HUAWEI FreeClip

Spoločnosť Huawei nám do redakcie techvia.sk poskytla na vyskúšanie slúchadlá FreeClip. Jedná sa o slúchadlá, ktoré používajú na pripojenie Bluetooth technológiu. Ďalším poznávacím a charakteristickým znakom je ich otvorený dizajn nazvaný C-bridge Design | Technológia.

HUAWEI FreeClip

Keďže slúchadlá FreeClip sú bezdrôtové, na nabíjanie samotných slúchadiel potrebujeme nabíjacie puzdro, ktoré zároveň slúži ako aj prenosný obal slúchadiel. Tvar nabíjacieho puzdra je identický ako pri predchádzajúcich modeloch slúchadiel z dielne HUAWEI. Nabíjacie puzdro je možné nabíjať pomocou kábla a konektora USB-C. O stave batérie nás informuje LED dióda.

HUAWEI FreeClip

Keď slúchadlá vyberieme z puzdra, zoberieme do ruky a prezrieme si ich, zistíme, že sa na nich nenachádza klasické označenie „L“ a „R“. Áno, správne tušíte, slúchadlá je možné používať a zamieňať na ľavé a pravé ucho. O tom, v ktorom uchu máte ktoré slúchadlo založené sa postará inteligentné rozpoznanie.

slúchadlá HUAWEI FreeClip

Otvorený dizajn slúchadiel FreeClip ponúka pri používaní rôzne výhody najmä pre tých, ktorým klasické štupľové slúchadlá nevyhovovali. Pri dizajne Open-Ear Listening si vychutnáte dobrý zvuk v slúchadlách ako aj zvuk okolia, ktorý niektorým používateľom pri klasickom prevedení slúchadiel chýbal.

slúchadlá HUAWEI FreeClip

HUAWEI FreeClip ocení nejeden outdoorový športovec, ktorý pre vlastnú bezpečnosť potrebuje mať kontakt s okolitým svetom. Produkt spĺňa odolnosť voči vode a prachu na základe certifikátu IP54. Tí,  ktorí budú slúchadlá používať dlho, napríklad pri práci v kancelárii skoro celý deň, nemusia mať obavy, že by im samotné slúchadlo prekážalo. Hmotnosť slúchadla je 5,6 gramu. A pri telefonovaní ocenia aj čisté hovory, o čo sa postará systém mikrofónov s algoritmom neurónovej siete (DNN).

slúchadlá HUAWEI FreeClip

Kvalitný zvuk s adekvátnymi basmi a výškami dokáže poslucháčovi poskytnúť 10,8mm reproduktor. Výdrž batérie slúchadiel môže byť podľa výrobcu až 8 hodín na jedno nabitie. Počas nášho redakčného testu nám slúchadlá vydržali cca 7 hodín používania. Čas použitia na jedno nabitie závisí od spôsobu používania. Čo sa týka nabíjania a opätovného používania, len krátke cca 10 minútové nabitie slúchadiel v puzdre zabezpečí ďalšie trojhodinové používanie Bluetooth slúchadiel HUAWEI FreeClip.

Párovanie slúchadiel s mobilným telefónom, tabletom, notebookom či s hodinkami je jednoduché a intuitívne. Produkt je možné mať súčasne spárovaný s dvomi zariadeniami naraz. Pre pohodlie a komfort pri používaní, slúchadlá je možné ovládať pomocou gest a to dvojitým poklepaním alebo trojitým ťuknutím. Samotné ovládanie a prispôsobenie slúchadiel je možné pomocou aplikácie AI Life. V aplikácii si je možné nastaviť zvukové efekty, alebo prispôsobiť gesta pre jednotlivé slúchadlá.

Screenshot HUAWEI FreeClips - aplikácia AI Life

Záver

Slúchadlá HUAWEI FreeClip s otvoreným dizajnom sa nesú v elegantnej čistej línii, ktorú oceníte pri dlhodobom používaní slúchadiel, napríklad pri športe či práci v kancelárii. Slúchadlá sú vzdušné, ucho sa pri nich nepotí a nedochádza k špineniu slúchadiel ako pri klasických štupľových slúchadlách. Zvuk, ktorý slúchadlá reprodukujú je na vysokej úrovni. Pri telefonovaní oceníte čistý a zreteľný hlas na základe AI potlačenia okolitého hluku pri hovore. Produkt FreeClip je možné zakúpiť v dvoch farebných prevedeniach, a to buď vo fialovej alebo klasickej čiernej farbe.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here