objektív FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR

Prvý super svetelný teleobjektív F2 pre bezzrkadlový systém X Series sa môže pochváliť ultra vysokou kvalitou obrazu a dokonalým spojením s novým telekonvertorom XF

Spoločnosť FUJIFILM Corporation (prezident Kenji Sukeno) oznámila, že uvedie tele objektív FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR s telekonvertorom FUJINON XF1.4X TC F2 WR koncom októbra 2018. XF200mmF2 R LM OIS WR je prvý super-svetelný teleobjektív v portfóliu XF, ktorý ponúka vysokú svetelnosť F2 a ohniskovú vzdialenosť rovnú 305 mm vo formáte 35mm. Využítím moderných technológií sa tento nový teleobjektív vyznačuje mimoriadnou čistotou obrazu a schopnosťou produkovať krásny bokeh, čím sa stáva ideálnou voľbou pre fotografovanie športov a voľne žijúcich živočíchov.

Objektív XF200mmF2 R LM OIS WR bude dostupný ako kit s vysoko výkonným telekonvertorom FUJINON XF1.4X F2 TC WR, ktorý rozširuje ohniskovú vzdialenosť objektívu  1,4 krát. Telekonvertor umožňuje objektívu predĺžiť ohniskovú vzdialenosť rovnajúcu sa 427 mm pri clone F2.8.
FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR & FUJINON XF1.4X F2 TC WRFUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR je svetelný teleobjektív, ktorý dokáže využiť plnú schopnosť snímača FUJIFILM X-Trans CMOS na dosiahnutie ostrosti od okraja po okraj, aj keď je clona plne otvorená. Verne zachytáva atmosféru každej scény vďaka vynikajúcemu výkonu a schopnosti rozostriť popredie a pozadie. Okrem toho je objektív vybavený novou funkciou prednastavenia zaostrenia, ktorá umožňuje fotografom rýchlo meniť zaostrenie na prednastavenú pozíciu pre jednoduché snímanie objektov. Telo objektívu je vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá ho robí ľahkou a odolnou. Objektív je samozrejme odolný voči prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C, čo je ideálne pre použitie profesionálnymi fotografmi v náročných podmienkach.

XF1.4X TC F2 WR je vysokovýkonný telekonvertor, ktorý je umiestnený medzi fotoaparátom a objektívom, aby sa ohnisko objektívu predĺžilo o 1,4 krát. Pri kombinácii s modelom XF200mmF2 R LM OIS WR poskytuje telekonvertor ohniskovú dĺžku ekvivalentnú 427 mm vo formáte 35mm. Je navrhnutý tak, aby minimalizoval akékoľvek odchýlky, aby bola zaistená vysoká kvalita obrazu, aj keď sa používa maximálna clona F2.

Hlavné funkcie

Objektív telefónu XF200mmF2 R LM OIS WR

(1) Ponúka vynikajúci výkon a krásny bokeh

Objektív je vyrobený z 19 prvkov v 14 skupinách vrátane jedného super ED členu s veľkým priemerom a dvoch veľkých členov ED, aby sa minimalizovala chromatická aberácia. Vysoko presná leštiaca technológia vyvinutá na vysielanie šošoviek, bola použitá na prípravu objektívov s veľkým priemerom na dosiahnutie vynikajúceho výkonu pri rozlíšení obrazu. Tento prvok sa vyrába s presnosťou menšou ako 0,1 μm. Vysokorýchlostné automatické zaostrovanie je možné dosiahnuť vďaka nízkej hmotnosti skupiny AF šošoviek a tiež vďaka použitiu lineárnych motorov.

(2) Výkonný výkon stabilizácie obrazu

Objektív ponúka 5-stopový stabilizátor obrazu v súlade s CIPA. Objektív rozpozná podmienky snímania, napr. panning alebo statív a automaticky použije optimálny režim stabilizácie obrazu.
FUJIFILM-(3) Jednoduché ovládanie AF

  • Funkcia prednastavenia zaostrenia*1 okamžite zmení zaostrenie na prednastavenú pozíciu, aby ste ľahko zachytili hlavný objekt bez toho, aby ste museli vykonávať opätovné nastavenie.
  • Prepínač výberu rozsahu zaostrenia obmedzuje rozsah vzdialenosti snímania pre automatické zaostrovanie. Aktivácia tejto funkcie znižuje rozsah vzdialenosti snímania a poskytuje vysokorýchlostné automatické zaostrovanie pri fotografovaní objektu vo vzdialenosti najmenej 5 metrov.
  • Tlačidlo na ovládanie zaostrenia*1 je umiestnené na konci tubusu objektívu. Pomocou prepínača výberu zaostrenia priraďte funkciu podľa vlastného výberu, napríklad prednastavenie zaostrenia, zaostrenie AF-ON …

*1 Firmvér fotoaparátu musí byť aktualizovaný, aby sa aktivovala funkcia prednastavenia zaostrenia a tlačidla ovládania zaostrenia. Aktualizovaný firmvér sa má uvoľniť súčasne s objektívom.

(4) Rýchle, tiché a vysoko presné automatické zaostrovanie

Objektív používa lineárne motory na dosiahnutie rýchleho, tichého a vysoko presného AF. Existuje tiež nový mechanizmus, ktorý fixuje skupinu motorov zaostrenia, keď sa fotoaparát nepoužíva, čo znižuje akékoľvek vibrácie, ktoré môžu vzniknúť pri vypnutých magnetoch lineárnych motorov.

(5) Odolnosť, ktorá dokáže odolávať náročným podmienkam

Objektív je ľahký, ale robustný, vďaka konštrukcii zo zliatiny horčíka. Je utesnený na 17 miestach, aby objektív odolal prachu, vlhkosti a nízkym teplotám až do -10°C. Predný prvok je potiahnutý fluórom, aby odpudil vodu a nečistoty, čo prináša vyššiu odolnosť. Matná strieborná farba znižuje riziko prehriatia objektívu pri intenzívnych letných teplotách.

(6) Držiak na statív kompatibilný s Arca-Swiss

Držiak na statív je vybavený drážkou kompatibilnou s Arca-Swiss a podporuje skrutky so statívom ¼ palca a 3/8 palca.

(7) Balené s vysoko výkonným telekonvertorom XF1.4X TC F2 WR

Tento vysokovýkonný telekonvertor rozširuje ohniskovú vzdialenosť o 1,4 krát, pričom neznižuje kvalitu obrazu pri použití plne otvorenej clony F2.0. Pri kombinácii s modelom XF200mmF2 R LM OIS WR poskytuje telekonvertor ohniskovú dĺžku ekvivalentnú 427mm vo formáte 35mm.

(8) Príslušenstvo

Súčasne sa predstaví ochranný filter PRF-105 a predný kryt objektívu FLCP-105.

  1. Špecifikácia
XF200mmF2 R LM OIS WR
Type FUJINON XF200mmF2 R LM OIS WR Lens
Lens configuration 19 elements 14 groups
(includes 2ED elements,1super ED element)
Focal length (35mm format equivalent) f=200mm (305mm)
Angle of view 8.1°
Max. aperture F2
Min. aperture F22
Aperture control
Number of blades
Stop size
9(rounded diaphragm opening)
1/3EV (22 steps)
Focus range 1.8m~∞
Max. magnification 0.12x
External dimensions: Diameter x Length (approx.)
distance from camera lens mount flange)
Φ122mm x 205.5mm

 

Weight (approx.)
(including tripod collar foot, excluding caps and hood )
2,265g
Filter size Φ105mm
Accessories included Lens cap FLCP-105
Lens rear cap RLCP-001
Lens hood
Shoulder strap
Lens case

 

XF1.4X TC F2 WR

Type FUJINON XF1.4X TC F2 WR Teleconverter
Lens configuration 7 elements 4 groups
(includes 1 aspherical element)
Focal length (35mm format equivalent) 1.4x that of original lens
Max. aperture 1 additional stop
Min. aperture 1 additional stop
Focus range Approx. same as that of original lens
Max. magnification 1.4x that of original lens
External dimensions: Diameter x Length (approx.)
distance between lens mount and camera mount)
Φ58mm x 15mm (excluding protrusion)

 

Weight (approx.)
(excluding caps )
130g
Accessories included Lens front cap
Lens rear cap RLCP-001
Lens pouch

 

ZDIEĽAŤ