Huawei FreeBuds Pro 3

Bluetooth slúchadlá sa pre mnohých z nás stali nepostrádateľným spoločníkom pri každodennom používaní smartfónu. V našej redakcii techvia.sk sme mali možnosť vyskúšať novinku z dielne Huawei. Tentokrát ide o bezdrôtové slúchadlá FreeBuds Pro 3, ktoré na pripojenie k zariadeniu používajú technológiu Bluetooth.

Dizajn

Huawei FreeBuds Pro 3

Samotné slúchadlá a prenosné nabíjacie puzdro veľmi pripomína predošlý model. Zmeny sú skôr kozmetické, ale užitočné. Počas používania pri novom modeli určite oceníte, že samotné slúchadlá sú o 5% ľahšie voči predchodcovi. Zmenou prešlo aj nabíjacie puzdro, ktoré je teraz ľahšie o 4,5%, menšie a odolnejšie voči poškriabaniu. Výrobca udáva, že až o 32%.

Huawei FreeBuds Pro 3

Bluetooth slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3 na základe technologických krokov výroby spĺňajú certifikát IP54, ktorý zahŕňa odolnosť voči striekajúcej vode a prachu.

Obsah balenia

Balenie obsahuje nabíjacie puzdro so slúchadlami, nabíjací kábel a sadu štupľov vo veľkosti L, M, S a XS. Samotná výmena štupľov je veľmi rýchla a jednoduchá. Stačí štupeľ stiahnuť zo slúchadla a následne nasadiť druhý.

Huawei FreeBuds Pro 3

Pripojenie & Používanie slúchadiel

Slúchadlá FreeBuds Pro 3 sa k zariadeniu pripájajú na základe vyskakovacieho okna. V prípade, že budete zariadenie používať spolu s aplikáciou AI Life, tak v appke po pridaní zariadenia si následne môžete produkt viac personalizovať. Slúchadlá disponujú možnosťou spárovania a pripojenia súčasne k dvom zariadeniam.

Ovládanie slúchadiel pomocou dotyku na drieku slúchadiel je samozrejmosťou. Slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3 podporujú ovládanie pomocou jedného, dvojitého alebo trojitého stlačenia. Ďalej môžeme využiť dlhé stlačenie na zapnutie alebo vypnutie funkcie ANC. Ovládanie hlasitosti na drieku slúchadiel sa robí potiahnutím prsta nahor, prípadne nadol. Dotyk na slúchadlách je teraz dokonalejší, citlivejší. Konštruktéri slúchadiel pri novom produkte vylepšili dotykovú plochu.

Bluetooth slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3

Zvuk & Nerušené hovory

Zvuk, ktorý slúchadlá reprodukujú je na veľmi dobrej úrovni. O jeho kvalitu sa stará systém s duálnym meničom. Produkt pri reprodukcii zvuku používa technológiu cross-over. Slúchadlá poskytujú zvuk  s vysokým rozlíšením a s vysokou rýchlosťou prenosu zvuku. FreeBuds Pro 3 spĺňajú certifikát Hi-Res Audio, pri prehrávaní zvuku podporujú kodek L2HC 2.0 a LDAC™.

slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3

Používanie slúchadiel Huawei FreeBuds Pro 3 počas telefonovania či konferenčných hovorov je ešte zreteľnejšie vďaka funkcii Pure Voice 2.0. Slúchadlá na základe mikrofónov teraz snímajú hlas 2,5-krát lepšie. Hovor si je možné vychutnať aj v nepriaznivom počasí vzhľadom na to, že umelá inteligencia dokáže potlačiť hluk vetra až o 80% alebo detegovať hluk metra, letiska, vlaku a potlačiť tento nežiaduci zvuk o 5dB. Samotná funkcia potlačenia okolitého zvuku ANC 3.0  je pri tomto modeli teraz na základe algoritmu umelej inteligencie AI vylepšená o 50% voči predchádzajúcej verzii slúchadiel.

Bluetooth slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3

Nabíjanie Bluetooth slúchadiel Huawei FreeBuds Pro 3

Nabíjanie slúchadiel je automatické po vložení samotných slúchadiel do prenosného nabíjacieho puzdra. Puzdro slúchadiel sa dá nabiť pomocou kábla s konektorom USB-C alebo použiť 2W bezdrôtové nabíjanie. Slúchadlá na jedno nabitie vydržia aj šesť hodín prevádzky. Čas používania na jedno nabitie je však závislé od spôsobu používania, spustenej funkcie ANC a samozrejme od zvolenej intenzity hlasitosti.

Bluetooth slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3

Kapacita batérie v slúchadlách je 55 mAh a v nabíjacom puzdre 510 mAh. Čo sa týka doby nabíjania slúchadiel, v nabíjacom puzdre to trvá cca pol hodinu. Samotné prázdne nabíjacie puzdro sa nabije do jednej hodiny.

Záver

Bluetooth slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3 nič nenechajú na náhodu. Párovanie so zariadeniami je spoľahlivé a jednoduché. Ovládanie dotykom na slúchadlách je samozrejmosťou. Výdrž batérie na jedno nabitie je výborné. Samotné používanie či nosenie produktu v ušiach je ľahké. Ani ich v podstate nebudete cítiť, že ich máte. Zvuk pri telefonovaní je na vysokej úrovni. Funkcia ANC potlačenia okolitého hluku je dostatočná. Nám sa v redakcii slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3 veľmi páčili, radi ich odporučíme. Sú pohodlné a príjemné na nosenie. Zariadenie si je možné zakúpiť v troch farebných prevedeniach: v bielej Ceramic White, zelenej Green alebo v striebornej Silver Frost.

Bluetooth slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 3

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here