SAMSUNG Galaxy Book Pro
Nové modely Samsung Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360, to sú špičkové počítače pre mobilných užívateľov. Môžete sa tešiť na najmodernejšie možnosti konektivity, tenké a ľahké prevedenie a vynikajúci výkon.
SAMSUNG Galaxy Book Pro 360
SAMSUNG Galaxy Book Pro 360

Bratislava, 28. apríla 2021 – Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje dva nové mobilné počítače novej generácie, Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360. Oba predstavujú jedinečnú kombináciu špičkového výkonu a mobilných parametrov, aké poznáme z inteligentných smartfónov Samsung Galaxy. Výborne sa hodia pre prácu, zábavu i kreatívnu činnosť – medzi ich najväčšie prednosti patrí vynikajúci displej AMOLED, podpora 5G či výnimočne tenké a ľahké prevedenie. Navyše sú súčasťou ekosystému Galaxy, v ktorom prístroje rôznych typov bez problémov komunikujú a spolupracujú, takže si nové mobilné počítače budú od začiatku rozumieť s celým radom ďalších zariadení vrátane systémov pre internet vecí. Práca aj zábava tak budú ešte jednoduchšie. Pri vývoji Samsung stavil na otvorenú spoluprácu s ďalšími špičkami odboru, napríklad s firmami Intel alebo Microsoft a výsledkom je úplne nový prístup k mobilným systémom, v ktorých bez akýchkoľvek zádrheľov komunikujú počítače a smartfóny s rôznymi operačnými systémami. O uvedení zariadení Galaxy Book Pro a Galaxy Book Pro 360 na slovenský a český trh sa zatiaľ neuvažuje.

Galaxy Book Pro 360
Galaxy Book Pro 360

„Za uplynulých desať rokov sme v Samsungu vyvinuli celý rad prevratných mobilných riešení v hardvéri, softvéri aj konektivite. Vďaka nim môže každý zostať v spojení s kýmkoľvek na svete a žiť život naplno,“ vyhlásil dr. TM Roh, prezident a riaditeľ divízie mobilných komunikácií Samsung Electronics. „Nové mobilné počítače radu Galaxy Book Pro sú určené práve pre moderný prepojený svet, môžete ich mať pri sebe neustále, majú skvelý výkon a otvárajú užívateľom dvere do rozsiahleho ekosystému Galaxy.“

Rad Galaxy Book Pro je šitý na mieru dnešnému svetu plnému inteligentných zariadení a služieb. Je srdcom rozsiahle prepojeného ekosystému, v ktorom sa dá pracovať, naplno rozvíjať kreativitu a skvele sa baviť. Maličké a tenké mobilné počítače Galaxy Book Pro so sebou môžete mať všade a zostanete v neustálom spojení so svetom[1] vďaka LTE či 5G. O vysoký výkon sa postarajú špičkové moderné procesory Intel Core™ 11. generácie.

Dizajn inšpirovaný smartfónmi, konštrukcie pre každodenné mobilné využitie

Galaxy Book Pro 360 a Galaxy Book Pro sú určené pre súčasnú generáciu používateľov, pre ktorých je najdôležitejším základom mobilné prevedenie. Každodenná práca, tvorivá činnosť aj zábava by mali byť preto ešte jednoduchšie, pohodlnejšie a intuitívnejšie ako kedykoľvek predtým. Zo všetkých doterajších modelov Galaxy Book sú nové typy najlepšie prispôsobené mobilnému využitiu – Galaxy Book Pro 13″ váži len 0,87 kg[2] a hrúbka je len 11,2 mm, takže ho v taške skoro ani nespoznáte. Avšak na odolnosti sa tenké vyhotovenie nijako neprejavuje. Nové počítače svojou odolnosťou spĺňajú vojenské parametre[3] a sú vyrobené z hliníka série 6000[4], ktorý využívajú predovšetkým leteckí výrobcovia.

Rýchle a bezpečné pripojenie LTE[1] či 5G[2] premení ľubovoľné miesto na mobilnú kanceláriu, kino alebo konferenčnú miestnosť. Celý nový rad Galaxy Book Pro je navyše kompatibilný s technológiou Wi-Fi 6E[3], takže si v budúcnosti doma či v kancelárii užijete rýchlejšie a kvalitnejšie pripojenie na frekvencii 6 GHz.

Pri mobilnom zariadení mimoriadne záleží na výdrži batérie. Galaxy Book Pro aj Galaxy Book Pro 360 by mali bez problémov vydržať celý deň, nabíjačku budete pri obvyklých činnostiach potrebovať málokedy. A ak na ňu dôjde, poteší rýchlonabíjanie s výkonom 65 W cez port USB-C.

SAMSUNG Galaxy Book Pro 15
SAMSUNG Galaxy Book Pro 15

Displej Super AMOLED, ktorý vás pohltí

Špičková hardvérová výbava sa hodí pre prácu aj zábavu. Modely Galaxy Book Pro sú ako prvé počítače Samsung s Windows vybavené displejom s technológiou Super AMOLED[4], čo znamená, že je táto špičková technológia teraz k dispozícii v celom mobilnom portfóliu od smartfónov cez smart hodinky a tablety až po regulárny počítač. Displej má certifikát SGS Eye Care a teda produkuje menej modrého svetla ako štandardné LCD displeje, čo šetrí oči pri dlhom sledovaní. Technológia Intelligent Color Engine automaticky nastaví farebný priestor podľa aktuálnej činnosti[5]. Filmy a hry vyzerajú vďaka farebným profilom DCI-P3 či AMOLED Native živo a prirodzene. A keď potrebujete maximálne realistické farebné prevedenie napríklad pri úprave fotografií, vie Galaxy Book Pro farby automaticky optimalizovať.

Znamenitý obraz dopĺňa skvelý zvuk z reproduktorov z dielne renomovanej firmy AKG. Stačí zapnúť Dolby Atmos a môžete si naozaj pripadať ako v kine.

SAMSUNG Galaxy Book Pro 360
SAMSUNG Galaxy Book Pro 360

Výkonnejší hardvér znamená lepšiu produktivitu a menej rušivých vplyvov

Rad Galaxy Book Pro je vybavený hardvérom novej generácie, základom je procesor Intel Core™ 11. generácie a grafický čip Intel Iris® Xe. Prístroje sú súčasťou platformy Intel Evo™, ktorá je zárukou dokonale vyváženého výkonu, špičkovej grafiky, bohatých možností konektivity a dlhej výdrže batérie.[6] Technológia Intelligent Performance Manager prispôsobuje výkon aktuálnej polohe počítača, okolitému prostrediu aj systémovému zaťaženiu. Automaticky nastavuje hlučnosť ventilátora, teplotu a spotrebu batérie a neustále udržuje rovnováhu medzi výkonom a spotrebou, aby počítač vydržal v chode celý deň a pritom vás v žiadnom smere nebrzdil.

„Intel a Samsung spojili to najlepšie zo sveta počítačov a smartfónov. Do novej generácie Galaxy Books sme spoločne investovali tisíce hodín práce,“ vyhlásil Gregory M. Bryant, výkonný viceprezident a generálny manažér počítačovej divízie v spoločnosti Intel. „Nové modely Galaxy Books sú najtenšie počítače na platforme Intel Evo s 13 a 15 palcami. Spĺňajú všetky nároky platformy, čo sa týka rýchlosti, odozvy aj výdrže batérie. Okrem toho ponúkajú najväčšie možnosti konektivity od používateľského nastavenia Bluetooth po 5G a Wi-Fi 6E.“

Aj ďalšie funkcie a parametre zvyšujú produktivitu aj potešenie z práce či zábavy. Prepracovaná klávesnica Pro Keyboard s nožnicovým mechanizmom umožňuje rýchle a pritom pohodlné písanie vďaka slušnému zdvihu 1 mm a tichému chodu. Okrem nej na ovládanie slúži touchpad väčší o 23 percent[7] s multidotykovým ovládaním. Poteší aj softvér Quick Search umožňujúci rýchle prehľadávanie dokumentov podľa kľúčových slov.

V programe Studio mode je možné vytvárať virtuálne prostredie pre videokonferencie, takže sa nemusíte starať o to, čo máte reálne okolo seba. Kvalite videohovorov pomáha aj inteligentné tlmenie hluku teda Intelligent Noise Cancelling, vďaka ktorému nie sú počuť ruchy z vášho mikrofónu. Hráčov potešia funkcie Screen Recorder a Samsung Studio Plus, umožňujúce natáčať vlastné herné výkony aj s hlasovým komentárom a potom výsledné videá jednoduchými nástrojmi vylepšovať.

S modelom Galaxy Book Pro 360 získate aj dotykové pero S Pen[8] priamo v základnom balení. Teraz je 2,5x hrubšie než predtým[9] a pripomína skutočné pero. Výborne sa hodí pre poznámky počas dôležitých schôdzok alebo pri výučbe, prípadne ku kreatívnym činnostiam. Milovníci kreslenia a maľovania ocenia aplikáciu Clip Studio Paint[10] so špeciálnymi typmi štetcov, takmer na nerozoznanie od reálneho zážitku. V programe PENUP je možné zase z kresieb vytvárať časozberné zábery a pridávať ďalšie efekty.

notebook SAMSUNG Galaxy Book Pro 15
notebook SAMSUNG Galaxy Book Pro 15

Ústredný prvok mobilného ekosystému

Vďaka úzkej spolupráci Samsungu a Microsoftu sa neustále rozširuje ekosystém Galaxy a vylepšujú sa jeho možnosti.

 „Máme veľkú radosť, že sme v partnerstve so Samsungom urobili ďalší veľký krok vpred,“ vyhlásil Panos Panay, produktový riaditeľ Microsoftu. „Tieto skvelé počítače s Windows využívajú bohaté skúsenosti Samsungu s mobilnými prepojenými prístrojmi a riešeniami. Spoločne sme urobili s Windows ešte dôležitejšiu časť ekosystému Galaxy a ponúkame jednoduché a pritom vynikajúce užívateľské zážitky. Som rád, že môžem prispieť k tomu, aby naši zákazníci zostali vždy v spojení so svetom, mohli bez problémov pracovať alebo sa kreatívne prejaviť a mali k dispozícii všetky novinky, ktoré im Samsung a Microsoft pripravili.“

S komunikáciou s inými zariadeniami Galaxy nemajú počítače radu Galaxy Book Pro žiadne problémy. Systém druhého displeja[1] umožňuje rozšíriť existujúcu plochu či okno na tablete Galaxy Tab, prípadne ju zobraziť na oboch zariadeniach súčasne. Vďaka aplikáciám Link to Windows a Microsoft Your Phone[2] môžete na displeji počítača zobraziť prichádzajúce hovory, správy a notifikácie, fotografie alebo až päť aplikácií zo smartfónu naraz[3]. Okrem toho môžete na jednom mieste zobraziť fotografie a videá zo všetkých svojich zariadení, čo sa hodí napríklad pri pôsobivých spomalených záberoch alebo klipoch vytvorených v režime Single Take v smartfóne Galaxy – môžete si ich pohodlne prezerať na veľkom displeji Galaxy Book Pro alebo Galaxy Book Pro 360. Všetko sa zobrazí v rovnakom formáte ako v smartfóne vrátane špeciálnych efektov.

Prístroje radu Galaxy sú v rámci ekosystému prepojené ešte tesnejšie než predtým. Vďaka štandardu Easy Bluetooth[1] sa slúchadlá Galaxy Buds pripoja ku Galaxy Book Pro automaticky a okamžite, nie je potrebné žiadne nastavenie. Systém Galaxy Book Smart Switch[2] rýchlo prenesie obľúbené fotografie, filmy, súbory, aplikácie a dokonca aj nastavenie zo súčasného počítača s Windows do Galaxy Book Pro, takže nemusíte nič dlho migrovať a hneď môžete začať s prácou či zábavou. Vďaka systému Quick Share[3] môžete s kamarátmi alebo kolegami zdieľať prakticky ľubovoľný obsah, stačí pár kliknutí. Na prenos súborov medzi Galaxy Book a smartfónom Galaxy stačí obyčajné potiahnutie. A automatická synchronizácia[4] Samsung Notes znamená, že si môžete urobiť akúkoľvek poznámku na ľubovoľnom zariadení Galaxy a potom si ju na inom kedykoľvek prečítať.

SAMSUNG Galaxy Book Pro 15
SAMSUNG Galaxy Book Pro 15

Okrem toho počítače Galaxy Book Pro fungujú ako centrum smart domácnosti vďaka integrovanému systému SmartThings. Keď na Galaxy Book Pro otvoríme aplikáciu SmartThings, môžeme s ním rozsvietiť alebo zhasnúť svetlá, nastaviť teplotu alebo aj zapnúť kuchynské spotrebiče, všetko z pohodlia gauča.[5] Aplikácia SmartThings Find zase umožňuje cez Bluetooth ľahko nájsť ľubovoľný smartfón, tablet alebo nositeľné zariadenie Galaxy, takže sa už nemusíte báť straty. Vďaka zapojeniu do ekosystému Galaxy skrátka počítače radu Galaxy Book Pro slúžia ako centrálny článok prepájajúci celý rad zariadení v digitálnom svete.

Galaxy Book Pro 360 – Technické špecifikácie

Galaxy Book Pro 360​ 13

Galaxy Book Pro 360 15

Rozmery[6] 302,5 x 202,0 x 11,5 mm 354,85 x 227,97 x 11,9 mm
Hmotnosť[7] Wi-Fi : 1,04 kg
5G : 1,10 kg
1,39 kg
Operačný systém [8] Windows 10 Home/Pro Windows 10 Home/Pro
Displej ​ 13,3“ Super AMOLED, FHD ​(1920 x 1080)​ 15,6“ Super AMOLED, FHD​ ​(1920 x 1080)
Procesor ​ 11th Gen Intel® Core™ (i7/i5/i3)​ 11th Gen Intel® Core™ (i7/i5/i3)​
Grafická karta​[9] Intel® Iris® Xe graphics (i7, i5)
Intel® UHD Graphics (i3)
Intel® Iris® Xe graphics (i7, i5)
Intel® UHD Graphics (i3)
Konektivita[10] 5G[11],
Wi-Fi 6E Ready[12], Wi-Fi 6 (Gig+), 802.11 ax 2x2Bluetooth v5.1
Wi-Fi 6E Ready, Wi-Fi 6 (Gig+), 802.11 ax 2×2,
Bluetooth v5.1
Farebné varianty​[13] Mystic Navy (tmavomodrá), Mystic Silver (strieborná), Mystic Bronze ​(bronzová) Mystic Navy (tmavomodrá), Mystic Silver (strieborná), Mystic Bronze ​(bronzová)
Pamäť[14] 8 GB, 16 GB (LPDDR4x) 8 GB, 16 GB, 32 GB (LPDDR4x)
Úložný priestor[15] Až 1 TB (NVMe SSD) Až 1 TB[16] (NVMe SSD)
Kamera/Mikrofón 720p HD / Dual Array Mic 720p HD / Dual Array Mic
Audio Sound by AKG, Dolby Atmos® Sound by AKG, Dolby Atmos®
Klávesnica[17] Pro Keyboard Pro Keyboard
S Pen[18] In-box In-box
Batéria​[19] 63 Wh (Typická hodnota) 68 Wh​ (Typická hodnota)
Sieťový adaptér​ 65 W USB Type-C Fast Charger 65 W USB Type-C Fast Charger
Biometrická autentifikácia Čítačka odtlačkov prstov na vypínači Čítačka odtlačkov prstov na vypínači
Porty[20] Thunderbolt™ 4 (1), USB Type-C (2), 3,5 mm slúchadlá/mikrofón, MicroSD, nano SIM[21] Thunderbolt™ 4 (1), USB Type-C (2), 3,5 mm slúchadlá/mikrofón, MicroSD

 

Galaxy Book Pro – Technické špecifikácie

Galaxy Book Pro 13

Galaxy Book Pro 15

Rozmery[22] 304,4 x 199,8 x 11,2 mm INT : 355,4 x 225,8 x 11,7 mm
EXT : 355,4 x 225,8 x 13,3 mm
Hmotnosť​[23] Wi-Fi : 0,87 kg
LTE : 0,88 kg
INT : 1,05 kg
EXT : 1,15 kg
Operačný systém Windows 10 Home/Pro Windows 10 Home/Pro
Displej ​ 13,3“ AMOLED, FHD ​(1920 x 1080) 15,6“ AMOLED, FHD ​(1920 x 1080)
Procesor 11th Gen Intel® Core™ (i7/i5/i3)​ 11th Gen Intel® Core™ (i5/i7/i3)​
Grafická karta Intel® Iris® Xe graphics (i7, i5)
Intel® UHD Graphics (i3)
Intel® Iris® Xe graphics (i7, i5)
Intel® UHD Graphics (i3),
NVIDIA® GeForce® MX450[24]
Konektivita[25] LTE,
Wi-Fi 6E Ready[26], Wi-Fi 6 (Gig+), 802.11 ax 2×2,
Bluetooth v5.1
Wi-Fi 6E Ready, Wi-Fi 6 (Gig+), 802.11 ax 2×2,
Bluetooth v5.1
Farebné varianty​[27] Mystic Blue (modrá), Mystic Silver (strieborná), Mystic Pink Gold ​(zlatá) Mystic Blue (modrá), Mystic Silver (strieborná), Mystic Pink Gold ​(zlatá)
Pamäť[28] 8 GB, 16 GB, 32 GB (LPDDR4x) 8 GB, 16 GB, 32 GB (LPDDR4x)
Úložný priestor[29] Až 1 TB (NVMe SSD) Až 1 TB[30] (NVMe SSD)
Kamera/ Mikrofón 720p HD / Dual Array Mic 720p HD / Dual Array Mic
Audio Sound by AKG, Dolby Atmos® Sound by AKG, Dolby Atmos®
Klávesnica[31] Pro Keyboard Pro Keyboard
Batéria​[32] 63 Wh (Typická hodnota) 68 Wh​ (Typická hodnota)
Sieťový adaptér​ 65 W USB Type-C Fast Charger 65 W USB Type-C Fast Charger
Biometrická autentifikácia Čítačka odtlačkov prstov na vypínači Čítačka odtlačkov prstov na vypínači
Porty[33] Thunderbolt™ 4 (1), USB Type-C (1), USB 3.2 (1) 3,5 mm slúchadlá/mikrofón, MicroSD, nano SIM[34] Thunderbolt™ 4 (1), USB Type-C (1), USB 3.2 (1), HDMI(1), 3.5pi 3,5 mm slúchadlá/mikrofón, MicroSD

[1] Podpora Galaxy Buds Pro, Galaxy Buds Live, Galaxy Buds Plus. Vyžaduje pripojenie cez Bluetooth. Slúchadlá Galaxy Buds sa predávajú samostatne.
[2] Na oboch zariadeniach je potrebné vopred nainštalovať aplikáciu Galaxy Book Smart Switch.
[3] Quick Share umožňuje zdieľanie fotografií, videí a súborov medzi zariadeniami Samsung Galaxy. Quick Share je k dispozícii na smartfónoch a tabletoch Galaxy a modeloch Galaxy Books (od mája 2021), s operačným systémom Android 10 a užívateľským rozhraním One UI2.1 a vyšším. Zoznam dostupných zariadení a funkcií sa mení. Vyžaduje BLE (Bluetooth Low Energy) a Wi-Fi Direct. Wi-Fi Direct je nutné pred použitím povoliť.
[4] V menu Samsung Notes je nutné zapnúť funkciu Sync with Samsung Cloud.
[5] Prístroje je nutné pripojiť ku Galaxy Book vopred.
[6] Presné hodnoty závisia od typu merania. Výška sa môže vplyvom výrobného procesu mierne líšiť.
[7] Hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od výrobného procesu.
[8] Dostupnosť závisí od trhu a mobilnom operátorovi.
[9] Dostupnosť sa u jednotlivých modelov môže líšiť.
[10] Skutočná rýchlosť môže závisieť na regióne, mobilnom operátorovi a užívateľskom prostredí.
[11] Dostupnosť 5G môže závisieť na prístroji a mobilnom operátorovi.
[12] Na dostupnosť Wi-Fi 6E má vplyv viacero faktorov. Je potrebný bezdrôtový router Wi-Fi 6E, predáva sa samostatne.
[13] Dostupnosť farebných variantov závisí od krajiny a predajcovi.
[14] Dostupnosť sa u jednotlivých modelov môže líšiť.
[15] Dostupnosť sa u jednotlivých modelov môže líšiť. Galaxy Book Pro 360 s 5G podporuje až 512 GB.
[16] Úložný priestor je možné samostatným slotom (za príplatok) rozšíriť až na 2 TB.
[18] Bluetooth nie je k dispozícii pre S Pen.
[20] Skutočná rýchlosť USB môže závisieť na užívateľskom prostredí.
[21] Slot na nano SIM kartu je k dispozícii len pri niektorých modeloch.
[23] Hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od výrobného procesu.
[24] Dostupnosť sa u jednotlivých modelov môže líšiť.
[25] Dostupnosť závisí od regiónu a vyžaduje samostatné predplatné prostredníctvom poskytovateľa služieb. Rýchlosť LTE závisí na vlastnostiach siete a prostredí.
[26] Na dostupnosť Wi-Fi 6E má vplyv viacero faktorov. Je potrebný bezdrôtový router Wi-Fi 6E, predáva sa samostatne.
[27] Dostupnosť farebných variantov závisí od krajiny a predajcovi.
[28] Dostupnosť sa u jednotlivých modelov môže líšiť.
[29] Dostupnosť sa u jednotlivých modelov môže líšiť. Galaxy Book Pro s LTE podporuje až 512 GB.
[30] Úložný priestor je možné samostatným slotom (za príplatok) rozšíriť až na 2 TB.
[31] Rozloženie klávesnice sa v jednotlivých krajinách líši.
[32] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typickou hodnotou sa rozumie priemerná odhadovaná hodnota vzhľadom k odchýlkam kapacity batérie u testovaných vzoriek podľa štandardu IEC 61960. Skutočná výdrž batérie závisí od prostredia v sieti, typu využitia pod.
[33] Skutočná rýchlosť USB môže závisieť na užívateľskom prostredí.
[34] Slot na nano SIM kartu je k dispozícii len pri niektorých modeloch.
[1] Podpora pri modeloch Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7+.
[2] Používatelia musia prepojiť smartfón s PC s Windows cez aplikáciu Link to Windows v smartfóne a aplikácii Your Phone na PC a postupovať podľa pokynov, vrátane prihlásenia k rovnakému účtu Microsoft. Vyžaduje smartfón s operačným systémom min. Android 7.0 a najnovšiu aktualizáciu Windows 10 na PC. Niektoré mobilné aplikácie nie je možné zdieľať alebo vyžadujú na ovládanie dotykový displej. Niektoré aplikácie vyžadujú pripojenie smartfónu a počítača v rovnakej Wi-Fi sieti. Aplikácia Your Phone vyžaduje podporované zariadenia Samsung Galaxy s operačným systémom Android 11 a Windows 10 s aktualizáciou z mája 2020 alebo neskôr. Zoznam zariadení s podporou funkcie Apps tu. Aplikácia Calls vyžaduje Windows 10 s aktualizáciou z mája 2019 alebo neskôr. Vyžaduje PC s Windows 10 s podporou Bluetooth radio. Vyžaduje zariadenie s operačným systémom Android 7.0 a novším a min. 1 GB RAM a najnovšiu aktualizáciu pre Windows.
[3] Notifikácie nie sú podporované na zariadeniach, ktoré majú prístup k notifikáciám zamedzený napr. v dôsledku firemných predpisov.
[1] Dostupnosť závisí na regióne a vyžaduje samostatné predplatné prostredníctvom poskytovateľa služieb. Rýchlosť LTE závisí na vlastnostiach siete a prostredia. LTE konektivita je k dispozícii pri verzii Galaxy Book Pro 13“.
[2] K dispozícii iba pri verzii Galaxy Book Pro 360 13“. Vyžaduje optimálne 5G pripojenie. Skutočná rýchlosť môže závisieť na regióne, mobilnom operátorovi a užívateľskom prostredí.
[3] Na dostupnosť Wi-Fi 6E má vplyv viacero faktorov. Je potrebný bezdrôtový router Wi-Fi 6E, predáva sa samostatne.
[4] K dispozícii na modeli Galaxy Book Pro 360. Galaxy Book Pro má displej AMOLED.
[5] Niektoré aplikácie nie sú optimalizované pre Intelligent Color Engine. Užívatelia majú možnosť manuálne vybrať farebný profil v nastavení.
[6] Výdrž batérie závisí na sieťovom prostredí, nastavení, používaných aplikáciách, frekvencii hovorov a správ, počtu dobíjaní atď.
[7] V porovnaní s veľkosťou touchpadu pri modeloch Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion. O 23 % väčší touchpad je k dispozícii na modeli Galaxy Book Pro 360 15″ a Galaxy Book Pro 15″.
[8] S Pen je k dispozícii len pri modeli Galaxy Book Pro 360.
[9] V porovnaní s modelom Galaxy Book Flex.
[10] Clip Studio Paint je k dispozícii majiteľom Galaxy Book Pro 360 počas obmedzenej doby zadarmo. Ponuka sa na jednotlivých trhoch líši.
[1] Pri použití LTE alebo 5G môže byť dátový prenos spoplatnený. Záleží na tarife mobilného operátora.
[2] K dispozícii pri verzii Galaxy Book Pro 13“ Wi-Fi. Hmotnosť závisí na zložení prístroja.
[3] Podľa interných testov Samsungu prešiel model Galaxy Book Pro 360 testami Mil-STD-810G pre pád, vysokú teplotu, nízku teplotu, tepelný šok, postriekanie slanou vodou, prach, vibrácie, nízky tlak a vlhkosť. Model Galaxy Book Pro prešiel testami Mil-STD-810G pre pád, vysokú teplotu, nízku teplotu, tepelný šok, prach, vibrácie, nízky tlak a vlhkosť.
[4] Platí pre zadný kryt displeja a horný kryt modelu Galaxy Book Pro 360. Dolný kryt modelu Galaxy Book Pro 360 a zadný kryt displeja Galaxy Book Pro sú vyrobené z hliníka radu 5000.

ZDIEĽAŤ