Smartfón motorola razr preklenul priepasť medzi módou a technológiou, keď sa stal jedným z prvých vreckových zariadení, ktoré boli uvedené na trh.  Teraz spoločnosť Motorola predstavuje novú generáciu modelu razr a opäť dokazuje, že inovatívny dizajn môže nanovo definovať zážitok zo smartfónu.

Zoznámte sa s rodinou motorola razr 2023 – dvomi novými zariadeniami, ktoré spájajú štýl a prémiové parametre, aby poskytli inovatívne mobilné zážitky. Každá funkcia tejto novej rodiny bola starostlivo vytvorená tak, aby spĺňala potreby moderných spotrebiteľov, ktorí sa naháňajú za vyváženým zážitkom zo smartfónu na pomedzí štýlového sebavyjadrenia a špičkovej technológie.

motorola razr 40 ultra: najväčší a najpokročilejší vonkajší displej1

motorola razr 40 ultra

Na čele tejto rodiny je nový motorola razr 40 ultra, ktorý má moderný, ultra vreckový dizajn a po sklopení je najtenším sklápacím smartfónom v odvetví. Obsahuje výkonnú mobilnú platformu Snapdragon® 8+ Gen 1, efektívnu batériu a najväčší vonkajší displej zo všetkých sklápacích telefónov.1

S novým razr môžu používatelia postaviť zariadenie samostatne vo viacerých uhloch vďaka technológii Flex View, ktorá ponúka nové spôsoby interakcie, snímania a tvorby. Používatelia môžu zariadenie nakloniť tak, aby si mohli ľahko prezerať recepty pri varení, sledovať online hodinu cvičenia, viesť videochat s priateľmi a podobne. Alebo možno zariadenie použiť ako statív na zachytenie úžasných snímok a videí s nahrávaním bez použitia rúk, pričom sa využijú výhody vysokokvalitných fotoaparátov, sledovania tváre pomocou umelej inteligencie a náhľadov na veľkom vonkajšom displeji.

Keď je samostatne postavený, používatelia môžu na svoj záber zachytiť dokonalú pózu pomocou snímania gestami a automatického zachytenia úsmevu.2 Spoločnosť Motorola tiež s nadšením predstavuje možnosť, s ktorou používatelia kdekoľvek zažijú zábavu ako vo fotostánku. Vďaka funkcii Flex View a vysokokvalitným fotoaparátom môžu používatelia predviesť rôzne pózy na štyroch dokonale načasovaných fotografiách, ktoré sa spustia jednoduchým gestom otvorenej dlane.Okrem toho, že sa otvárajú nové možnosti zachytávania obsahu, spoločnosť Motorola tiež rozšírila možnosti vonkajšieho displeja, takže používatelia môžu robiť viac so zatvoreným zariadením. Odpovedanie na správy, získavanie trás a udržiavanie aktuálnych informácií nebolo nikdy jednoduchšie vďaka jedinečným funkciám vrátane:

 • Panely: Prispôsobiteľné panely umožňujú používateľom uprednostniť to, čo je najdôležitejšie. Potiahnutím doľava alebo doprava získajú jednoduchý prístup k hrám, správam Google, počasiu, kontaktom, Spotify a zobrazia upozornenia. Panel aplikácií navyše umožňuje prístup k takmer akejkoľvek aplikácii, ako sú Mapy Google alebo Peňaženka Google, priamo z vonkajšieho displeja.
 • Prispôsobenie: Používatelia si môžu vybrať zo sortimentu farebných živých tapiet a rôznych štýlov Moto hodín. Panely na domovskej obrazovke možno tiež presúvať a púšťať tak, aby vyhovovali potrebám každého jedinečného používateľa zariadenia razr.
 • Hranie: Vyberte si z množstva veľmi pútavých hier od spoločnosti Motorola a GameSnacks, ktoré dokonale fungujú na externom displeji. Prechádzajte tajomnými krajinami v hre Golf Adventures, pomôžte mačaciemu priateľovi utiecť na slobodu v hre Tiger Run alebo sa zabavte pri hre Marble Mayhem.
 • Vyhradený panel Spotify: Používatelia Spotify môžu ovládať prehrávanie z vonkajšieho displeja zariadenia. Bez otvorenia zariadenia môžu klepnutím pokračovať v počúvaní tam, kde prestali, alebo si pustiť niečo úplne nové. Alebo ak sa necítia na aktuálnu náladu – môžu ťuknutím prepnúť na nové personalizované odporúčanie.

Všetky tieto funkcie môžu používatelia využívať na 3,6-palcovom externom displeji pOLED s obnovovacou frekvenciou až 144 Hz, takže scrollovanie na webstránkach je plynulé. Alebo môžu podoprieť svoje zariadenie v režime Flex View a sledovať svoj obľúbený obsah s najvyšším rozlíšením vo svojej triede7 a zažiť miliardu odtieňov verných farieb.

motorola razr 40 ultra

Všestranný systém fotoaparátov: ideálny pre tvorbu obsahu

Razr 40 ultra bol vytvorený s ohľadom na tvorcov obsahu a je vybavený výkonným hlavným fotoaparátom so snímačom s rozlíšením 12 Mpx s funkciou Instant Dual Pixel PDAF, ktorá zaručuje rýchlejší a presnejší výkon bez ohľadu na svetelné podmienky. Zachytávajte fotografie s nádherným pozadím vďaka širokej clone f/1,5, ktorá prepúšťa viac svetla a poskytuje fotografie s nádherným jemným pozadím, pričom optický stabilizátor obrazu (OIS) eliminuje nežiaduce otrasy, takže fotografie sú vždy krištáľovo čisté.

Vďaka vonkajšiemu displeju majú používatelia stále prístup k hlavnému fotoaparátu na selfie alebo môžu vonkajší displej použiť na náhľad obsahu. Používatelia po vyklopení razr 40 ultra môžu používať fotoaparát so snímačom s rozlíšením 32 Mpx na selfie a videohovory, alebo mať voľné ruky sklopením telefónu do ideálneho uhlu na dokonalé selfie. Fotoaparáty dopĺňa ultraširokouhlý objektív so snímačom s rozlíšením 13 Mpx a makroobjektív, ktorý umožňuje robiť širokouhlé zábery. Do záberu sa tak zmestí 3× viac ako pri štandardnom objektíve.

motorola razr 40 ultra Glacier Blue

Prepracovaný ikonický vyklápací dizajn

S novým razr 40 ultra poskytuje spoločnosť Motorola spotrebiteľom ikonický kúsok nostalgie, ktorý čerpá inšpiráciu z pôvodného modelu RAZR V3 a prináša moderný, nekonečne flexibilný dizajn. Po sklopení sa telefón zloží úplne na polovicu, pričom horný a dolný okraj je dokonale zarovnaný, čím vznikne mimoriadne elegantný vzhľad bez medzier. Ak ho vyklopíte, odhalíte mimoriadne hladký, nádherný displej pOLED v plnej veľkosti.

Spoločnosť Motorola na novom razr s potešením predstavuje prepracovaný slzový pánt, ktorý obsahuje prvé dvojosové sledovanie v odvetví, ktoré minimalizuje veľkosť systému. V porovnaní s inými skladacími zariadeniami na trhu je razr 40 ultra najtenší skladací smartfón v sklopenom stave. Vďaka tomuto systému pántov v kombinácii s ultra tenkým sklom je smartfón vo vyklopenom stave takmer bez záhybov a ponúka bezproblémový vzhľad a hladký pocit.

Ikonický dizajn razr 40 ultra sa vyznačuje kombináciou skleneného rámu s matným povrchom alebo vegánskou kožou na zadnom kryte. Spoločnosť Motorola prináša výrazné farebné možnosti pre nový razr 40 ultra vrátane Pantone® farby roka 2023,3 Viva Magenta; exkluzívnym odtieňom pre zariadenia Motorola. Výkonná a posilňujúca Viva Magenta prináša razr späť ku koreňom s moderným nádychom. Ďalšie farby zahŕňajú Infinite Black a Glacier Blue.

motorola razr 40 ultra

Vylepšený zvuk a výkon

Razr 40 ultra ponúka vylepšený zvuk s technológiou Dolby Atmos®. S technológiou Dolby Atmos si vychutnáte bohatší viacrozmerný zvukový zážitok, ktorý zvýrazní hĺbku, čistotu a detaily akejkoľvek zábavy, keď si ju vychutnáte cez dva veľké stereo reproduktory zariadenia alebo slúchadlá. Vďaka novému priestorovému zvuku od Moto je zvuk ešte viac pohlcujúci a vypĺňa priestor okolo používateľa, či už počúva hudbu alebo streamuje svoj obľúbený seriál.

Na záver tohto výkonného zvuku, razr 40 ultra je tiež vybavený výkonným procesorom Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý poháňa všetky jedinečné funkcie zariadenia a zároveň umožňuje zvýšenie výkonu pre pokročilú umelú inteligenciu, rýchle obnovovacie frekvencie, 5G pripojenia a kvalitné profesionálne fotoaparáty v tomto zariadení. Spoločnosť Motorola tiež zahrnula batériu s dlhou výdržou, ktorá je väčšia ako predchádzajúca generácia a podporuje ultrarýchle 30W nabíjanie TurboPower a bezdrôtové nabíjanie.5

motorola razr 40 ponúka všetko podstatné

motorola razr 40 Vanilla Cream

Moderný používateľ razr hľadá vyvážený zážitok zo smartfónu, a preto spoločnosť Motorola predstavuje aj model motorola razr 40. Toto zariadenie bolo vytvorené pre trendsetterov a tvorcov vkusu, ktorí radi vyčnievajú v dave, ale aj pre digitálnych minimalistov, ktorí sa chcú odpojiť a získať späť kontrolu nad svojím zariadením.

Razr 40 má rovnaký neuveriteľne hladký a živý vnútorný displej, slzový pánt a ikonický tvarový faktor ako razr 40 ultra. Najvýraznejším rozdielom nového razr 40 je menší externý displej, zachováva si však všetky funkcie, ktoré používatelia očakávajú od špičkového smartfónu.

Nový razr 40 má výrazný a štýlový vzhľad, ktorý kombinuje sklo Gorilla Glass a prémiovú vegánsku kožu. Ľahko sa drží, je mäkký na dotyk a prichádza s módnymi farbami vybranými v spolupráci so spoločnosťou Pantone, ako napr: Sage Green, moderný zelený tón, Vanilla Cream, pravá biela klasika, a Summer Lilac, čo je mystický fialový odtieň.

Predný aj zadný fotoaparát Motorola razr 40 je vybavený snímačmi s najvyšším rozlíšením zo všetkých skladacích zariadení. Zachytávajte krištáľovo čisté fotografie a selfie pri akomkoľvek svetle pomocou hlavného fotoaparátu so snímačom s rozlíšením 64 Mpx a funkciou optickej stabilizácie obrazu (OIS) alebo robte všetko od úchvatných širokouhlých záberov až po extrémne priblíženie pomocou širokouhlého objektívu so snímačom s rozlíšením 13 Mpx a Macro Vision. Navyše môžete využiť predný fotoaparát so snímačom s rozlíšením 32 Mpx na vysokokvalitné videohovory.

motorola razr 40 Sage Green

Jedinečné softvérové zážitky s Motorola

Obe nové zariadenia razr bežia na systéme Android 13 a sú vybavené jedinečnými zážitkami spoločnosti Motorola vrátane: jednoduchých gest, vlastných nastavení zábavy a možnosťou prispôsobenia podľa štýlu každého používateľa. Okrem toho obe zariadenia ponúkajú rozsiahly balík bezpečnostných funkcií vrátane ThinkShield, Moto Secure a Moto KeySafe.

motorola razr 40

motorola edge 40 v edícii Viva Magenta

Dnes bol predstavený aj model motorola edge 40 v edícii Viva Magenta, ktorý uzatvára modelovú radu edge 40. Môže sa pochváliť pokročilými funkciami, ako je zaoblený displej, ochrana proti prachu a vode IP68, výkonným fotoaparátom so snímačom s rozlíšením 50 Mpx a rýchlym nabíjaním v elegantnom a štýlovom dizajne.

Motorola edge 40 vo farbe Pantone® farby roka 2023,3 Viva Magenta je dokonalou kombináciou štýlu, dizajnu a výkonu; toto zariadenie je jedno z najtenších vo svojej triede (7,58 mm), má bezokrajový zaoblený sklenený displej a zakrivenú zadnú stranu spojenú precízne brúseným, pieskovaným hliníkovým rámom.

Spoločnosť Motorola s hrdosťou predstavuje svoj Trade in program, ktorý je k dispozícii pri kúpe novej motoroly razr 40 ultra, razr 40 alebo edge 40 od momentu uvedenia na trh, či už v maloobchode, prostredníctvom operátora alebo motorola.com. Teraz majú existujúci zákazníci možnosť postúpiť na vyššiu úroveň obchodovaním s vlastným zariadením a postupovať podľa štyroch jednoduchých krokov, vďaka čomu môžu získať cashback až do výšky 400 EUR.

Platia zmluvné podmienky: Obchodná akcia končí 30. apríla 2024. Medzi príslušné krajiny patrí celá západná Európa.

Dostupnosť

Motorola razr 40 ultra sa bude od dnešného dňa predávať v celej Európe s cenou od 1 199 EUR.
Motorola razr 40 sa bude predávať v doporučenej cene od 899 EUR.
Motorola edge 40 edícia Viva Magenta bude od dňa (01.06.2023) v predaji v celej Európe s počiatočnou odporúčanou cenou 599 EUR.

 1. Na základe nasledujúcich funkcií, ktoré sa v iných vertikálnych vyklápacích telefónoch nenachádzajú: Veľkosť obrazovky 3,6-palcov, obnovovacia frekvencia až 144 Hz a rozlíšenie 1056 X 1066.
 2. Automatické snímanie úsmevu dokáže rozpoznať až 5 tvárí/ľudí v rovnakom zábere
 3. Farebná identifikácia PANTONE slúži výlučne na umelecké účely a nie je určená na špecifikáciu. Presné farby nájdete v aktuálnych publikáciách PANTONE Color. PANTONE a dizajn čipu PANTONE sú majetkom spoločnosti Pantone LLC v Spojených štátoch a/alebo v iných krajinách. © Pantone LLC, 2023. Všetky práva vyhradené. Toto je autorizovaný produkt PANTONE vyrobený na základe licencie od spoločnosti Motorola Mobility.
 4. Nabíjanie TurboPower™ je možné len s nabíjačkou Motorola TurboPower™; kompatibilná 33W nabíjačka TurboPower je súčasťou balenia, hoci zariadenie má maximálnu kapacitu nabíjania 30 W. Nabíjačka Motorola TurboPower™ 33 nezvyšuje maximálnu kapacitu nabíjania zariadenia. Batéria musí byť značne vybitá; rýchlosť nabíjania sa počas nabíjania spomalí. Všetky tvrdenia o výdrži batérie sú približné a vychádzajú zo strednej hodnoty testovanej používateľom v rámci profilu zmiešaného použitia (ktorý zahŕňa používanie aj pohotovostný režim) pri optimálnych podmienkach siete. Skutočný výkon batérie sa bude líšiť a závisí od mnohých faktorov vrátane sily signálu, nastavení siete a zariadenia, teploty, stavu batérie a spôsobov používania.
 5. TurboPower aj bezdrôtová nabíjačka sa predávajú samostatne.
 6. Ceny sa líšia podľa distribútora; oznámia distribútori podľa dostupnosti
 7. Na základe nasledujúcich funkcií, ktoré sa v iných vertikálnych vyklápacích telefónoch nenachádzajú: Veľkosť obrazovky 3,6-palcov, obnovovacia frekvencia až 144 Hz a rozlíšenie 1056 X 1066.
ZDIEĽAŤ