Infinix

Začína nová éra rýchlonabíjania. Infinix prináša na trh 260W nabíjanie, ktoré zvládne batériu vášho smartfónu dostať z jedného percenta na sto len za sedem a pol minúty. Zároveň predstavuje 110W bezdrôtové nabíjanie, ktoré nastavuje nový trend. Nový koncept dopĺňa modernú batériu s kapacitou 4 400 mAh, ktorá si zachováva viac než 90 % svojej energie po 1000 cykloch.

ŠANGHAJ/PRAHA – marec 2023 – Spoločnosť Infinix predstavuje 260W rýchlonabíjanie All-Round FastCharge a 110W bezdrôtové rýchlonabíjanie All-Round FastCharge. Obe riešenia spadajú pod flexibilné, bezpečné a inteligentné rýchlonabíjanie „All-Round FastCharge“, ktoré ponúka užívateľom novú úroveň komfortu vo všetkých možných scenároch využitia.

Expresný 260W All-Round FastCharge dokáže nabiť telefón na 25 % za 1 minútu a dokončiť 100% nabitie z jediného percenta len za 7,5 minúty[1]. A 110W bezdrôtová nabíjačka All-Round FastCharge dokáže nabiť zariadenie na 100 % za 16 minút[2]. Táto inovatívna technológia All-Round FastCharge dokáže uspokojiť rôzne potreby užívateľov pri nabíjaní za každého počasia a zmierniť obavy užívateľov z nabíjania v ére 5G, kedy spotreba energie nikdy nebola vyššia.

„Spoločnosť Infinix bola vždy na čele vývoja technológií rýchleho nabíjania, ktoré spĺňa vyvíjajúce sa potreby našich zákazníkov. Vždy sme uprednostňovali dobrú zákaznícku skúsenosť s nabíjaním a udávali sme tón pri vývoji technológií rýchleho nabíjania. Môžeme spomenúť napríklad naše predchádzajúce špičkové technológie v obore, 160W Fast Charge a 180W Thunder Charge. V nadväznosti na to s potešením predstavujeme technológiu 260W & 110W-Wireless All-Round Fast Charge a riešenie All-Round FastCharge, ktoré nastavuje nové meradlo na rýchle nabíjanie. Vďaka tejto inovácii chceme našim užívateľom poskytnúť špičkový zážitok z nabíjania.“ uvádza Liang Zhang, zástupca generálneho riaditeľa spoločnosti Infinix.

260W nabíjanie All-Round FastCharge

Spoločnosť Infinix vyvinula novú technológiu 260W All-Round FastCharge, ktorá zlepšuje rýchle nabíjanie mobilných telefónov vďaka prielomovým poznatkom v architektúre nabíjania, dizajnu nabíjačky a nabíjacieho kábla.

Architektúra nabíjania využíva inteligentný obvod 4-Pump Intelligent Circuit Design, ktorý identifikuje požiadavky na výkon a prideľuje počet nabíjacích čerpadiel potrebných k práci. V kombinácii s modernizovanou batériou 12C s kapacitou 4400 mAh a štruktúrou s viacerými elektródovými koncovkami, ktoré zaisťujú vysokú účinnosť konverzie nabíjania až 98,5 %[3] zároveň dochádza ku zvýšeniu odolnosti batérie. Batéria si zachováva viac než 90 % svojej energie po 1000 cykloch[4].

Nabíjačka využíva inovatívnu architektúru obvodov PFC + AHB z nitridu gallitého (GaN), ktorá má vysokú hustotu, malé rozmery, inteligentnejšie a bezpečnejšie riadenie nabíjania a širší rozsah nabíjaných produktov. Nabíjací kábel obsahuje čip Emarker s novým dizajnom štruktúry rozhrania. Tento kábel môže prenášať prúd až 13 A[5] a v kombinácii s prispôsobeným protokolom rýchleho nabíjania spoločnosti Infinix zaisťuje možnosť extrémne rýchleho nabíjania s vysokým výkonom 260 W.

Infinix

110W bezdrôtové nabíjanie All-Round FastCharge

Nová 110W technológia Wireless All-Round FastCharge spoločnosti Infinix dokáže plne nabiť telefón len za 16 minút[6]. Vďaka použitiu na mieru vyrobených cievok s malou citlivosťou, ktoré majú menej cievok než tradičné konštrukcie a širšie cievky v rovnakom priestore, prekonáva spoločnosť Infinix tradičné architektonické obmedzenia, znižuje vnútorný odpor cievok a následne znižuje nárast teploty telefónu, predlžuje dobu nabíjania špičkovým výkonom a zvyšuje účinnosť bezdrôtového nabíjania.

Špeciálne vyvinutá 110W bezdrôtová nabíjačka má konštrukciu s dvoma cievkami pre vertikálne i horizontálne nabíjanie. Nabíjacia stanica tiež využíva ventilátor v základni pre tiché chladenie vzduchom, čo zlepšuje účinnosť rozptylu tepla v oblastiach s typicky vysokou teplotou.

 

All-Round FastCharge riešenie od Infinixu

Spoločnosť Infinix vyvinula inovatívne riešenie nabíjania nazvané All-Round FastCharge, ktoré posúva technológiu nabíjania na novú úroveň. Dlhodobý plán spoločnosti sa zameriava nielen na rýchlosť, ale tiež na vytvorenie všestranného nabíjania, ktoré je rýchle, flexibilné, inteligentné a bezpečné. Vďaka tomuto riešeniu môžu spotrebitelia nabíjať svoje zariadenia rôznymi spôsobmi, či sú kdekoľvek na svete, bez toho, aby boli pripútaní ku zdroju energie. Cieľom je poskytnúť spotrebiteľom bezproblémové a pohodlné nabíjanie, ktoré splní všetky ich potreby.

Prvá generácia riešení Infinix All-Round FastCharge je vybavená radou funkcií, aby spotrebiteľom poskytla všestranné nabíjanie, ktoré je rýchle, flexibilné, inteligentné a bezpečné. Riešenie ponúka káblové i bezdrôtové rýchle nabíjanie, rovnako ako reverzné nabíjanie, bypass nabíjanie a multiprotokolové nabíjanie. Vďaka káblovému a bezdrôtovému duálnemu rýchlonabíjaniu si užívatelia môžu vychutnať špičkový zážitok z nabíjania na cestách. Funkcia reverzného nabíjania umožňuje užívateľom premeniť telefón na prenosnú nabíjačku. Infinix je kompatibilný s niekoľkými protokolmi rýchleho nabíjania, vrátane PD 3.0, a ponúka inteligentné funkcie nabíjania a monitorovania, ako je nočné nabíjanie a bypassové nabíjanie, ktoré predlžujú životnosť batérie a znižujú zahrievanie. Pokiaľ ide o bezpečnosť, riešenie Infinix obsahuje viac než 140 ochranných mechanizmov a viac než 20 teplotných čidiel, ktoré zaisťujú bezpečnú prevádzku i v extrémnych podmienkach.

Užívatelia si budú môcť vyskúšať funkciu All-Round FastCharge s novými modelmi rady Infinix NOTE. Vďaka inováciám a zameraniu na poskytovanie vysoko kvalitného spotrebiteľského zážitku spoločnosť Infinix naďalej posúva hranice nabíjania mobilných telefónov a ponúka spotrebiteľom po celom svete ešte rýchlejšie a bezpečnejšie riešenie  rýchleho nabíjania.

[1][2][3][4][5][6] Všetky údaje sú teoretickej hodnoty získané internými laboratóriami spoločnosti Infinix na základe testov prevedených za konkrétnych podmienok. Skutočné údaje sa môžu líšiť v dôsledku rozdielov v jednotlivých produktoch, verziách softvéru, podmienkach použitia a faktoroch prostredia.

ZDIEĽAŤ