BenQ PD2720U

Prestížne osvedčenie zaručujúce presný farebný výkon

Praha 13. 5. 2019 – Spoločnosť BenQ, medzinárodne uznávaný dodávateľ digitálnych lifestylových zariadení a expert na profesionálne monitory, oznámila, že jej rada PD monitorov zo série DesignVue a rada SW zo série PhotoVue sa stali svetovo prvými monitormi, ktoré získali osvedčenie Pantone. Táto certifikácia zaručuje, že uvedené modely monitorov sú presne farebne zladené s ďalšími výstupnými zariadeniami  s licenciou Pantone.

BenQ PD2720U

„Osvedčenie Pantone poskytuje dizajnérom a fotografom istotu vykreslenia Pantone farieb na  monitore v priebehu ich tvorby tak, aby čo najlepšie zladili výsledný materiál s farbami Pantone a  následne tiež s výsledným riešením,“ hovorí Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodáva: „Sme hrdí, že sa pripájame k celosvetovej komunite profesionálov, ktorej záleží na presnosti farieb, a spoliehajú sa  na Pantone v grafike, móde, architektúre i spotrebnom tovare.“

Monitory BenQ zo série DesignVue pre návrhárov a PhotoVue pre fotografov ponúkajú vlastné integrované riešenie farebnej korekcie a exkluzívnu technológiu BenQ AQCOLOR zaisťujúcu vynikajúcu vernosť a presnosť farieb. Boli dôkladne testované odborníkmi na farby Pantone vrátane testu kvality v Pantone Matching System (PMS). PMS je systém využívaný každým výrobcom v oblasti kvality farieb. Jedná sa prakticky o univerzálny jazyk, ktorý umožňuje profesionálom pracovať s maximálnou presnosťou a prispôsobovať špecifické farby bez ohľadu na vybavenie a materiály.

BenQ PD2720U

Nové osvedčenie Pantone Validated, uvedené v roku 2019, je zárukou schopnosti nastavenia systému farieb a príslušného hardvéru produkovať maximálne presné celé spektrum PMS farieb. Inými slovami zaisťuje, aby výsledný produkt odrážal prvotný zámer tvorcu tak, ako ich videl na monitoroch BenQ zo série DesignVue a PhotoVue.

Tlačová správa