realme_logo

Najrýchlejšie rastúca globálna značka smartfónov realme pokrývala začiatkom júla 2020 už 59 trhov po celom svete s výnimkou Severnej Ameriky. Počet globálnych užívateľov smartfónov realme prekročil 40 miliónov. To je ďalší míľnik v rýchlom raste spoločnosti realme potom, čo značka dosiahla siedmu priečku medzi najväčšími mobilnými značkami v prvom štvrťroku roku 2020.

realme

Ešte na začiatku januára tohto roku pôsobila spoločnosť realme na 27 trhoch. Len za pol roka sa značka realme rýchlo rozšírila na súčasných 59 trhov. Pomohlo k tomu dodržiavanie lokalizovanej trhovej stratégie, silné produktové portfólio a obchodný model „ľahkých aktív, krátkych kanálov a zameranie na e-commerce“. V Indii sa realme dlhodobo drží medzi piatimi najsilnejšími značkami v segmente. Značka zároveň vstúpila medzi prvých štyroch najväčších výrobcov smartfónov na egyptskom trhu, a to za menej než rok.

V juhovýchodnej Ázii sa spoločnosť realme zaradila do päťky najväčších výrobcov smartfónov ako najrýchlejšie rastúca značka. Na Filipínach, vo Vietname, Indonésii a Myanmare vstúpila realme do top 5 za jediný rok; na kambodžskom trhu to trvalo len kvartál. V prvom štvrťroku roku 2020 sa spoločnosť realme umiestnila na 5. mieste v segmente i na thajskom trhu. Tieto trhy pokrývajú viac  než 80 % oblasti smartfónov v juhovýchodnej Ázii a realme sa tak tu stala popredným hráčom.

Na začiatku mája tohto roku prekročil počet globálnych užívateľov mobilných telefónov realme 35 miliónov, teraz po dvoch mesiacoch toto číslo stúplo na 40 miliónov. Spoločnosť realme udržala v prvej polovici tohoto roku tempo rastu a plánuje dosiahnuť počet 100 miliónov predaných mobilných telefónov počas 2 až 3 rokov.

Okrem smartfónov uviedla za poslední polrok spoločnosť realme na trh tiež desiatky produktov AIoT. V roku 2020 plánuje do portfólia zaradiť ešte ďalších 50 produktov AIoT – v roku 2021 potom  viac než 100 týchto zariadení. Realme bude naďalej udržiavať trend rastu s cieľom poskytovať najmä mladým ľuďom moderné technologické produkty, ktoré odpovedajú ich preferenciám, ponúkajú vynikajúci pomer cena/úžitková hodnota a nastavujú dizajnové trendy.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here