SAMSUNG Galaxy Buds2

Aktívny životný štýl si vyžaduje aj primerane aktívne a štýlové slúchadlá. Keď sa k tomu pridá technológia Bluetooth, aktívne potlačenie hluku a dlhá výdrž na jedno nabitie, nie je nad čím váhať. V redakcii techvia.sk sme mali možnosť vyskúšať nové Bluetooth slúchadlá  SAMSUNG Galaxy Buds2.

slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2Dizajn

Po otvorení prenosného puzdra, ktoré zároveň slúži aj priamo na nabíjanie slúchadiel, nájdeme slúchadlá. Jedná sa o klasické štupľové slúchadlá s decentným vyznačením na spodnej strane,  pre ktoré ucho sú určené.

slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Aby slúchadlá dobre priliehali k uchu, v balení sú k dispozícii ďalšie dve rôzne vymeniteľné veľkosti gumičiek. S nosením slúchadiel sme počas používania v redakcii nemali žiadne problémy. Gumičky ako aj tvar samotných slúchadiel nám vyhovoval.

slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Puzdro na slúchadlá je príjemné na dotyk. Ľahko sa otvára, slúchadlá dobre držia na svojich pozíciách pri nabíjaní. Samovoľnému vypadnutiu slúchadiel pri otvorenom nabíjacom puzdre zabraňuje magnet.

Bluetooth slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Párovanie & pripojenie slúchadiel k mobilnému telefónu

Pokiaľ používate mobilný telefón z dielne SAMSUNG, akonáhle otvoríte prenosné puzdro so slúchadlami, na displeji sa vám objaví informácia o dostupnosti a možnosti spárovania nového zariadenia. Keď sa slúchadlá rozhodnete spárovať, napríklad s notebookom alebo iným mobilným telefónom, potom postupujete klasicky na základe postupu pri technológii Bluetooth. Slúchadlá Galaxy Buds2 na zabezpečenie čo najlepšieho zvukového prenosu a pripojenia s nízkou latenciou používajú technológiu Bluetooth vo verzii 5.2.

párovanie Bluetooth slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Ovládanie slúchadiel pomocou aplikácie Galaxy Wearable

V prípade, že máte slúchadlá spárované so SAMSUNG mobilným telefónom, aplikáciu Galaxy Wearable máte predinštalovanú v zariadení. Ak používate iný mobilný telefón, aplikáciu si stiahnete z ponuky aplikácií na základe operačného systému, ktorý váš mobilný telefón používa.

Po otvorení v rámci používania aplikácie sa vám naskytnú nové možnosti, ako používať Bluetooth slúchadlá Galaxy Buds2. Aplikácia užívateľa prevedie nastaveniami slúchadiel, dotykovým ovládaním alebo ponúkne funkciu ľahkého pripojenia slúchadiel. Ide o rýchle pripojenie či spárovanie so zariadeniami v blízkom okolí bez toho, aby ste slúchadlá museli odpájať a pripájať. Slúchadlá následne presne vedia, k akému zariadeniu sa majú pripojiť na základe používania užívateľom. V praxi to znamená, že pozeráme film na tablete so spárovanými slúchadlami s tabletom a začne zvoniť telefón. Slúchadlá to rozpoznajú a automaticky sa spárujú s mobilným telefónom a môžeme uskutočniť hovor bez toho, aby sme slúchadlá odpárovali a naspäť párovali alebo dávali von z ucha. Po skončení hovoru pokračujeme v pozeraní filmu.

Bluetooth slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Zvuk & potlačenie hluku ANC

Reprodukovaný zvuk pomocou slúchadiel Galaxy Buds2 je na veľmi dobrej úrovni. Skladbám nechýbajú výšky ani basy. O jeho kvalitu sa starajú dynamické dvojpásmové reproduktory. Kvalitu, charakteristiku zvuku si viete na základe používania aplikácie Galaxy Wearable ešte viac personalizovať.

Bluetooth slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Pri používaní slúchadiel ako náhlavnej súpravy pre video hovory alebo klasické telefonovanie je hlas, ktorý počúvate zreteľný a druhá strana vás taktiež počuje zreteľne. O to sa stará zabudovaná trojica mikrofónov, ktorá na základe nastavených algoritmov potláča okolitý hluk v rámci funkcie ANC.

Inteligentné potlačenie hluku ANC

Bluetooth slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Funkcia na aktívne potlačenie okolitého hluku v prípade slúchadiel Galaxy Buds2 funguje na dobrej úrovni. Po jej spustení hneď zaregistrujete výrazný rozdiel. Pomocou Galaxy Wearable si túto funkciu ľahko aktivujete dotykom na displeji.

potlačenie hluku ANC

Pre slúchadlá Galaxy Buds2 je samozrejmosťou aj dotykové ovládanie priamo na slúchadlách. Všetky možnosti dotykového ovládania si nastavujete a povoľujete v spomínanej aplikácii.

dotykové ovládanie slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Výdrž batérie & nabíjanie

Slúchadlá nám na jedno nabitie vydržali necelé štyri a pol hodiny. Výdrž batérie je závislá od spôsobu používania slúchadiel. Teda od toho, či si len prehrávate hudbu, uskutočňujete konferenčný hovor, rovnako tak od intenzity hlasitosti či koľkokrát ste slúchadlá ovládali dotykom, ako aj od zapnutia funkcie potlačenia hluku ANC. Aktuálny stav batérie slúchadiel a prenosného nabíjacieho puzdra zobrazuje aplikácia Galaxy Wearable.

Okrem aplikácie, aktuálny stav nabitia slúchadiel zobrazuje aj LED dióda, ktorá sa nachádza medzi slúchadlami v puzdre. Samotné nabíjanie slúchadiel je jednoduché. Stačí ich vložiť späť do prenosného puzdra a slúchadlá sa automaticky nabíjajú. Prenosné nabíjacie puzdro sa nabíja pomocou kábla, ktorý sa nachádza v balení alebo kábla z mobilného telefónu disponujúceho konektorom typu USB-C. Stav nabitia signalizuje LED dióda na puzdre alebo taktiež už známa aplikácia.

nabíjanie slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2

Záver

Bluetooth slúchadlá Galaxy Buds2 s funkciou ANC inteligentného potlačenia hluku si mnohí obľúbia. Zariadenie dobre drží v uchu, nevypadáva. Reprodukovaný zvuk je kvalitný. Pomocou aplikácie Galaxy Wearable si ho môžete personalizovať. Dotykové ovládanie je návykové a veľmi pohodlné pri používaní. Nastavenie a používanie produktu v rámci aplikácie je hračkou.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here