recenzia notebook ACER swift 3 ultrabook

Do redakcie nám na recenziu prišiel štýlový ultrabook v originálnom modrom farebnom prevedení. Jedná sa o ultrabook od spoločnosti Acer, konkrétne o model Swift 3 SF-314-52-363M. Ultrabooky sú výkonné zariadenia kompaktných rozmerov a váhou, ktorá vás ani pri dlhších presunoch nebude príliš obmedzovať. Inak tomu nie je ani pri recenzovanom notebooku  (ultrabooku) Acer Swift 3. Poďme si ho teda predstaviť o niečo podrobnejšie.

Dizajn štýlového ultrabooku Acer Swift 3

Acer Swift 3 je zariadenie, ktoré sa vám bude snažiť vyhovieť po každej stránke. Ultrabook k nám prišiel v spomínanej modrej farbe, ktorá na prvý pohľad pôsobí chladne a elegantne. Telo zariadenia je vyrobené z hliníka a aj vďaka hrúbke, ktorá dosahuje len 1,8 cm pôsobí tento ultrabook celkom luxusne. Jeho hmotnosť je 1,5 kg, vďaka čomu je ľahko prenosný či už z jednej zasadacej miestnosti do druhej alebo pri cestovaní lietadlom na konferenciu do zahraničia. Vďaka jeho minimálnej hrúbke by ste optickú mechaniku hľadali len márne, niet však divu, jedná sa o moderné zariadenie a povedzme si úprimne, kto v dnešnej dobe používa CD-čka. Displej môžeme odklopiť až o 180-stupňov, vďaka čomu sa nemusíme obávať, že ultrabook pri razantnejšom odklopení zlomíme. Jedná sa o 14 palcový Full HD LCD displej s pomerom strán 16:9, v ktorého hornej časti nájdeme HD kameru a taktiež dva mikrofóny. Volania cez Skype so šéfom teda nebudú žiadny problém.

Aby ste mali neustále na pamäti, aký model od spoločnosti Acer vlastne používate, dizajnéri sa rozhodli logo SWIFT, zakomponovať do stredového panelu, ktorý spája displej so zvyškom zariadenia. Pánty sú vcelku mohutné, nevŕzgajú a vyzerajú tak, že vydržia aj časté a niekoľkoročné používanie ultrabooku. Ako veľké plus hodnotíme snímač odtlačkov prstov umiestnený na pravej strane pod klávesnicou, ktorý spoľahlivo ochráni všetky vaše firemné či osobné údaje. Povedzte zbohom zdĺhavým heslám a privítajte nový spôsob zabezpečenia vášho súkromia. Klávesnica použitá v recenzovanom ultrabooku Swift 3 je naozaj parádna, jej rozloženie je maximálne pohodlné a pocit z písania priam dokonalý. Klávesy sú tiché, reagujú okamžite, a aby ste mohli pracovať aj v noci, klávesnica ultrabooku Swift 3 je navyše aj podsvietená. Jedinou nevýhodou môže byť absencia numerickej klávesnice, s čím sa však pri zariadení takýchto kompaktných rozmerov musí počítať.

Povrch zariadenia je na dotyk chladivý a príjemný. Strieborné orámovanie okolo touchpadu, ktorý sa mimochodom ovláda úplne bez problémov, dodáva ultrabooku ešte luxusnejší nádych. Nastavenie intenzity podsvietenia realizujete cez klávesové skratky, podobne ako zmenu hlasitosti či jasu obrazovky. Acer Swift 3 sa zapína tlačidlom, ktoré je súčasťou klávesnice a nájdeme ho v pravom hornom rohu.

Acer Swift 3 má všetky konektory umiestnené na svojej pravej a ľavej strane. Jedná sa o dvojicu USB 2.0 portov, jeden rýchly USB 3.0 a USB 3.1 typu C. Okrem týchto portov nájdeme na ľavej strane ultrabooku aj port HDMI a analógový audio výstup/vstup. Ďalším veľkým plusom je čítačka pamäťových kariet umiestnená na pravej strane ultrabooku Acer Swift 3.

Výkon a výdrž zariadenia Acer Swift 3

Okrem luxusného dizajnu vám Acer Swift 3 ponúkne aj postačujúci výkon a naozaj dlhú výdrž batérie. Po zakúpení ultrabooku máte k dispozícii operačný systém Windows 10 Home v 64-bitovej verzii, vďaka čomu nemusíte riešiť dodatočnú inštaláciu. Úložisko je v tomto zaujímavom ultrabooku riešené pomocou SSD disku, ktorý je oproti klasickému disku oveľa rýchlejší. SSD disk má kapacitu 256 GB a hravo naň zmestíte desiatky filmov a „kopec“  vašej roboty. Jedná sa o ultra tenký notebook určený predovšetkým na prácu, počúvanie hudby či sledovanie filmov, preto od neho netreba očakávať, že utiahne najnovšie herné tituly. Kancelársku robotu, surfovanie po webe či úpravu fotiek zvláda na výbornú, náročnejšie aplikácie a programy mu však miestami robia problém. Napriek tomu sa jedná o výkonné  zariadenie, ktoré vás podrží vo všetkých smeroch.

4 GB operačnej pamäte RAM a výkonný procesor Intel Core i3 o takte 2,7 GHz sa postarajú o plynulý chod celého ultrabooku. Graficky náročnejšie úkony si berie na starosť zase integrovaná grafika Intel HD Graphics 620. Čo sa týka batérie, v ultrabooku sa nachádza 4-článková Lítiovo-Polymérová batéria, ktorá v závislosti na zaťažení ultrabooku a zvolenej konfigurácii môže vydržať až približne 6-7 hodín používania. Batéria má kapacitu 3320 mAh a rozhodne je jednou z predností ultrabooku Acer Swift 3.

Záverečný verdikt recenzie redakcie techvia.sk

Acer Swift 3 je naozaj vydarený ultrabook, ktorý poteší svojou elegantnou a silnou konštrukciou, vysokou výdržou batérie a v neposlednom rade aj výkonom. Cena recenzovaného modelu začína približne na 540 € vrátane DPH, no ultrabooky z radu Swift si môžete nakonfigurovať podľa svojich predstáv a v závislosti na konfigurácii sa mení aj konečná cena zariadenia. Pokiaľ máte zamestnanie, pri ktorom veľa cestujete a potrebujete mať svoju prácu neustále pod kontrolou, ultrabook od spoločnosti Acer bude pre vás tou správnou voľbou.

Technické špecifikácie

  • Ultrabook / Štýlový
  • Intel Core i3-7130U (2,70GHz) (BNCH-3793b)
  • 14,0″ FHD 1920x1080px lesklý IPS LED LCD
  • 4GB DDR4 2133MHz
  • 2 PCIe SSD 256GB
  • Intel HD Graphics 620
  • WiFi / BT 4.0 / FPR / USB 2.0 / USB 3.0 / USB 3.1 Typ-C / HDMI / bez DVD
  • Win10H 64-bit
  • modrý hliník
  • 2r (2r) Carry-In

Martin Morávek
Matej Bičan

ZDIEĽAŤ