SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro

Samsung obohatil svoju ponuku slúchadiel o nový model Galaxy Buds2 Pro, ktorý predstavuje zdokonalenie svojho predchádzajúceho modelu Buds Pro tým, že je o 15 % menší pri hmotnosti 5,5 gramov.

SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro

Samotné slúchadlá si zachovávajú svoj pôvodný tvar a taktiež prenosné nabíjacie puzdro je zhotovené v známom dizajne.

SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro

Obsah balenia

Súčasťou balenia sú slúchadlá, puzdro, nabíjací kábel a tri rôzne veľkosti štupľov do uší.

Po otvorení puzdra vidíme pravé a ľavé slúchadlo. Obe slúchadlá v puzdre dobre držia vďaka magnetu, ktorý ich chráni pred vypadnutím. Medzi slúchadlami v puzdre sa nachádza LED dióda, informujúca o nabíjaní slúchadiel.

SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro

Párovanie slúchadiel

Spárovať slúchadlá s mobilným telefónom je veľmi jednoduché. Stačí otvoriť puzdro slúchadiel a na displeji smartfónu sa objaví okno na povolenie párovania.

Spravovanie a ovládanie slúchadiel Galaxy Buds2 Pro sa vykonáva pomocou aplikácie Galaxy Wearable. V aplikácii vidíme percentuálny stav nabitia slúchadiel a nabíjacieho puzdra. Ďalej aplikácia ponúka spúšťanie funkcie potlačenia okolitého hluku, zisťovanie hlasu a zapnutie 360° zvuku.

V aplikácii Galaxy Wearable je možné si nastaviť dotykové ovládanie na slúchadlách. Keď máme túto funkciu zapnutú, môžeme priradiť dotykovému ovládaniu funkciu toho, čo sa má vykonať.

Dotykové ovládanie je ťuknutie, dvojité ťuknutie, trojité ťuknutie a ťuknutie a podržanie. K týmto gestám sa priraďujú funkcie ako prehrať a pozastaviť skladbu, prehrať nasledovnú skladbu, prehrať predchádzajúcu skladbu, prijať alebo ukončiť hovor, prípadne odmietnuť prichádzajúci hovor.

Aplikácia SmartThings

Pomocou aplikácie SmartThings je možné slúchadlá lokalizovať a v prípade straty si ich na mape Google lokalizovať. Aplikácia ponúka možnosť oznámenia, keď slúchadlá ponecháme ďaleko od mobilného telefónu alebo zdieľania polohy zariadenia.

Screenshot SmartThings

Sound by AKG

Zvuk, ktorý slúchadlá reprodukujú je veľmi dobrý. O jeho kvalitu sa starajú dvojsmerné reproduktory. Woofer, zabezpečujúci hlboké basy a Tweeter, majúci na starosti vysoké tóny. Súhra týchto zariadení je výborná. Zvuk je čistý a veľmi rýchlo vás vtiahne do deja, či už sledujete film alebo si vychutnávate koncert. Ak nechcete byť rušený okolitým hlukom, stačí aktivovať funkciu potlačenia okolitého hluku. V prípade, že je aktivovaná funkcia Voice Detect, tak sa pri začatí rozhovoru automaticky ANC vypne a netreba slúchadlá vyberať z uší. Dokonca sa zvýši intenzita a rozjasní hlas v slúchadlách pri konverzácii.

Pre tých, ktorí majú možnosť na svojom smartfóne pomocou aplikácie prehrávať 24-bitový zvuk, v prípade slúchadiel Galaxy Buds2 Pro je to k dispozícii prostredníctvom Samsung Seamless Codec, ktorý prinesie 24-bitový zvuk do slúchadiel.

SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro

Nabíjanie v prenosnom puzdre

Samotné slúchadlá sa nabíjajú pomocou prenosného puzdra vložením na ich miesto. Prenosné puzdro slúži ako powerbanka. Počas redakčného testovania pri zapnutej funkcii ANC slúchadlá vydržali na jedno nabitie niečo cez štyri hodiny.

Záver

Bluetooth slúchadlá SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro ponúkajú veľmi dobrý zvuk. Funkcia potlačenia okolitého hluku je dostatočná. Zariadenie prešlo menšími zmenami voči predchádzajúcemu modelu. Slúchadlá vďaka menším rozmerom lepšie držia v ušiach a lepšie priliehajú. Prenos signálu je s minimálnou latenciou. O kvalitné spárovanie sa stará Bluetooth vo verzii 5.3. Posluch hudby v slúchadlách SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro si môžete vychutnať aj pri maximálnom športovom nasadení. Slúchadlá ponúkajú odolnosť IPX7, čo znamená odolnosť voči vode, dažďu, poliatiu a potu.

SAMSUNG Galaxy Buds2 Pro

Špecifikácie slúchadiel Galaxy Buds2 Pro

Rozmery

Rozmery slúchadiel (V x Š x H) 21,6 × 19,9 × 18,7 mm
Rozmery puzdra (V x Š x H) 50,2 × 50,1 × 27,7 mm
Hmotnosť slúchadiel 5,5 g
Hmotnosť puzdra 43,4 g
Odolnosť IPX7 Odolnosť voči vode (Slúchadlá)

Konektivita

Bluetooth (verzia) Bluetooth 5.3

Auto Switch Áno

Bluetooth profily A2DP, AVRCP, HFP

Audio a video

Počet mikrofónov 6 mikrofónov s vysokým SNR (pomer odstupu signálu k šumu)

Ambient Sound Áno

Voice Detect Áno

AirVent Áno

Speaker Dynamický 2-pásmový reproduktor

Aktívne potlačenie hluku Áno

360 Audio Áno

Audio Codec SSC (Samsung Seamless Codec) HiFi, AAC, SBC

Batéria

Doba prehrávania audia až 18h (Slúchadlá 5h)

Talk Time/Voice Call až 14h (Slúchadlá 3,5h)

Kapacita batérie (slúchadlá) 61 mAh

Kapacita batérie (puzdro) 515 mAh

Služby a aplikácie

SmartThings Find Áno

Neck Stretch Reminder Áno

Bixby Voice Wake-up Áno

Senzory

Akcelerometer, Gyro senzor, Hallov senzor, Senzor priblíženia, Dotykový senzor, VPU (jednotka snímania hlasu)

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here