aligator watch lady titulka

Na slovenskom trhu sú momentálne v ponuke hodinky od spoločnosti Aligator, verzia Watch Lady. Sú jednoduché na ovládanie, ako aj na obsluhu. Počas testovania nás prekvapilo  množstvo funkcií, ktoré tieto hodinky ponúkajú vzhľadom na svoju cenovú kategóriu.

aligator lady watch

Dizajn

Dizajn je veľmi elegantný a luxusne pôsobiaci. Na prvý pohľad sa naozaj podobajú na klasické dámske analógové hodinky.

Na pravej strane hodiniek Aligator Watch Lady sa nachádzajú dve tlačidlá, pomocou ktorých je možné jednoducho prechádzať v menu. V balení je na výber z dvoch typov remienkov. Vybrať si môžete oceľový v striebornej farbe alebo silikónový remienok v ružovej farbe.

 

Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. K dispozícii je anglický, nemecký alebo český jazyk.

Aligator Watch Lady majú odolnosť IP6x, vďaka čomu sú hodinky chránené pred prachom. Avšak nemali by ste hodinky vystavovať prostrediu, kde sa môžu stretnúť s vodou.

Hodinky
Farba Strieborné
Materiál Nehrdzavejúca oceľ
Ciferník Kruhový
Uhlopriečka displeja 1,1“
Rozlíšenie 240 x 240 pixelov (kruh)
Typ displeja IPS LCD
Dotykový
Hmotnosť 47 g

V nastavení hodiniek a zvlášť v aplikácii je možnosť vybrať si z veľkého množstva ciferníkov, ktoré sa dajú rôzne nastavovať. Ak by to niekomu nestačilo, je možnosť nahrať si vlastnú fotografiu na pozadie ciferníka a umiestniť ju v hodinkách na plochu displeja.

aligator watch lady screen aligator watch lady screenaligator watch lady screen aligator watch lady screen

Hoci je rozlíšenie dostatočné, pre väčšie detaily by sme uvítali ešte väčšiu jemnosť bodov.

Remienok
Druhy pribalených remienkov Oceľový a silikónový
Obvod zápästia až 220 mm
Typ Rýchloupínacia bareta a magnetické upínanie

Obidva remienky vhodne dopĺňajú dizajn hodiniek, takže si dámy môžu zvoliť vhodný remienok podľa príležitosti.

Hardvér a softvér

Kompatibilné operačné systémy iOS (15, 14, 13), Android (11, 10, 9, 8)
Bezdrôtová konektivita Bluetooth
Senzory Akcelerometer
Krokomer
Senzor srdcového tepu (aproximácia)
Spálené kalórie

Hodinky sú pohotové a konajú tak, ako sa od nich očakáva.

Senzory

Srdcový tep sa na hodinkách Aligator Watch Lady zobrazuje verne, avšak jeho hodnoty sa zrovnajú až po niekoľkých minútach. Dovtedy hodinky ukazujú väčšinou až príliš vysoké hodnoty.

Dámy určite poteší, že okrem iných sledovaní tento model dokáže sledovať aj menštruačný cyklus, ovulačný cyklus a tehotenstvo.

Okrem toho Aligator Watch Lady majú v ponuke meranie kvality spánku, okysličenia krvi, teda SpO2 a krvného tlaku, ktorého hodnoty sú žiaľ nie úplne presné.

V hodinkách môžete nájsť veľké množstvo športových režimov, ktoré vedia vyrátať z ostatných senzorov spálené kalórie. Tak vedia pomôcť napríklad pri chudnutí.aligator lady watch aligator lady watchaligator lady watch

Párovanie s telefónom

Párovanie je veľmi jednoduché

  1. Do telefónu si stiahnete aplikáciu FitCloudPro (App Store aj Google Play).
  2. Zapnete si hodinky a na telefóne Bluetooth.
  3. Necháte sa viesť inštaláciou, kde je potrebné manuálne povoliť aplikácii dodatočné povolenia o monitorovaní.
  4. Nastavíte si fyziologické údaje pre lepšiu presnosť na vašom osobnom profile.aligator watch lady screen aligator watch lady screen aligator watch lady screen aligator watch lady screen

Športové funkcie

V hodinkách Aligator Watch Lady je na výber z dvoch desiatok športov, ktoré sú dobre prispôsobené pre dámy. Odporúčame s nimi skúsiť cyklistiku, beh, fitness či turistiku. Hodinky môžu plniť funkciu vášho osobného trénera.

V menu je množstvo aplikácií, pomocou ktorých si môžete zjednodušiť život. Môže ísť o stopky, notifikácie správ z telefónu, počasie, spomínaný tréning, hudbu v telefóne a monitoring spánku.

  1. aligator watch lady aligator watch lady aligator watch lady aligator watch lady

Batéria a nabíjanie

Akumulátor je najsilnejšia stránka tohto modelu. Aligator Watch Lady sú schopné vydržať až 7 dní pri šetrnom používaní, avšak pri aktívnom používaní vydržia približne 5 dní.

Kapacita batérie 240 mAh
Maximálna výdrž 10 dní
Typ Li-Pol

Nabíjanie pomocou dock-u je naozaj bleskové vďaka malej batérii a šetrnej spotrebe.

Záver

Medzi najväčšie výhody Aligator Watch Lady pokladáme výdrž batérie a variabilitu ciferníkov. Príjemne nás prekvapil aj celkový vzhľad hodiniek, možnosť výmeny remienkov a bohatá ponuka funkcií. Sme toho názoru, že pomer ceny a kvality je adekvátny.

Telefonovať s hodinkami Aligator Watch Lady nie je možné. Ak máte zapnutý a spárovaný Bluetooth, hodinky vám oznámia, kto vám volá. Rovnako nie je možné odpovedať na správy, ale môžete si ich prečítať po potiahnutí smerom dolu.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here