CREATIVE OUTLIER PRO

Ďalšou novinkou pre fajnšmekrov od spoločnosti Creative sú Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Pro.

CREATIVE OUTLIER PRO

Dizajn

Slúchadlá Creative Outlier Pro sú štupľového tvaru určené na nosenie v uchu. Slúchadlá majú jedinečný tvar, ktorý obklopuje ucho a pri ich nosení dobre držia v uchu. Na ovládanie slúži lesklá dotyková plocha na slúchadle. Na identifikáciu činnosti vykonávanej slúchadlom je na ňom umiestnená malá farebná dióda. Nabíjanie prebieha pomocou malého puzdra, slúžiaceho aj na prenos slúchadiel.

slúchadlá CREATIVE OUTLIER PRO

Balenie

V balení slúchadiel Creative Outlier Pro nájdeme samotné slúchadlá s označením ľavé/pravé,  puzdro,  nabíjací kábel typu USB-C či sadu štupľov veľkosti S, M, L.

Používanie

Na pripojenie slúchadiel k zariadeniu za účelom počúvania hudby, pozerania filmov či hrania hier slúži technológia Bluetooth 5.2, ktorá sa stará o minimálnu až takmer žiadnu latenciu prenosu. Párovanie slúchadiel je veľmi jednoduché,  keďže stačí len vybrať slúchadlá z puzdra, zapnúť Bluetooth na zariadení a hneď vám vyskočí hláška na spárovanie so zariadením. Pripojenie k zariadeniu je teda vskutku jednoduché a rýchle.

slúchadlá CREATIVE OUTLIER PRO

Zvuk

Slúchadlá Creative Outlier Pro disponujú technológiou ANC zabezpečujúcou potlačenie okolitého hluku. Funkcia funguje veľmi spoľahlivo a dá sa zapnúť nielen pomocou dotyku na slúchadle, ale i pomocou aplikácie od spoločnosti Creative. Zvuk zo slúchadiel je na veľmi dobrej až vysokej úrovni, aj vďaka 10mm grafénovým meničom zaručujúcim skutočne spoľahlivý prenos všetkých tónov zvuku. Funkciu ANC vylepšujú aj mikrofóny vnímajúce okolitý zvuk a zaznamenávajúce to, čo prichádza zvonku a na základe umelej inteligencie vyhodnocujú či hlasitosť zvýšiť alebo znížiť.

Ovládanie

Ovládanie slúchadiel je opäť veľmi jednoduché, poklepaním na dotykovú plochu vieme zapnúť/vypnúť ANC či zapnúť asistenta Google. Podržaním prsta na dotykovej ploche môžeme ovládať hlasitosť počúvaného zvuku. Aj ďalšie funkcie vieme nastaviť v aplikácii Creative či SuperX-Fi určenej pre tieto slúchadlá. Pomocou aplikácie SuperX-Fi je zvuk holografický a veľmi dobre personalizovaný.

Batéria

Výdrž batérie slúchadiel závisí samozrejme predovšetkým od hlasitosti prenášaného zvuku a zapnutého či vypnutého ANC, ale bez problémov dokážu vydržať až 10 -11 hodín pri bežnom používaní. Nabíjanie slúchadiel prebieha pomocou nabíjacieho a prenosového puzdra, ktoré sa nabíja pomocou pribaleného USB-C kábla či bezdrôtovo položením na nabíjaciu podložku.

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Pro

Ako sme už spomenuli, na slúchadlách sa nachádzajú diódy, ktoré svietia viacerými farbami, pričom znamenajú:

Červeno-modré preblikávanie = párovanie
Červená farba = nabíjanie

Led indikátory sa nachádzajú aj na samotnom puzdre a ukazujú okrem nabitia puzdra aj nabitie slúchadiel.

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Pro

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Pro

Záver

Bluetooth slúchadlá Creative Outlier Pro sa vyznačujú výborným zvukovým prejavom, dlhou výdržou nielen puzdra, ale i slúchadiel. Slúchadlá sú príjemné a pohodlné na nosenie, aj vďaka trom veľkostiam štupľov. Počas testovania v redakcii slúchadlá v pohode vydržali jeden pracovný deň. Vďaka certifikátu IPX5 sa nemusíte báť ošpliechania slúchadiel či zaprášenia. Slúchadlá Creative Outlier Pro sú dostupné aj v zaujímavej metalickej farbe.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here