Bratislava, 30. novembra 2016 – Spoločnosť Samsung Electronics Czech and Slovak už tento piatok spúšťa predaj očakávaných inteligentných hodiniek Samsung Gear S3. Záujemcovia majú na výber dva varianty – elegantnú verziu classic a športovú verziu frontier. Odporúčaná maloobchodná cena oboch modelov je 399 €.

Pri ich návrhu Samsung čerpal inšpiráciu od výrobcov klasických hodiniek. Veľký dôraz sa kládol na detailné a jemné remeselné spracovanie, vďaka čomu pôsobia moderne a zároveň nadčasovo. Dôkazom toho je aj kompatibilita s 22mm hodinkovým remienkom a možnosť si ich prispôsobiť svojmu štýlu. Okrem klasického a elegantného vzhľadu spĺňajú Gear S3 štandardy prachu a vodeodolnosti (stupeň krytia IP68) a ponúkajú aj odolnosť spĺňajúcu armádne požiadavky. Používateľ tak s nimi môže prežiť celý deň bez ohľadu na počasie. Prvýkrát v histórii sú hodinky vybavené sklíčkom Corning Gorilla® Glass SR+, ktoré je špeciálne určené pre nositeľné zariadenia a vyznačuje sa väčšou odolnosťou voči poškriabaniu a rozbitiu displeja.

 Unikátnym prvkom je funkcia Always On Watch, ktorá neustále zobrazuje čas na displeji, čím ešte viac napodobňujú vzhľad a dojem z luxusných analógových hodiniek. Vďaka batérii s dlhou výdržou ich stačí nabíjať raz za 4 dni. Vstavané GPS a aplikácia S Health, ktoré dopĺňajú výškomer, tlakomer či rýchlomer, umožňujú monitorovať denné aktivity. K dispozícii je aj pestrá škála ďalších aplikácií a dizajnových ciferníkov.

 Technické špecifikácie Gear S3

Samsung Gear S3
Gear S3 frontier Gear S3 classic
Model Bluetooth® Bluetooth®
Displej 1,3” kruhový Super AMOLED

360 x 360, 278ppi

Celofarebný Always On Watch

Corning® Gorilla® Glass SR+

Aplikačný procesor Dual core 1,0 GHz
Operačný systém Platforma založená na operačnom systéme Tizen 2.3.1
Veľkosť a hmotnosť 46 x 49 x 12,9

63g (bez remienku)

46 x 49 x 12,9

59g (bez remienku)

Remienok 22 mm 22 mm
Pamäť 4GB interná pamäť, 768MB RAM
Konektivita Bluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, GPS/Glonass Bluetooth® 4.2, Wi-Fi b/g/n,

NFC, MST, GPS/Glonass

Senzory Rýchlomer, Gyroskop, Barometer, HRM, Ambient Light
Batéria 380mAh
Nabíjanie Bezdrôtové nabíjanie (WPC inductive)
Odolnosť Prachu a vodeodolný (stupeň krytia IP68)

Všetky funkcie, vlastnosti, špecifikácie a ďalšie informácie o produkte uvedené v tomto dokumente, vrátane, ale nie výhradne, výhod, dizajnu, ceny, komponentov, výkonu, dostupnosti a vlastností výrobku môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia. Výkonnosť batérie závisí od podmienok a konfigurácii siete a od miery využívania zariadenia.

Tlačová správa