TrueCam M9 GPS 2.5K

Autokamery v automobiloch sa stávajú súčasťou každodenného života, tak ako používanie motorových vozidiel. Dnešné autokamery nielen snímajú situáciu pred vozidlom alebo za ním počas jazdy, ale slúžia aj na ochranu samotného vozidla, keď je zaparkované. V redakcii techvia.sk sme vyskúšali autokameru s typovým označením TrueCam M9 GPS 2.5K.

TrueCam M9 GPS 2.5K

Dizajn

Autokamera od spoločnosti TrueCam sa skladá z troch komponentov: z držiaka, ktorý sa lepí na sklo, samotnej kamery a nakoniec GPS modulu. Toto všetko je napájané jedným 3m káblom, nachádzajúcim sa v balení. Rozmery autokamery sú 6,9 x 4,5 cm.

autokamera TrueCam M9 GPS 2.5K

Predná strana autokamery je hladká, čierna dominuje jej šošovka. Zadná strana ponúka dve ovládacie tlačidlá, ktoré slúžia na obsluhu autokamery a nastavenie kamery v samotnom menu. Kamera TrueCam M9 GPS 2.5K disponuje 2-palcovým displejom, avšak nie dotykovým.

autokamera TrueCam M9 GPS 2.5K

Montáž autokamery do auta

Ide o veľmi jednoduchú montáž, kedy samotný držiak nalepíme na sklo, pričom sa k nemu pripojí z boku GPS modul a nakoniec na spodnú stranu držiaka sa prichytí autokamera. Všetko drží veľmi dobre pomocou magnetu, všetko do seba ľahko zapadá. Počas používania autokamery sme s týmto uchytením a manipuláciou nemali žiadny problém. Samozrejme na svoj chod kamera potrebuje napájanie. To je zabezpečené pomocou kábla ukončeného koncovkou, ktorú zasunieme do zapaľovača.

Nastavenie autokamery TrueCam M9 GPS 2.5K

nastavenie montáž autokamera TrueCam M9 GPS 2.5K

Zariadenie sa nastavuje pomocou tlačidiel na zadnej strane. Keď sa dostanete do menu, tak samotné ovládanie či prepínanie jednotlivých položiek je už hračkou. V menu si môžete zvoliť rozlíšenie, v akom chcete nahrávať video. Rovnako tak spustiť funkciu WDR, ktorá sa stará o kvalitný kontrast pri striedaní svetla a tmy, napríklad prejazdom tunela alebo podjazdu. A tiež zapnúť sledovanie okolia zaparkovaného vozidla pomocou parkovacieho režimu alebo detekciu pohybov pred vozidlom. V týchto prípadoch, ak príde k narušeniu monitorovaného priestoru, kamera sa automaticky zapne a spustí sa nahrávanie. Nezabudnite, že v tomto režime musí mať kamera stále prísun elektrickej energie. Ďalšou pomôckou pri používaní autokamery je, že sa automaticky zapne a spustí nahrávanie, keď zariadenie zaznamená prísun elektrickej energie. Táto funkcia funguje aj opačne, akonáhle kamera zaznamená, že nemá napájanie, nahrávanie sa ukončí a zariadenie sa samé vypne. Pri tomto nastavení sa vám nestane, že by ste kameru pred jazdou zabudli zapnúť alebo spustiť nahrávanie, a tak nebodaj prísť o dôležitý video záznam.

autokamera TrueCam M9 GPS 2.5K

Autokameru TrueCam M9 GPS 2.5K je možné spárovať a mobilným telefónom pomocou aplikácie RoadCam. Aplikáciu si stiahnete klasicky zo zoznamu aplikácií pre svoju platformu mobilného telefónu.

Mobilný telefón komunikuje s autokamerou pomocou WiFi siete. Na autokamere spustíte WiFi a následne si ju pridáte do mobilného telefónu. V aplikácii v mobile si môžete nastaviť a zmeniť pár parametrov menu a prezrieť galériu nasnímaných videí. Tieto videá si pomocou WiFi siete sťahujete do smartfónu alebo ich jednoducho odstránite z microSD karty, ktorá je vložená v kamere. Počas testu TrueCam M9 GPS 2.5K sme možno z dôvodu robenia opakovanej chyby napriek opätovnému potvrdeniu zapnutej WiFi museli po vypnutí autokamery znovu ísť pomocou tlačidiel na autokamere do menu nastavenia a zapnúť WiFi, aby sme spárovali mobilný telefón a následne mohli použiť aplikáciu.

Aplikácia RoadCam TrueCam M9

Nahrávanie videa

Autokamera TrueCam M9 GPS 2.5K vie nahrávať video v rozlíšení 2560×1440/30 fps 16:9 a 1920×1080/30 fps vo formáte 16:9. Uhol snímaného záberu je 150°. Videá sa ukladajú na microSD kartu, ktorá môže byť až do veľkosti 128 GB. Formát videa je MP4. Počas nahrávania videa je v menu k dispozícii nastavenie spustenia mikrofónu, kedy sa nahrá aj zvuk v kabíne automobilu. Je možnosť zvolenia kodeku kompresie H.265 alebo H.264. V prípade, že potrebujete spraviť pomocou autokamery fotografiu, jej rozlíšenie bude 8 MPx vo formáte JPEG.

Video, ktoré sme autokamerou TrueCam M9 GPS 2.5K nasnímali je na dobrej úrovni. Je dobre zaostrené, kamera dostatočne zachytila aj detaily počas snímania. Video si môžete pozrieť (TU).

Obsah balenia

TrueCam ponúka pri kúpe autokamery M9 GPS 2.5K v balení: autokameru, GPS modul, držiak na sklo, napájací kábel, USB kábel na aktualizáciu GPS modulu, adaptér pre microSD kartu, ochranný obal na prenášanie autokamery a náhradné 3M samolepky.

obsah balenia autokamera TrueCam M9 GPS 2.5KZáver

Autokamera TrueCam M9 GPS 2.5K dobre poslúži nejednému motoristovi pri samotnej jazde autom, ale aj postráži zaparkované motorové vozidlo. Samotná montáž produktu na čelné sklo auta je veľmi rýchla a jednoduchá. Používanie a práca v užívateľskom prostredí je po niekoľkých klikoch dobrá. Na pohodlné orientovanie sa v menu je možné zvoliť slovenský jazyk. V prípade demontáže kamery z držiaka je to otázka sekundy. Kamera drží dobre pomocou magnetu. Ak potrebujete kamerku prenášať, pribalený obal poslúži na ochranu šošovky pred poškriabaním.  Výhodou je aj malá hmotnosť autokamery, len 69 g.

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here