Samsung Galaxy A80
V stredu 10. apríla sa naša redakcia zúčastnila predstavenia telefónov SAMSUNG A40, A50, A70 a A80 v Miláne.

Aké boli prvé dojmy z telefónu Samsung Galaxy A 80?

Je to jeden z najnovších prírastkov do rady telefónov Galaxy A, ktoré boli v Miláne oficiálne predstavené. Ide o historicky prvý telefón, ktorý má len jeden zadný hlavný otočný fotoaparát, ktorý slúži na klasické fotenie, natáčanie videí a zároveň aj na fotenie selfie snímok a natáčanie selfie videí, pričom obidva spôsoby sú v rovnakej kvalite.

Samsung Galaxy A80 má 6,7- palcový Super AMOLED displej s rozlíšením FHD+, ktorý je po celej ploche telefónu.

Na zadnej strane sa nachádza spomínaný fotoaparát. Je hlavný a  je len jeden s tromi objektívmi. Pri zvolení režimu fotografovania, fotíte týmto hlavným fotoaparátom, pokiaľ máte záujem o selfie snímky, navolíte si režim selfie. V režime selfie sa na zadnej strane prístroja automaticky vysunú objektívy troch fotoaparátov a otočia sa smerom dopredu.

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 48 Mpx s f 2,00. Galaxy A80 disponuje fotoaparátom 3D umožňujúcim robiť videá pomocou funkcie Live Focus skenujúcou rozmery a hĺbku snímaných objektov.  Ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 8 Mpx do 123 stupňov má rovnaký zorný uhol ako ľudské oko.

Samsung Galaxy A80

Telo telefónu disponuje kovovým rámom a displej je bez akéhokoľvek výrezu. Batéria má kapacitu 3 700 mAh sa nabíja pomocou super rýchleho nabíjania s príkonom 25 W adaptéru. Všetko beží pod operačným systémom Android 9.0 Pie, k dispozícii je pamäť 8 GB RAM s vnútorným úložiskom 128 GB.

A na záver dôvod prečo sa spoločnosť Samsung zamerala na novinku otočného fotoaparátu? Žijeme v dobe, keď ľudia radi natáčajú videá a zdieľajú ich na sociálnych sieťach a dokážu oceniť ich dobrú kvalitu. Keďže je zvykom, že na telefónoch je zadný fotoaparát hlavný a predný selfie fotoaparát väčšinou nedosahuje jeho parametre, spoločnosť Samsung zvolila netradičný spôsob vysunutia  a otočenia hlavného zadného fotoaparátu, aby mohol plniť zároveň funkciu predného selfie fotoaparátu v rovnakej kvalite.

Viac o týchto novinkách sa dočítate v tlačovej správe a v našej reportáži priamo z predstavenia.

Samsung Galaxy A80 – technické špecifikácie

 
Galaxy A80
Displej 6,7-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením FHD+ (1080×2340)
Displej New Infinity
Fotoaparát Hlavný: 48 Mpx, f/2,0
Ultraširokouhlý: 8 Mpx, f/2,2 (123°)
3D Depth
Otočný fotoaparát
Telo 165,2 x 76,5 x 9,3 mm
Aplikačný procesor Qualcomm SM7150 osemjadrový
(dvojjadrový 2,2 GHz + šesťjadrový 1,8 GHz)
Pamäť 8 GB RAM
128 GB vnútorné úložisko
Micro SD Nie je podporovaná
Batéria 3 700 mAh (typická)**
Super rýchle nabíjanie 25 W
OS Android 9.0 (Pie)
Biometrická autentizácia Čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji
Dizajn 3D sklo + kovový rám

Martin Morávek