HUAWEI FreeBuds Pro 2

Spoločnosť HUAWEI prináša na trh nové Bluetooth slúchadlá pod názvom HUAWEI FreeBuds Pro 2. Ide o verziu štupľových slúchadiel s prenosným nabíjacím puzdrom.

HUAWEI FreeBuds Pro 2

Slúchadlá tak, ako ich predošlá verzia, používajú puzdro na prenos a samotné nabíjanie slúchadiel. Rozmer puzdra je 67,9 x 24,5 x 47,5 mm pri hmotnosti 52 gramov. Rozmer jedného slúchadla je 29,1 x 21,8 x 23,7 mm s hmotnosťou 6,1 g.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2

Samotné puzdro je matnej farby. Slúchadlá sú rovnakej farby ako puzdro, ale v lesklom prevedení. Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2 sa predávajú v troch farebných variantoch: Silver Blue, Silver Frost a Ceramic White. My v redakcii techvia.sk sme mali k dispozícii farebné  prevedenie Silver Frost.

HUAWEI FreeBuds Pro 2

Keď budete rozbaľovať krabičku, nájdete v nej prenosné nabíjacie puzdro, obsahujúce samotné slúchadlá. Ďalej sa v balení nachádzajú aj ďalšie dve veľkosti gumičiek do uší a nabíjací kábel s koncovkami USB a USB-C.

HUAWEI FreeBuds Pro 2

Nabíjanie slúchadiel je jednoduché, stačí ich vložiť do puzdra a slúchadlá sa začnú automaticky nabíjať. V podstate sa staráme o to, aby sme mali prenosné puzdro nabité. Nabíjanie je možné pomocou kábla alebo bezdrôtovo. Nabíjacie puzdro sa pomocou kábla nabije cca za jednu hodinu. O stave kapacity batérie informuje LED dióda na puzdre.

HUAWEI FreeBuds Pro 2

Doba prehrávania na jedno nabitie závisí od intenzity prehrávanej hudby, režimu používania slúchadiel a taktiež, či je spustená funkcia ANC. V našom prípade počas redakčného testovania nám pri zapnutom režime ANC vydržali slúchadlá na jedno nabitie štyri hodiny.

Párovanie slúchadiel je zabezpečené pomocou technológie Bluetooth vo verzii 5.2. To zaručuje minimálnu latenciu a spoľahlivé pripojenie. HUAWEI FreeBuds Pro 2 môžete spárovať s Androidom i iOS operačným systémom. V príslušnom obchode s aplikáciami si stiahnete appku AI Life a postupujete podľa pokynov na displeji.

V prípade, že použijete na párovanie HUAWEI zariadenie, slúchadlá podporujú funkciu automatického párovania. Stačí otvoriť puzdro a na telefóne vám vybehne okno s nájdeným novým zariadením a ponukou na párovanie.

Ak si želáte slúchadlá párovať s Android telefónom alebo iPhone, tak na bočnej strane slúchadiel sa nachádza tlačidlo na spustenie párovania. Následne sa na displeji zobrazí okno o nájdení nového zariadenia na párovanie.

Keď máme slúchadlá spárované, v aplikácii AI Life si ich môžeme manažovať. To znamená, že si ich nastavíme v takom režime, v akom ich chceme používať. Vyberáme si možnosť zapnutia ANC, zvukové efekty, nastavíme si jednotlivé gestá na ovládanie.

V aplikácii vidíme aj úroveň stavu batérie a možnosti vyhľadania slúchadla alebo samotných slúchadiel na mape.

Gestá, ktoré máte navolené v aplikácii, používate pri ovládaní slúchadiel. Ich spôsob používania vám priblíži aplikácia pomocou výukového programu. Následne je používanie gest jednoduché a intuitívne. Všetky gestá sú zamerané na dotyk, potiahnutie prsta alebo stlačenie drieku slúchadiel.

slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2

HUAWEI FreeBuds Pro 2 podporujú duálne pripojenie zariadení. To znamená, že slúchadlá máte súčasne spárované s dvomi zariadeniami. Napríklad dva smartfóny alebo mobil a tablet, či telefón a smart hodinky. O aktuálnom párovaní sa dozvedáte v aplikácii AI Life. Pri tomto duálnom párovaní v podstate nič nemusíte robiť, slúchadlá sa podľa nastavenia používania aktuálneho zariadenia samé aktivujú a prepínajú medzi jednotlivými zariadeniami.

Zvuky, ktoré sa šíria slúchadlami sú na veľmi dobrej úrovni. O kvalitný zvuk sa starajú 11mm štvormagnetové dynamické meniče. Zvukovému prejavu nechýbajú nízke ani vysoké tóny. Zvuk si vychutnáte pri počúvaní skladieb, ako aj pri hraní hier. O emócie z hudobného prejavu sa postarala spoločnosť DEVIALET na základe rôznych zvukových efektov.

Screenshot HUAWEI FreeBuds Pro 2

slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2

ANC funkciu zabezpečuje trojica mikrofónov, ktorá sa stará, aby posluch bol čo najlepší na základe zvolenej funkcie a prostredia, kde slúchadlá používame. Funkcia ANC podľa nás v redakcii fungovala dobre. V intenzite tak akurát. Ja mám rád aj pri zapnutej funkcii ANC mierne prenikanie zvukov z okolia. Preto si myslím, že výška úrovne ANC je dostatočná. Môžem to posúdiť zo svojej skúsenosti, keďže som mal možnosť vyskúšať aj slúchadlá s výraznejším potlačením okolitého hluku.

slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2 nielen dobre vyzerajú, ale aj dobre hrajú. Dizajn slúchadiel a nabíjacieho puzdra sa nesie v zabehnutej línii predošlého modelu. Samotné slúchadlá dobre držia v ušiach, nevypadávajú. Vhodný výber veľkosti ušných gumičiek si môžete skontrolovať v aplikácii. Samotné ovládanie a spravovanie slúchadiel v aplikácii je prehľadné a intuitívne. Výdrž na jedno nabitie je dobré, ide o štandardné hodnoty. Pre mnohých užívateľov Bluetooth slúchadiel je dobrou správou, že slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2 ponúkajú odolnosť voči prachu a vode na úrovni certifikátu IP54. To znamená, že pot či mierne postriekanie vodou alebo dážď slúchadlá nepoškodí.

Bluetooth slúchadlá HUAWEI FreeBuds Pro 2

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here