ASUS Marshmallow Mouse MD100

Používanie počítačových myší pri práci s počítačom či notebookom je pre mnohých z nás neoddeliteľnou súčasťou každodennej práce. V prípade notebookov však veľa užívateľov kvôli flexibilite prenášania používanie myšky nevyužíva, spoliehajú sa len na touchpad. Ale sú aj chvíle, kedy si povieme, že myška by sa hodila.

ASUS Marshmallow Mouse MD100

Jednu takú optickú počítačovú myšku, ktorá je rýchla a spratná s nízkou hmotnosťou, sme mali možnosť v našej redakcii techvia.sk vyskúšať. Konkrétne ide o zariadenie ASUS Marshmallow Mouse MD100.

počítačová myš ASUS Marshmallow Mouse MD100

Balenie

Balenie obsahuje spomínanú myšku, vymeniteľný kryt a batériu typu AA. Milou pozornosťou je, že v balení sa nachádzajú dva kryty v rôznych farebných prevedeniach.

počítačová myš ASUS Marshmallow Mouse MD100

Samotná počítačová myš je tenká 3 cm a jej hmotnosť je ideálna na prenášanie, keďže váži iba 56 gramov. Na prenášanie je určené aj malé pútko, ktoré sa dá skryť v útrobách produktu. Výmena napájacej batérie je veľmi jednoduchá. Stačí odňať predný kryt a všetko máme ako na dlani. Čo sa týka manipulácie s krytom, netreba mať obavy, že po niekoľkých odňatiach by už dobre nedržal. Kryt k telu myšky je pripevnený pomocou magnetu.

počítačová myš ASUS Marshmallow Mouse MD100

Celkový dizajn myšky je vydarený. Myš sa dobre drží, nekĺže sa. Klikanie na myške bolo ideálne. Plocha pre prst je dostatočne veľká. Stredové koliesko je užšie. Výrobca udáva, že povrch krytu je ošetrený úpravou ASUS Antibacterial Guard, ktorá zabraňuje množeniu baktérií prenášajúcich sa rukami. Výrobca uvádza, že táto ochrana by mala vydržať minimálne tri roky.

ASUS Marshmallow Mouse MD100

Pripojenie myšky ASUS Marshmallow Mouse MD100 k zariadeniu

Myšku ASUS si vieme spárovať napríklad s notebookom dvomi spôsobmi. A to klasicky pomocou donglu RF 2,4 GHz alebo na základe technológie Bluetooth 5.0. Keď sa rozhodneme používať dongl, tak ho jednoducho zasunieme do USB portu a myška funguje. Dongl nájdeme hneď vedľa batérie po odstránení magnetického krytu. V prípade používania technológie Bluetooth spárovanie prebieha známym spôsobom. Na spodnej stane myšky podržíte Bluetooth tlačidlo, párovanie sa spustí, o čom nás informuje aj LED dióda a následne v operačnom systéme vyhľadáme pridanie nového zariadenia.

počítačová myš ASUS Marshmallow Mouse MD100

Aký spôsob spárovania uprednostníte, to už necháme na vás. Len nezabudnite, že vždy si treba na spodnej strane pomocou prepínača tento mód párovania prepnúť. Prepínač je kombinovaný s funkciou zapnutia a vypnutia produktu.

Tichý chod

Spomínali sme, že práca s myškou je veľmi príjemná na základe použitých materiálov na jej povrchu a ešte musíme dodať, že k plynulosti pohybov myšky napomáhajú aj spodné nožičky. Myška sa veľmi ľahko kĺzala po povrchu, čo sme počas redakčného testu ocenili. Pracovať s myškou sa dá presne na základe nastaviteľnej citlivosti DPI. Prepínanie medzi hodnotami DPI 800, 1000 a 1200 je možné vykonať pomocou prepínača umiestneného na spodnej strane.

myš ASUS Marshmallow Mouse MD100

Výrobca udáva, že počítačová myš ASUS Marshmallow Mouse MD100 je veľmi odolná a vydrží až 10 miliónov kliknutí, pričom napájanie z batérie typu AA by malo vydržať jeden rok. Ďalším zaujímavým uvádzaným parametrom od výrobcu je zvuk myšky pri kliknutí nižší ako 20 dB. A hoci sme ho nemerali, hneď pri prvom kliknutí sme zaregistrovali, že myška je veľmi tichá a v podstate pri klikaní nie je nič počuť.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here