HUAWEI FreeBuds 5i

Bluetooth slúchadlá sa stali každodennou súčasťou nášho života. Používame ich nielen počas dňa na počúvanie hudby, podcastov, ale už aj pri pracovných meetingoch.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i

Spoločnosť HUAWEI priniesla na trh nové Bluetooth slúchadlá s označením FreeBuds 5i. Ide o zariadenie typu štupľové slúchadlá, ktoré sa nabíjajú pomocou nabíjacieho puzdra. Nabíjacie puzdro slúži nielen na nabíjanie Bluetooth slúchadiel, ale aj na samotné prenášanie a odkladanie.

HUAWEI FreeBuds 5

Slúchadlá proti náhodnému vypadnutiu z puzdra sú zabezpečené pomocou magnetu. Magnet pridržiava slúchadlá v dokonalom umiestnení na bezproblémové nabíjanie. Nabíjacie prenosné puzdro má tvar pripomínajúci kamienok. Rozmer puzdra je 48,2 x 61,8 x 26,9 mm a jeho hmotnosť je cca 40 gramov. Samotné puzdro sa nabíja pomocou konektora USB-C, pričom disponuje 410 mAh batériou. Nabíjanie puzdra trvá približne hodinu a pol. O stave nabíjania informuje LED dióda nachádzajúca sa na puzdre. O stave kapacity batérie ako aj samotných slúchadiel sa dozvieme aj pomocou aplikácie AI Life.

Screenshot Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i

Párovanie slúchadiel s mobilným telefónom

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i

Slúchadlá sa so zariadením párujú pomocou vyskakovacieho okna. V prípade potreby je možné manuálne spustiť funkciu Bluetooth, pričom tlačidlo sa nachádza naboku slúchadiel. Na párovanie sa využíva Bluetooth vo verzii 5.2.

HUAWEI FreeBuds 5

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i podporujú ovládanie pomocou gest. Gestá sú: dvojité ťuknutie, stlačenie a podržanie alebo potiahnutie po drieku slúchadiel. Nastavenie ovládania pomocou gest je intuitívne. Jednotlivé ovládania si vieme nastaviť a prispôsobiť v aplikácii AI Life.

Zvuk slúchadiel HUAWEI FreeBuds 5i

O kvalitný zvuk sa stará 10mm dynamický menič s certifikáciou Hi-Re Audio Wireless. Zvuk je na vysokej úrovni. Reproduktory ponúkajú nízke, stredné a vysoké tóny. Zvuk oceníte pri počúvaní hudby rôznych žánrov.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i

Slúchadlá podporujú funkciu ANC. Ide o potlačenie okolitého hluku. Funkciu ovládania hluku je možné ovládať pomocou slúchadiel alebo na základe aplikácie.

Pomocou aplikácie AI Life si môžeme nastaviť kvalitu zvuku, rovnako ako efekty EQ. Z ponuky si vyberáme režim: predvolený, zosilnenie basov alebo zvýraznenie výšok.

Slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i

Slúchadlá sú vybavené batériou s kapacitou  55 mAh. Ich hmotnosť je 4,9 g. Výdrž prehrávania hudby na jedno nabitie je závislá od intenzity hlasitosti a od používania funkcie ANC. Nám v redakcii slúchadlá na jedno nabitie vydržali pri vypnutej funkcii ANC prehrávať skladby počas siedmych hodín. Pri aktivovanej funkcii ANC sme dosiahli niečo cez päť hodín používania. Slúchadlá sa v nabíjacom puzdre nabíjali približne hodinu.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i

Záver

HUAWEI FreeBuds 5i ponúkajú ovládanie pomocou gest. Reprodukovaný zvuk je veľmi dobrý s výškami a basmi. Pre väčšie pohodlie je možnosť si vybrať z náušníkov, keďže  v balení sú veľkosti S, M a L. Zariadenie je možné mať súčasne spárované v dvoch zariadeniach naraz. Slúchadlá spĺňajú certifikát IP54. Takže striekajúca voda alebo pot pri cvičení im prekážať nebude. Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds 5i je možné zakúpiť v troch farebných variantoch: Nebula Black, Isle Blue a Keramic White.

HUAWEI FreeBuds 5

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here