nabíjačka na batérie

Stáva sa vám, že neviete doma nájsť vhodné batérie do konkrétnych zariadení. Zabudnite na obavy z ich vybíjania a následné rýchle cesty do obchodu, vyskúšajte ich nabíjateľné prevedenia.

Aby vám však nabíjateľné batérie poslúžili, nie je dôležité správne si vybrať len ich typ ale aj vhodné nabíjačky.

Nabíjačka na batérie nie je vždy tá istá

Pre ich opätovné využitie je nevyhnutná nabíjačka na batérie. Je len na vás, či si zvolíte rýchlonabíjačky, klasické, univerzálne alebo inteligentné nabíjačky. Myslíte však na to, kto ich vyrába a či ide o overeného dodávateľa. Tento prístroj dodá elektrickú energiu vybitým akumulátorom, článkom či iným batériám. Pozor však na to, že čas nabíjania býva veľmi odlišný a je ovplyvnený ich technologickou úrovňou.

Rozoznávame ich podľa doby nabíjania, nabíjacieho procesu, typu nabíjacích batérií alebo napríklad počtu nabíjacích kanálov. Pri nabíjacom procese evidujeme štyri fázy, a to formátovanie, rýchle nabíjanie prúdom, záverečné nabíjanie a trvalé udržiavacie nabíjanie. Nie vždy ale nabíjačky dokážu zvládnuť všetky štyri.

Disponujete nabíjacím zariadením? Teraz je čas na výber samotných batérií. Vysokou kvalitou disponujú tie značky Duracell. Dokážu poskytnúť viac energie ako iné alkalické batérie a zaujímavým bonusom je aj powercheck indikátor pre určenie ich zostávajúcej energie. Či už ide o tužkové alebo mikrotužkové prevedenie, spoľahnúť sa môžete na dlhú životnosť aj po niekoľkých nabíjacích procesoch.

Hlavné výhody nabíjateľných batérií

Aké sú ale vlastne hlavné dôvody, prečo by sme mali siahnuť po batériách, ktoré dokážeme nabíjať? V prvom rade musíme spomenúť to, že po ich prvom využití nemusia automaticky putovať do príslušného koša. Využívať ich budete môcť ešte poriadne dlho. Tento fakt sa spája aj s ekologickou stránkou, keďže vyprodukujete oveľa menej odpadu. Znížite tak záťaž na životné prostredie. V neposlednom rade ide o ekonomicky efektívny krok, keďže je výhodnejšie batérie nabíjať ako stále míňať peniaze na tie nové.

Zdroj obrázku: Skrypnykov Dmytro / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ