Asus VivoBook S533F

Asus vytvoril veľmi vydarený notebook VivoBook s označením S533F. Osobne nás prekvapil ako po vizuálnej stránke, tak aj výkonnostnej. Nedá sa zahanbiť ani pri náročnejších úlohách.

Asus VivoBook S533F

Dizajn

Asus VivoBook S533F

VivoBook S533F je ladený do nezvyčajne zelenej farby s hladkým ušľachtilým povrchom. Pri držaní pôsobí solídne a pevne. Z vrchnej strany je jednofarebný s nápisom ASUS VivoBook. Odtlačky prstov na ňom sú zreteľné, takže je potrebné ho o niečo častejšie čistiť.

Asus VivoBook S533F

Zo spodnej strany sú viditeľné iba nasávače vzduchu, stereo reproduktory a pogumované nožičky. Pri otvorení skutočne ohromí moderný dizajn klávesnice. Nad obrazovkou je webkamera a stereo mikrofóny a pod obrazovkou je opäť nápis ASUS VivoBook. Klávesnica je kompletná, takže má aj numerickú časť.

Asus VivoBook S533F

Pod klávesnicou je priemerne veľký touchpad, označenie procesora a zabezpečovateľa zvuku – Harman / Kardon.

Asus VivoBook S533F

 Z oboch strán notebooku je naozaj bohatá výbava konektorov pre široké použitie.

Obrazovka

Obrazovka má 15,6“ (39,6 centimetra na uhlopriečku) s rozlíšením FullHD, teda 1920 x 1080 pixelov (pomer strán je 16:9). Povrch je matný s technológiou IPS LCD s podsvietením LED. Okolo obrazovky je tenký rámik.

Touchpad a klávesnica

Asus VivoBook S533F

Touchad sa nachádza mierne naľavo pod klávesnicou a je dostatočne veľký na bežné používanie. Nemá viditeľné pravé a ľavé tlačidlo a farbu povrchu má príbuznú farbe notebooku, takže vizuálne neruší.

Asus VivoBook S533F

Klávesnica pôsobí veľmi moderne a má aj numerickú časť, za čo vďačí veľkosti obrazovky. Rozšírené funkcie sú vďaka tlačidlu Fn v kombinácii s F1 až F12. Fn sa dá aj samostatne zamknúť tak, aby ste pri používaní skratiek nemuseli držať Fn. Efektný je práve kláves Enter, ktorý má zboku výraznú reflexnú žltú farbu a slúži na orientáciu na klávesnici. Orientácia na klávesnici je tomto prípade žiadaná, keďže rozloženie klávesov je po celej šírke pomyselného obdĺžnika a je využité takmer každé voľné miesto. Avšak pre tých, ktorí často používajú kláves šípky, tento notebook neposkytuje dobré rozhranie týchto klávesov.

Tlačidlo on/off je schované v pravom hornom rohu klávesnice a má miniatúrnu signalizačnú diódu v tvare štvorca. Klávesnica je podsvietená a má 3 stupne svietivosti: vypnutá, 50% a plne zapnutá.

klávesnica Asus VivoBook S533F

Konektivita

Konektivita na notebooku VivoBook S533F je naozaj bohatá a z oboch strán nájdete veľmi praktické konektory so širokým využitím.

Z pravej strany vidíme kombinovaný 3,5mm audio jack slúžiaci na externý výstup zvuku alebo na mikrofón. Vedľa neho sa nachádza USB 3.1 typu-C, takže plnohodnotný USB-C, klasický USB, HDMI a konektor DCIN na nabíjanie notebooku z elektrickej siete.

Na druhej, ľavej strane, sa nachádzajú dva klasické USB a čítačka microSD karty.  Vedľa konektorov majú svoje miesto dve signalizačné diódy na stav akumulátora a aktivity.

Okrem toho sa môžete bezdrôtovo pripojiť pomocou Bluetooth 4.1 alebo Wi-Fi 5 (802.11ac)

Hardvér

Vo vnútri notebooku VivoBook S533F sa nachádza úplne nový výkonný procesor Intel i5-10210U/BGA s pomocou grafickej karty, taktiež od Intel HD Graphics. Svoje dáta si môžete ukladať na 512 GB PCIE G3X2 SSD disku. 512 GB môže síce niekomu stačiť, ale pre náročnejšie  používanie odporúčame dokúpiť externý HDD alebo SSD. Operačná pamäť RAM dosahuje 8 GB a je vsadená na systéme DDR4. Notebook beží na operačnom systéme Windows 10 Home 64 BIT  verzia.

V Benchmarkoch dopadol vcelku dobre, viď obrázky.

šetrenie batérie
šetrenie batérie

Batéria

Akumulátor má 50 WH a je rozdelený do troch článkov. Pri bežnom šetrnom používaní vydrží štandardne cca 8 hodín.

Audio

audio Asus VivoBook S533F

Zvuk je klasicky kvalitný ako pri notebookoch. Interné prehrávanie zvuku a hudby zabezpečuje značka Harman / Kardon. Pre ešte kvalitnejší zážitok je vhodné použiť 3,5mm audio jack.

Záver

Nad obrazovkou sa nachádza HD webkamera a notebook nemá čítačku odtlačkov prstov, čo je v tomto prípade škoda.

web kamera Asus VivoBook S533F

Notebook má rozmery 359 x 233 x 16 milimetrov s váhou 1,8 kilogramov. Je určený na bežnú prácu, teda bezproblémovo môžete používať balíček Office 365, taktiež z balíčka Adobe môžete využívať Photoshop, Illustrator alebo Indesign, avšak Premiere Pro už nie. Je dostatočne veľký aj pre tých, ktorí potrebujú mať prehľad na obrazovke, ale zároveň sa hodí aj na cestovanie. Čo sa týka hier, výkonom postačuje na bežne dostupné hry, avšak nie na vysokej kvalite detailov.

minecraft

Celkovo je toto zariadenie VivoBook S533F vydareným kúskom, i keď by už mohol mať dvojnásobok internej a RAM pamäte. Asus zvolil v tomto prípade úplne iný dizajn, ako sme zvyknutí a vyplatilo sa, lebo zariadenie vyzerá vskutku skvele.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here