Xperia 10 IV
 • Najľahší 5G smartfón na svete s prvotriednou veľkokapacitnou batériou s 5000 mAh[i]
 • Optická stabilizácia obrazu (OIS) pre ostré fotografie a nerozmazané videá
 • Vylepšený výkon fotoaparátu:
  • Automatické HDR snímanie pri nízkej hladine osvetlenia
  • Vylepšený nočný režim fotografovania s výnimočnou redukciou šumu
  • Digitálny zoom so špičkovým rozlíšením
  • Ohromujúca selfie s využitím umelej inteligencieIntenzívnejší jas OLED displeja s pomerom strán 21:9 dáva vyniknúť kráse sledovaného obsahu
 • Podmanivý zvuk s technológiou 360 Reality Audio a 360 Reality Audio Upmix
 • Odolné sklo „Corning® Gorilla® Glass Victus®“ a odolnosť proti vode so stupňom krytia IP65/68 robia tento model Xperia ešte odolnejším

11.5.2022 – Spoločnosť Sony dnes predstavila nový smartfón Xperia 10 IV 5G, ktorý stavia na výkonnej batérii a jedinečných technológiách spoločnosti Sony. To všetko v mimoriadne ľahkom a kompaktnom prevedení. Xperia 10 IV 5G je výnimočný telefón strednej triedy, ktorý bol navrhnutý s ohľadom na vyšší výkon, kvalitu a prenosnosť.

Výkon a dizajn

Veľká a výkonná batéria v ľahkom tele, ktoré skvele padne do ruky – Xperia 10 IV 5G kombinuje celodennú výdrž batérie s vysokým výkonom. Ide o najľahší 5G smartfón na svete, ktorý je osadený batériou s kapacitou prevyšujúcou 5000 mAh. Tá vám poskytne všetku energiu potrebnú na to, aby ste si používanie telefónu Xperia 10 IV 5G mohli vychutnávať od úsvitu do súmraku a ešte dlhšie.[ii] Vďaka funkcii adaptívneho nabíjania Adaptive Charging Xperia sa užívatelia môžu tešiť z maximálnej spoľahlivosti výdrže batérie a to aj po troch rokoch používania[iii]. Funkcia Adaptive Charging monitoruje počas nabíjania batériu a zabezpečuje, aby nebola preťažovaná – batéria tak vydrží dlhšie v dobrom stave.

S iba 161 g je Xperia 10 IV 5G ľahká a jednoducho sa ovláda, či už fotíte, nakrúcate videá, hráte hry, prezeráte web, píšete správy alebo voláte. Okrem toho je vďaka zmenšeniu výšky a šírky rámčeka o 1 mm konštrukcia so šírkou 67 mm prirodzene pohodlná a padne skvele do ruky. Vďaka odolnosti proti vode a prachu IP65/68[iv] je Xperia 10 IV 5G stvorená na každodenný život. Môžete ju bez obáv používať, či už idete behať, alebo relaxujete pri bazéne. Displej telefónu Xperia 10 IV 5G využíva sklo Corning® Gorilla® Glass Victus®. Odolné sklo Gorilla® Glass zabezpečuje lepšiu odolnosť pri páde i poškriabaní. Mobilná platforma Snapdragon® 695 5G si jednoducho poradí so všetkými aplikáciami, filmami, hrami a ďalšími funkciami a to vďaka vysokému výkonu a energetickej účinnosti, ktoré podporujú vynikajúcu konektivitu.

Xperia 10 IV 5G bude k dispozícii v 4 rôznych farebných prevedeniach[v] – v čiernej, bielej, mätovo zelenej a levanduľovo fialovej.

Fotky a videá jednoducho a rýchlo

Vďaka fotoaparátu s tromi objektívmi a množstvu užitočných funkcií na fotografovanie a nakrúcanie videí nebolo zachytenie každodenného života nikdy jednoduchšie. Akonáhle sa naskytne príležitosť na fotografovanie, Xperia 10 IV 5G zabezpečí, že ten správny okamih zachytíte hneď  na prvýkrát. Xperia 10 IV 5G potom automaticky vyberie ideálne nastavenia, ako je ISO a rýchlosť uzávierky, aby bola snímka skutočne dokonalá. Vďaka trom rôznym objektívom – 16, 27 a 54 mm – máte objektívy na všetky príležitosti vždy po ruke.

Funkcia Advanced Blur zabezpečí fotografie a videá bez rozmazania

Pri fotografovaní, najmä večer alebo pri slabom osvetlení, môže aj najmenší pohyb ruky spôsobiť rozmazanie snímky. Fotoaparát Xperia 10 IV 5G vám pomocou technológie optickej stabilizácie obrazu Optical Image Stabilisation umožní zhotovovať menej rozmazané snímky, a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Optická stabilizácia umožňuje použitie dlhšieho času uzávierky, takže fotoaparát zachytí väčšie množstvo svetla a tým zabezpečí snímanie bez šumu. Optická stabilizácia obrazu (OIS) nie je určená iba na fotografovanie, ale funguje aj pri nakrúcaní videa. Napríklad pri nakrúcaní videa v pohybe zabezpečí jedinečná technológia Optical SteadyShot a hybridná stabilizácia obrazu, že budú výsledky menej rozmazané a nebudú roztrasené.

SONY Xperia 10 IV

Krásne detaily na každej snímke a menej šumu pri slabom osvetlení

Pri fotografiách urobených pri nedostatočnom osvetlení bývajú často svetlé oblasti preexponované a tmavšie partie naopak príliš tmavé, takže detaily zaniknú. Fotoaparát Xperia 10 IV 5G však dokáže tieto situácie rozpoznať a automaticky zhotovuje snímky v režime HDR. Snímky v HDR reprodukujú všetky detaily výnimočne zreteľne. Vylepšený nočný režim navyše umožňuje zhotovovať ešte kvalitnejšie snímky. Pri fotografovaní v noci alebo pri slabom osvetlení môže byť kvalita snímok často negatívne ovplyvnená optickým šumom. Xperia 10 IV 5G ale kvalitu snímok v nočnom režime zvyšuje tak, že pri internom spracovaní využíva dáta vo formáte RAW. Fotoaparáty moderných chytrých telefónov musia mať rovnako kvalitný výkon, či už zhotovujú fotografie alebo video. Vďaka rozšírenému dynamickému rozsahu zachytáva Xperia 10 IV 5G video s pozoruhodne ostrými detailmi a menším množstvom preexponovaných či podexponovaných miest, a to dokonca aj pri snímaní vo vysoko kontrastných svetelných podmienkach, napríklad za jasného denného svetla.[vi]

Ostré zábery detailov a úžasné selfie

Keď fotografujete objekt v diaľke pomocou teleobjektívu chytrého telefónu, rozlíšenie snímky sa pri priblížení pomocou digitálneho zoomu obvykle zhorší. Zásluhou zoomu fotoaparátu Xperia 10 IV 5G so špičkovým rozlíšením však môžete zhotovovať ostré snímky aj pri dlhých ohniskových vzdialenostiach.[vii] Pri fotografovaní selfie, najmä v interiéri alebo pri zlom osvetlení, sa bežné fotoaparáty snažia automaticky znížiť šum, čo vedie k strate detailov, ako sú vlasy, obočie a riasy. Model Xperia 10 IV 5G ale používa inteligentnú technológiu AI, vďaka ktorej sú selfie ostrejšie.

Výnimočná kvalita obrazu na vysoko kontrastnom displeji OLED

Xperia 10 IV 5G sa pýši nádherným 6,0″ širokouhlým OLED displejom s pomerom strán 21:9, ktorý vám zabezpečí nerušené sledovanie bez výrezu alebo priestrelu pre fotoaparát a umožní vám prepadnúť filmom, hrám a ďalšej zábave. OLED displej s pomerom strán 21:9 ponúkne pri sledovaní až o 15 % vyšší jas[viii] ako jeho predchodca, reprodukuje dych vyrážajúci obraz so živými farbami a realistickou čiernou. Jedinečný TRILUMINOS®DISPLAY pre mobilné zariadenia, ktorý čerpá z dlhoročných skúseností spoločnosti Sony v oblasti televízorov a optimalizácie obrazu videa vylepšuje displej na sledovanie filmov a reprodukciu nádherného, živého obrazu.

Displej s pomerom strán 21:9 sa dá ľahko rozdeliť na dve časti, alebo jedno okno môže prekrývať druhé – ideálne na prezeranie webu a sledovanie videa súčasne. V režime Multi-window môžete rýchlo prepínať medzi naposledy použitými a odporúčanými aplikáciami – vďaka tomu rýchlejšie nájdete požadovanú aplikáciu v hornom a dolnom okne.

Nechajte sa obklopiť prémiovým zvukom

Xperia 10 IV 5G je vybavená radom špičkových audio technológií a ponúka milovníkom hudby výnimočný zážitok z počúvania. Vďaka technológii High-Resolution Audio môžete pripojiť svoje obľúbené slúchadlá prostredníctvom 3,5 mm audio konektora a počúvať hudbu, ktorá reprodukuje celý rozsah zvuku s dynamikou a detailmi, ktoré zodpovedajú pôvodnému zámeru umelca.[ix] Novinka prináša zvuk vo vysokom rozlíšení, a to aj s bezdrôtovými slúchadlami. LDAC prenáša približne trikrát viac dát (pri maximálnej prenosovej rýchlosti 990 kb/s) ako bežné Bluetooth® audio, takže si môžete bezdrôtovo vychutnať obsah High-Resolution Audio v skvelej kvalite, ktorá sa maximálne blíži počúvaniu s káblovým pripojením. [x]

Zdokonalí kvalitu zvuku vašej hudby

DSEE Ultimate zlepšuje kvalitu zvuku digitálnej hudby. Pracuje v reálnom čase a využíva technológiu umelej inteligencie na reprodukciu detailných akustických nuáns a čistých vysokofrekvenčných zvukov, ktoré sa často pri kompresii zvuku strácajú. Funguje s káblovými aj bezdrôtovými slúchadlami[xi], pri lokálnych súboroch a dokonca aj pri streamovacích službách.[xii] Ak je telefón Xperia 10 IV 5G spárovaný so slúchadlami Sony, máte pomocou ponuky Side Sense ľahký prístup k aplikácii Sony Headphones Connect – to sa hodí, keď chcete rýchlo upraviť nastavenia zvuku podľa konkrétnej situácie.

Xperia 10 IV

Zmeňte stereofónnu hudbu na viacrozmerný zvuk

Xperia 10 IV 5G bola navrhnutá na využitie technológie 360 Reality Audio, ktorá optimalizuje kvalitu zvuku pri počúvaní hudby prostredníctvom slúchadiel na platformách Amazon Music, Deezer, nugs.net a TIDAL.[xiii] 360 Reality Audio Upmix umožňuje telefónu Xperia 10 IV 5G v reálnom čase miešať dvojkanálové stereofónne stopy do pohlcujúceho zvukového zážitku pri počúvaní so slúchadlami. Táto technológia pracuje s lokálnymi zvukovými súbormi a streamovacími službami a ešte viac umocňuje zážitok z počúvania.[xiv]

Príslušenstvo

Svoju Xperii 10 IV môžete doplniť štýlovým krytom so vstavaným stojanom. Tento tenký kryt je opatrený antibakteriálnou povrchovou vrstvou.[xv] Bol navrhnutý tak, aby dokonale padol do ruky a vyrobený kvalitne a s odolnosťou, ktorá je pre Sony typická. Štýlový kryt je v ponuke v štyroch elegantných farbách, takže bude dokonale ladiť s vašou Xperiou 10 IV.

Plán na ochranu životného prostredia „Road to Zero“

Skupina Sony Group pripravila ekologický plán „Road to Zero”, ktorého cieľom je dosiahnuť nulovú ekologickú stopu do roku 2050. Ako súčasť tohto plánu si spoločnosť Sony vytýčila strednodobý cieľ na obdobie od fiškálneho roku 2021 do roku 2025 pod názvom „Green Management 2025“ (GM2025). V rámci GM2025 je jedným z cieľov „úplne eliminovať plastové obalové materiály“ pri novo navrhovaných malých produktoch. Pri modeli Xperia sa zatiaľ podarilo obmedziť použitie plastov pri obaloch tým, že plastové časti boli eliminované alebo nahradené papierovými materiálmi. Príkladom je nahradenie laminovania plastovou fóliou lakom odolným proti oderu.[xvi] Krabička je približne o 50 % tenšia ako pri predchádzajúcich modeloch, pričom nabíjačka a kábel nie sú súčasťou balenia[xvii], čo optimalizuje efektivitu prepravy.

Cena a dostupnosť

Xperia 10 IV 5G bude v predaji s operačným systémom Android™ 12 od polovice júna 2022 za približnú cenu 499 €.

Novú Xperiu 10 IV 5G si môžete predobjednať od 23. 5. 2022 v čiernom, bielom, mätovo zelenom a levanduľovo fialovom variante. U vybraných partnerov získate v rámci predobjednávky spolu s telefónom slúchadla WFC500 v čiernej farbe.

[i] Xperia 10 IV 5G s hmotnosťou 161 g je najľahší 5G smartphone na svete s batériou s kapacitou 5 000 mAh alebo vyššou. Overené službou SpecTRAX spoločnosti Strategy Analytics na základe zverejnených video špecifikácií >20 800 chytrých telefónov. Údaj je platný ku dňu 11. mája 2022.
[ii] Nabíjačka a kábel nie sú súčasťou balenia. Odporúčaná je 30 W rýchla nabíjačka XQZ-UC1.
[iii] Simulovaný výsledok spoločnosti Sony Corporation na základe skutočného profilu používania pri použití rovnakého typu batérie a nabíjania cez USB. Životnosť batérie závisí od spôsobu používania.
[iv] Toto zariadenie je odolné proti vode a prachu. Všetky porty a pripojené kryty by mali byť pevne uzavreté. Zariadenie nedávajte úplne pod vodu ani ho nevystavujte morskej, slanej či chlórovanej vode alebo iným tekutinám, napríklad nápojom. Nevhodné používanie a zneužívanie zariadenia vedie k zneplatneniu záruky. Zariadenie bolo testované podľa normy IP65/68. Zariadenia Sony, ktoré sú testované z hľadiska odolnosti voči vode, sú opatrne umiestnené do nádoby naplnenej vodou z vodovodu a spustené do hĺbky 1,5 metra. Po 30 minútach v nádobe sa zariadenie opatrne vyberie a otestujú sa jeho funkcie a vlastnosti. Majte na pamäti, že tento model je opatrený USB portom bez krytky, ktorý slúži na pripojenie a nabíjanie. USB port musí byť pred nabíjaním úplne suchý.
[v] Závisí od trhu.
[vi] K dispozícii iba s teleobjektívom (54 mm) a širokouhlým objektívom (27 mm).
[vii] K dispozícii iba s teleobjektívom (54 mm) a širokouhlým objektívom (27 mm).
[viii] V porovnaní s Xperiou 10 III. Jas displeja sa môže líšiť v závislosti od nastavenia, používania a obsahu.
[ix] Vyžaduje kompatibilné slúchadlá.
[x] Vyžaduje kompatibilné slúchadlá.
[xi] Vyžaduje kompatibilné slúchadlá.
[xii] Účinok tejto funkcie sa môže líšiť v závislosti od hudobných služieb.
[xiii] Môžu platiť podmienky, účty a poplatky tretích strán. Dostupnosť služby sa môže na jednotlivých trhoch líšiť. Táto ponuka môže podliehať individuálnym podmienkam, môže byť kedykoľvek zmenená, pozastavená alebo ukončená a môže vyžadovať poplatky, registráciu a informácie o kreditnej karte. Iba jedna ponuka na osobu. Je nutné, aby bol produkt pripojený k bezdrôtovej sieti.
[xiv] Niektoré funkcie nemusia byť dostupné pre všetky služby a obsah. Účinok sa môže líšiť v závislosti od obsahu.
[xv] Tento materiál je antibakteriálny, ale nie je antivírusový. Nie je zaručený účinok na vírusy, ako je COVID-19. Antibakteriálny účinok na základe testovania JIS Z 2801.
[xvi] Balenie označuje jednotlivé krabice s výrobkami, ako aj súčasti, ako sú vnútorné vaničky, dištančné podložky, obaly a puzdrá.
[xvii] Na nabíjanie sa odporúča používať originálnu nabíjačku / kábel.

ZDIEĽAŤ