CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Spoločnosť CREATIVE priniesla na trh Bluetooth slúchadlá s označením OUTLIER AIR SPORTS V2 určené nielen pre milovníkov športových aktivít.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Slúchadlá sa vyznačujú jednoduchým dizajnom, príjemným vzhľadom, nízkou hmotnosťou, dobre sedia v ušiach a skvelou správou je aj dlhá výdrž používania na jedno nabitie.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Obsah balenia

Po otvorení krabičky nájdeme v balení samotné slúchadlá, prenosné a zároveň nabíjacie puzdro, náhradné štuple do uší, nabíjací kábel typu USB-C a prenosné látkové puzdro na ruku.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Veľkosti štupľov

Ako z obrázku a dizajnu slúchadiel CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2 je vidieť, jedná sa o štupľové slúchadlá. V balení nájdeme dostatočné množstvo náhradných štupľov, čo zaručuje, že si každý nájde tú správnu veľkosť. Potom slúchadlá sedia v ušiach ako uliate. My sme počas testovania nemali žiadne negatívne skúsenosti s nosením slúchadiel pri každodennej činnosti ani pri športových aktivitách. Slúchadlá držali, nevypadávali z uší. Dokonca aj pri dlhom nosení sme nepociťovali žiadne obmedzenia.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Prenosné – nabíjacie puzdro

prenosné púzdro CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Nabíjacie puzdro má veľkosť na dĺžku 6,1 cm, šírku 4,4 cm a výšku 2,7 cm. Na puzdre je navrchu umiestnený oranžový nápis CREATIVE. Na jednej bočnej strane je znak OUTLIER SPORTS a na náprotivnej strane sa nachádzajú informačné diódy a konektor na nabíjanie typu USB-C. Informačné diódy sú celkovo tri. Informujú o stave nabitia ľavého, pravého slúchadla a samotného nabíjacieho puzdra.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Samotné slúchadlá sa nachádzajú vo vnútri. Keď puzdro uchopíme v strede a zatlačíme symbol OUTLIER na boku, tak druhá strana puzdra sa vysunie a ukážu sa otvory, do ktorých sa vkladajú slúchadlá. Slúchadlá sú v puzdre uchytené pomocou magnetu a počas prenosu v puzdre sa zároveň nabíjajú.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Magnet drží slúchadlá dostatočne a aj pri „nešikovnejšej“ manipulácii slúchadlá nevypadnú a nedôjde k poškodeniu.

Konektivita – Nabíjanie

Slúchadlá CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2 sa so zariadením párujú pomocou technológie Bluetooth 5.0.  Otvoríme puzdro, vyberieme slúchadlá a hneď dochádza k párovaniu. Na svojom telefóne si vyhľadáte slúchadlá CREATIVE a povolíte spárovať. Keď po používaní slúchadlá vložíte naspäť do puzdra, automaticky sa spárovanie zruší a slúchadlá sa nabíjajú.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Zvuk – Používanie

Zvukový prejav je výborný, niet čo vytknúť. Slúchadlá CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2 dobre priliehajú, dobre držia v ušiach. Štuple zabraňujú k nežiaducemu vstupu okolitého zvuku. Samotný zvuk má dobré basy a na dobrej úrovni slúchadlá zvládajú aj vyššie tóny. Kvalitný zvuk zabezpečujú 5,6 mm membrány, ktoré sú potiahnuté grafénom.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Slúchadlá je možné použiť aj pri uskutočňovaní hovoru, a to aj iba jedným slúchadlom. Druhé slúchadlo môžete mať kľudne vložené v prenosnom látkovom puzdre na ruke. Prijatie hovoru, zastavenie, spustenie pesničky ovládate pomocou dotyku – poklepaním slúchadla.
Na skvalitnenie prenosu hlasu pri používaní slúchadiel pri telefonovaní je v prípade mikrofónov použitá technológia Qualcomm cVc. Táto technológia napomáha lepšiemu snímaniu hlasu pri telefonovaní alebo zadávaní príkazov pre assistant Google a Siri.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Batéria – Nabíjanie

Slúchadlá CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2 pri štandardne nastavenej hlasitosti zvládnu na jedno nabitie viac ako 10 hodín používania. Výrobca udáva, že na jedno nabitie je možné slúchadlá používať až 12 hodín. Počas nášho redakčného testu sa pri nami zvolenej intenzite hlasitosti a používania vydržali niečo cez 10 hodín. Následne vložíte slúchadlá do nabíjacieho puzdra, kde sa slúchadlá automaticky nabíjajú. O stave nabitia informuje dióda na bočnej strane puzdra. Samotné prenosné nabíjacie puzdro sa nabije za necelé dve hodiny. O stave nabitia a samotnom nabíjaní informuje taktiež dióda.

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Záver redakčného testu

Bluetooth slúchadlá CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2 sú ideálnym spoločníkom pre športovcov, ale ocenia ich aj tí, ktorí ich budú používať pri telefonovaní či počúvaní hudby popri iných činnostiach. Samotné slúchadlá sú nenápadné a dobre držia v ušiach. Oceňujeme ich zvukový prejav a výdrž na jedno nabitie.  Slúchadlá spĺňajú odolnosť voči vode, majú certifikát typu IPX5. To znamená, že pot pri cvičení a dážď pri používaní slúchadiel vonku produktu neublíži. Slúchadlá OUTLIER AIR SPORTS V2 si je možné zadovážiť v príjemnom metalickom modrom farebnom prevedení.

slúchadlá CREATIVE OUTLIER AIR SPORTS V2

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here