ROG Ally
  • Výkon procesora až do AMD RyzenZ1 Extreme: Nový APU procesor Zen 4 s grafickým čipom RDNA 3 sa vyrovná tradičným herným konzolám
  • Monštruózne špecifikácie za skvelú cenu: Výkon na hranie AAA hier v rozlíšení 1080p vo vašej dlani iba za 799 eur
  • Zahrajte si všetky vaše hry: Podporuje všetky Windows hry zo služieb Steam, Epic, Xbox Game Pass a ďalších

Bratislava 11. máj 2023 – Republic of Gamers (ROG) s hrdosťou predstavuje Ally, neuveriteľne výkonný vreckový herný počítač so systémom Windows. Poháňa ho špičkový APU procesor AMD Ryzen Z1 Extreme, vďaka ktorému si ROG Ally bez problémov poradí s AAA hrami a nezávislými titulmi v rozlíšení 1080p. ROG Ally bude dostupný na celom svete od 13. júna 2023 za cenu iba 799 eur a vďaka silnej podpore a partnerstvám v celom hernom priemysle je pripravený stať sa dokonalým prenosným herným zariadením.

ROG Ally

Výkon procesora až do AMD Ryzen Z1 Extreme

ROG Ally využíva úplne nový APU procesor od AMD. Ryzen Z1 Extreme je založený na architektúre Zen 4 s grafickým čipom RDNA 3 a s 8 jadrami, 16 vláknami a grafickým výkonom na úrovni 8,6 teraflopa sa vyrovná aj domácim herným konzolám. Model s procesorom AMD Ryzen Z1 so 6 jadrami a 12 vláknami bude dostupný v Q3 2023. Obe verzie plne podporujú upscaling technológie od AMD ako FSR (FidelityFX Super Resolution) a RSR (Radeon Super Resolution) pre výborný výkon v AAA a nezávislých tituloch.

„Náš tím strávil viac ako desať rokov vývojom technológií potrebných pre procesory radu Ryzen Z1. V spolupráci s vizionárskymi partnermi, ako je ROG, sme navrhli platformu, ktorá nanovo definuje mobilné hry,“ povedal Renato Fragale, senior riaditeľ produktového manažmentu pre divíziu Consumer and Gaming Client Business v spoločnosti AMD. „Tešíme sa, že hráči môžu s uvedením ROG Ally na trh vyskúšať prvé zariadenie poháňané procesormi radu Ryzen Z1.”

Stabilitu skvelého výkonu zabezpečuje chladiaci systém ROG Zero Gravity, ktorý využíva dva ventilátory s ultratenkými rebrami chladiča a tepelné trubice s vysokým trením, aby zabezpečil, že Ally zostane chladný v akejkoľvek situácii. Ally má vo výbave aj 16 GB vysokorýchlostnej pamäte typu LPDDR5 s frekvenciou 6 400 MHz, 512 GB úložisko PCIe Gen 4 a slot na microSD kartu typu UHS-II, ktorý umožňuje ďalšie rozšírenie úložiska. Podpora Wi-Fi 6E zaručuje stabilné pripojenie aj v preťažených sieťach, čo oceníte bez ohľadu na to, či hráte v režime multiplayer alebo streamujete zo služby Xbox Cloud Gaming.

Prvotriedny herný zážitok vyžaduje zodpovedajúci displej a Ally nesklame ani v tomto smere. Vybavený je 120 Hz Full HD (1080p) panelom s technológiou FreeSync™ Premium, takže hráči si v rýchlych hrách vychutnajú dokonalú plynulosť pohybu bez trhania alebo sekania v prípade poklesu FPS. Displej dosahuje maximálny jas 500 nitov, takže hráči môžu pohodlne sledovať dianie v hrách aj v náročnejších prostrediach, napríklad vonku v prírode. Dotykový displej umožňuje bezproblémovú navigáciu v systéme Windows, keď je potrebné zmeniť nastavenia alebo nainštalovať ďalšiu hru.

ROG Ally

Monštruózne špecifikácie za skvelú cenu

ROG Ally je vybavený prvotriednym procesorom AMD Ryzen Z1 Extreme, ktorý posúva vreckové hranie AAA hier na novú úroveň. V rámci interného testovania s predfinálnymi ovládačmi dosiahol Ally výkon na úrovni 60-70 FPS v Hogwarts Legacy, 75-80 FPS v Call of Duty®, Modern Warfare® II a 85 FPS v NBA 2K23, pričom všetky tri hry bežali v rozlíšení 1080p. V porovnaní s rozlíšením 720p, ktorým disponujú konkurenčné zariadenia, ponúka ROG Ally a jeho Full HD panel s technológiou FreeSyncTM Premium vynikajúcu čistotu obrazu  pohybu.

V kombinácii s externou grafickou kartou XG Mobile s grafickým čipom až do NVIDIA® GeForce RTX™ 4090 v mobilnej verzii sa z ROG Ally stáva skutočný herný stroj na hranie na gauči v obývačke alebo na plnohodnotné hranie s myšou a klávesnicou. V rámci testovania dosiahol ROG Ally s XG Mobile výkon na úrovni 75-95 FPS v Cyberpunk 2077 a 60-80 FPS v The Witcher® 3: Wild Hunt pri hraní v rozlíšení 4K s technológiami ray tracing a DLSS 3.

Zahrajte si všetky vaše hry

ROG Ally bol od základu navrhnutý ako zariadenie so systémom Windows, aby ste mohli hrať všetky hry z akejkoľvek platformy. ROG spolupracuje so spoločnosťou Microsoft, vydavateľmi hier a jednotlivými štúdiami, aby zabezpečil, že hráči, ktorí používajú Ally, budú mať čo najlepší zážitok. Plná podpora služieb Steam, EA App, Xbox Game Pass, Epic Games Store, GOG a ďalších herných knižníc zaručuje, že si hráči užijú všetky svoje hry, a to bez ohľadu na to, odkiaľ ich sťahujú.

ROG Ally obsahuje kód na 3-mesačné predplatné služby Xbox Game Pass Ultimate, ktorá hráčom umožní prístup k stovkám hier hneď po vybalení zariadenia.

ROG je tiež hrdý na spoluprácu so spoločnosťami Xbox Game Studios, Capcom, HoYoverse, Level Infinite, 505 Games, Team 17, Nacon, Techland, Squanch Games a Fatshark s cieľom poskytnúť najlepší herný zážitok pri hraní na ROG Ally.

ZDIEĽAŤ