepojenými čiernou linkou a dvojitými koncovkami výfukového potrubia.

Nový tvar dostali aj výrazné 3 pazúry z LED. Svietia v noci aj cez deň, dostali sa do všetkých verzií výbavy a v najvyšších verziách výbavy aj do predných svetlometov.

V závislosti od trhu dostanú predné svetlomety vo všetkých verziách LED technológiu.

Okrem bežnej ponuky obohatili paletu farieb exteriéru aj tri nové výrazné a príťažlivé farby, ktoré dodávajú ešte viac štýlu a napätia:

  • Červená Rouge Elixir s intenzívne sfarbeným lakom, ktorý zvýrazňuje hĺbku a farbu,
  • Modrá Bleu Vertigo s troma vrstvami na zachytenie množstva jasu,
  • Oranžová Orange Fusion, nová metalíza, exkluzívne pre nové SUV PEUGEOT 2008.

Dosť bolo monotónnosti!

 Farby a materiály interiéru dostali špeciálnu starostlivosť. Spájajú poťahy
z vyberaných materiálov s originálnymi farbami:

  • Jemné ozdoby palubnej dosky využívajú potlače oranžovou (verzia Active) alebo modrou (verzia Allure) farbou,
  • Technické a svieže zameranie verzie Allure predstavuje svetlomodrý moderný poťah Urbanoïde,
  • Dynamiku verzií GT Line podporuje decentná atmosféra, ktorú umocňuje poťah Adamite,
  • Verzie GT/e-2008 GT dostali ušľachtilé materiály ako Alcantara®, koža a sieťovina. Čierna farba Noir Onyx prešívaná niťou farby Adamite skrášľuje verziu GT, materiál Alcantara® dopĺňa v modeli e-2008 GT exkluzívna farba Gris Greval® prešitá modrou a zelenou farbou.

Útulný interiér verzií GT Line a GT ozvláštňujú podsvietené lišty. Ich podsvietenie ponúka na výber jednu z ôsmich verzií, ktoré sa dajú vyberať prostredníctvom dotykovej obrazovky.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here