Asus ZenBook UX434F

Tentokrát sme sa v našej redakcii techvia.sk s radosťou pustili do testovania ďalšieho notebooku od spoločnosti Asus, a to ZenBook UX434F. Tento notebook je určený bežným používateľom, ale nezabúda ani na kreatívcov, milovníkov hudby či náročných užívateľov. Počas testu sme postupne zisťovali praktickosť spodného displeja a zároveň touchpadu, na ktorý sa pozrieme bližšie.

notebook Asus ZenBook UX434F

Dizajn

Veľmi silnou stránkou notebooku Asus ZenBook UX434F je práve jeho dizajn. Zariadenie upúta hneď na prvý pohľad a je vidieť, že si na dizajne dali pri vývoji obzvlášť záležať. Celý notebook je veľmi pekne a kompaktne ladený. Má veľmi malé rámiky okolo displeja, aby vás pri práci či zábave nič nerušilo. Okrem podsvietenej klávesnice je vychytávkou aj priehlbina na jednoduchšie otváranie obrazovky. Čiže atraktivita mu skrátka nechýba.

notebook Asus ZenBook UX434F

Obrazovka

Displej má štandardnú uhlopriečku 14“ a okolo je už spomínaný veľmi tenký rámik. Povrch je lesklý typu IPS.

notebook Asus ZenBook UX434F

Touchpad

Touchpad je zrejme najvýraznejším prvkom Asus ZenBook UX434F. Slúži, samozrejme, na pohyb kurzorom, ale aj ako druhá mini obrazovka notebooku. Zíde sa aj pri prehrávaní hudby cez Spotify alebo Evernote, ktoré sú už od základu predinštalované v systéme Windows ako samostatné aplikácie. Taktiež slúži ako klasická obrazovka, napríklad na prieskumník, webový prehliadač či kalkulačku. Veľmi praktická sa ukázala aj funkcia QuickKey, ktorá je vlastne to isté ako používanie klávesových skratiek. Okrem prednastavených ako je Ctrl + C, Ctrl + V alebo Ctrl + X si používateľ môže nastaviť aj svoje vlastné podľa potreby.

Asus ZenBook UX434F

Na výber sú od základu aplikácie ScreenPad ako spúšťač aplikácií, prepínač režimov, navigátor aplikáciami, rukopis, Slide Xpert a veľmi praktická numerická klávesnica.

notebook Asus ZenBook UX434F

Konektivita

Okrem dvoch informatívnych LED diód sa na jednej strane notebooku nachádza audio konektor, USB 2 a čítačka MicroSD kariet. Na druhej strane nájdeme DC-in, teda konektor na napájanie, klasický HDMI, napríklad na premietanie prezentácií, veľmi rýchly USB 3.1 druhej generácie a dnes už veľmi vyhľadávaný USB-C™ 3.1 Gen 2.

Asus ZenBook UX434F

Notebook Asus ZenBook UX434F sa môže pochváliť aj veľmi spoľahlivou a rýchlou Wi-Fi. Obsahuje technológiu ASUS Wi-Fi Master, ktorá zaručí aj väčší dosah pripojenia. Prináša až 12-krát rýchlejší 802.11ac Wi-Fi podporujúci MU-MIMO s rýchlosťami až 1734 Mb/s. Počas testu sme boli svedkami pripojenia na domácu Wi-Fi aj vonku, navyše omnoho ďalej ako je zvykom. Táto vymoženosť vám dovoľuje streamovať FullHD video až na 300 metrov pri ideálnych podmienkach. Obsahuje aj Bluetooth 5.0.

Hardvér

Asus ZenBook UX434FCelkovo je Asus ZenBook UX434F postavený aj na väčšie záťaže, pri ktorých môže dosiahnuť  vyššiu teplotu, v niektorých prípadoch aj viac ako 50°C. V notebooku je k dispozícii Windows 10 Pro, ktorý sa perfektne hodí na tímovú prácu. Štvorjadrový CPU je Intel Core i7 8. generácie, teda až dvojnásobne rýchlejší než je 7. generácia.

Asus ZenBook UX434F

 

Diskrétna grafika NVIDIA je na úrovni stolového počítača a môžete očakávať až 3,5-krát vyšší výkon oproti integrovanej grafike. Pre ideálnu rovnováhu medzi výdržou batérie a výkonom je tu NVIDIA Optimus®.

Asus ZenBook UX434F taktiež obsahuje aplikáciu Windows Hello, ktorá pomocou infračervenej kamery rozpoznáva tvár a zabezpečuje rýchle a spoľahlivé prihlasovanie.

Batéria

Notebook Asus ZenBook UX434F má vysokokapacitný Li-polymérový 50 Wh akumulátor, ktorý vydrží až 14 hodín od úplného nabitia. Notebook vás nesklame ani počas veľmi náročného dňa pri plnom využívaní jeho potenciálu.

Audio

notebook Asus ZenBook UX434F

Zvuk bol obzvlášť príjemným prekvapením pri testovaní. Nebol plochý, práve naopak, bol veľmi príjemný, ucelený a nechýbali mu ani nízke tóny, teda basy. Reproduktory hravo zvládnu svoju úlohu  nestratiac pritom na kvalite zvuku pri bežnom používaní notebooku, strihaní videa, ako aj pri pozeraní večerného filmu. Dva z nich sú umiestnené zospodu a jeden dlhý je pod obrazovkou. O skvelý zvukový zážitok sa postarala spoločnosť Harman Kardon. Celkovo je zvuk dostatočne hlasný a bez skreslenia.

notebook Asus ZenBook UX434F

 

Odolnosť

Tento notebook spĺňa najnáročnejší vojenský štandard MIL-STD-810G v spoľahlivosti a trvanlivosti. Prešiel testami pri pádoch, vibračnými testami, testami v rôznej nadmorskej výške, ako aj pri nízkych teplotách a vlhkosti.

Asus ZenBook UX434F

Gaming

notebook Asus ZenBook UX434F

Napriek tomu, že výkon Asus ZenBook UX434F je veľmi veľký a perfektne sa hodí na prácu s balíkom Adobe Creative Cloud či prácu s MAXON Cinema4D, na hry určený nie je. Testovali sme fps v hre CS:GO. Na úplné plynulé hranie je vhodných stabilných aspoň 120 fps, čo v našich testoch dosiahnuté nebolo.

Naše stanovisko v redakcii

Jednohlasne sme sa v redakcii techvia.sk zhodli na tom, že notebook Asus ZenBook UX434F sa nám veľmi páčil, ocenili sme najmä jeho pohotovosť a rýchlosť. Zaujal nás ScreenPad, ktorý sa stal stredobodom našej pozornosti. Sme si istí, že tento prvok zaujme mnohých užívateľov a rovnako ako my ocenia, že dokáže ušetriť veľa času pri práci. Dizajnovo sa Asus ZenBook UX434F naozaj vydaril a je radosť s ním pracovať. Jeho výkon, kapacita batérie, odolnosť či kvalitný zvuk zaručia, že Asus ZenBook UX434F vás nesklame v mnohých situáciách a spríjemní vám pracovný čas, rovnako ako aj voľné chvíle.

notebook Asus ZenBook UX434F

Techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here