notebook Lenovo Legion Y530

Dizajn notebooku Lenovo Legion Y530

Na prvý pohľad nás prekvapilo krásne spracovanie dizajnu. Trochu zamrzí umiestnenie kamery, ktorá sa nachádza pod displejom, ale kto ju nepoužíva, tomu prekážať nebude. Zaujímavé je tiež, ako posunuli displej o cca 1,5 cm od zadnej strany. Na prvý pohľad notebook pôsobil príjemne. Produkt ohromí tiež svietiacou LED diódou v nápise Legion na zadnej strane notebooku, ktorá je v tvare Y. Keď sa pozrieme na klávesnicu, osloví nás jej podsvietenie, ktoré však môže niekoho rušiť pri postrehových hrách, ako je napríklad CS:GO. Niektorý užívatelia by možno privítali viac možností pre podsvietenie klávesnice, ktoré by mohlo spríjemniť používanie notebooku. Klávesnica nám prišla príjemná na dotyk, ale trochu zamrzí umiestnenie tlačidla Num Lock, ktoré sa nachádza vedľa nuly. Občas sa stane, že si tlačidlá zmýlite a vypnete numerickú klávesnicu. Touchpad je príjemný na dotyk a reaguje presne ako má. Touchpad možno ovládať viacerými prstami čo dodáva notebooku viac funkcií pre uľahčenie práce.

Pocit elegancie dodáva notebooku 15,6 palcový IPS FULL HD displej s krásnymi farbami. Technológia IPS s rozsahom až do 144Hz vám zaručí plynulý chod hier. Matný displej uberá notebooku na jase, čo sa prejaví pri horších svetelných podmienkach, ale na prácu v interiéri vám bohato postačí. Keď sa na displej pozriete bližšie, môžete vidieť malé pixely.

notebook Lenovo Legion Y530

Softvér a vnútro notebooku

Štart počítača je veľmi rýchly, zvyčajne sa zapne do 10 sekúnd. Hmotnosť notebooku je 2,3 kg. vzhľadom na to že sa jedná o herný notebook je jeho váha prekvapivo nízka.  Batéria v notebooku je trochu slabšia. Keď sme notebook mierne zaťažili, spotreboval za hodinu a pól skoro 50% batérie. Pri práci s balíkom Office sa vybíjal nadmerne rýchlo. Lenovo však pridalo možnosť rýchleho nabíjania, čo sa určite pri tomto notebooku zíde. Počas dvoch hodín pri strednej záťaži sa notebook začal mierne zohrievať, ale pre prípad prehrievanie je v ňom zabudovaná funkcia extrémne chladenie, čo schladí notebook ihneď.

Keď sa zapne táto funkcia notebook je celkom hlučný čo v tichej miestnosti môže niekomu prekážať.

Notebook v sebe obsahuje Intel core i5 ôsmej generácie, doplnený grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1050 4gb. V notebooku nájdeme tiež 8 GB operačnej pamäte s 1 terabajtovým HDD. Trošku zamrzí že nie je nainštalovaný driver pre grafickú kartu, ale ten si môže človek ľahko stiahnuť. Pri niektorých činnostiach sme mali dojem, ako keby notebook využíval iba integrovanú grafickú kartu v CPU, čo spôsobovalo mierne spomalenie počítača. V počítači sa nachádzajú 3 USB 3.0, HDMI port, Displej port, USB C, audio konektor a vstup na LAN kábel. Notebook ohromí tiež s polohovateľným displejom, ktorý má rozsah až 180 stupňov.

Nikolaj Pálfy

Poznámka redakcie techvia.sk

Všetky užívateľské recenzie sú publikované v pôvodnom znení bez akejkoľvek úpravy.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here