Bluetooth Reproduktor LAMAX Sounder2

Na test nám do redakcie techvia.sk prišiel Bluetooth reproduktor od spoločnosti LAMAX Electronics. Reproduktor Sounder2 má rozmery 180 × 75 × 75 mm a váži 600 gramov. Je možné ho uchopiť za praktickú šnúru a nevadí mu postriekanie vodou, sneh či prach.

Dizajn

Pre reproduktor Bluetooth LAMAX Sounder 2 je charakteristický oválny dizajn. Jeho telo je celé pokryté tkanou látkou a gumenou ochranou po okrajoch. Reproduktor je konštruovaný tak, aby sa zvuk šíril do priestoru v 360°.

Bluetooth Reproduktor LAMAX Sounder2

Z prednej strany, ako bolo spomenuté, sa nachádza látka spoločne so zvukovými meničmi. Tlačidlá sú pogumované vzhľadom na to, že reproduktor je vybavený odolnosťou s certifikátom IP67. Tieto ovládacie tlačidlá slúžia na zapnutie/vypnutie, prepínanie medzi módmi Super Bass a 3D zvukom, ovládanie hlasitosti, prepínanie skladieb, prehrávanie/pozastavenie a prepínanie zdrojov hudby . Vedľa týchto tlačidiel sa nachádzajú pod ochrannou gumenou krytkou sloty, ktoré sú: typ USB-C, audio konektor – 3,5mm jack a tiež slot pre microSD.

LAMAX Sounder2

Ovládanie intenzity zvuku sa nachádza aj na vrchnej strane reproduktora a funguje na princípe regulácie hlasitosti pomocou otáčania. Keď je reproduktor postavený na výšku, zjednodušuje to manipuláciu so zvukom bez toho, aby ste reproduktor pootáčali alebo posúvali.

LAMAX Sounder2

Zariadenie LAMAX Sounder2 je možné pripojiť k mobilnému telefónu pomocou technológie Bluetooth 5.0 alebo klasicky pomocou kábla z konektora audio jack 3,5 mm.

Ak si chcete vychutnať počúvanie svojich obľúbených skladieb bez pripojenia, reproduktor vám to umožní pomocou microSD karty.

LAMAX Sounder2 obsahuje mikrofón aj pre handsfree, takže nie je potrebné držať mobil pri uchu.

LAMAX Sounder2

Obsah balenia

Po otvorení balenia okrem samotného zariadenia LAMAX Sounder2 nájdete nabíjací kábel s konektorom typu USB-C ako aj kábel 3,5mm audio jack. Audio kábel má dĺžku približne 52 cm a pripájací USB-C má dĺžku 55 cm.

LAMAX Sounder2

Výdrž batérie

Naše testované zariadenie hralo na jedno nabitie približne 20 hodín, pričom sme nastavili  intenzitu hlasitosti v priemere na 30-50 %. Nabíjanie reproduktora trvalo asi 2,5 hodiny, čo  samozrejme treba brať s rezervou. Doba nabíjania závisí od použitia napájacieho zdroja. V tele reproduktora sa nachádza 4000 mAh batéria.

Bluetooth Reproduktor LAMAX Sounder2

Záver

Bluetooth reproduktor LAMAX Sounder2 je skvelým spoločníkom na cesty či výlety do exteriéru vďaka svojej ľahkej váhe a malým rozmerom. Veľkým plusom je praktické uchopenie za šnúru, ktorú je poprípade možné uchytiť napríklad aj o ruksak. Tento reproduktor má hudobný výkon 30 W, ktorý je zárukou skvelého zvládnutia výšok i basov adekvátne k rozmerom a samotnému spracovaniu produktu.

Ovládanie a pripojenie je jednoduché a bezproblémové. Spomínané ovládanie hlasitosti na vrchnej strane je nielen zaujímavým, ale aj praktickým riešením.   Rovnako je praktická aj povrchová protišmyková úprava a odolnosť voči vode, snehu či prachu. LAMAX Sounder2 je skrátka malý, šikovný spoločník vhodný „do voza aj do koča“.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here