Xiaomi Redmi Buds 5

Značka Xiaomi na slovenský trh priniesla slúchadlá Redmi Buds 5, na ktoré sme sa mali možnosť v našej redakcii techvia.sk pozrieť a vyskúšať si ich. Tieto slúchadlá si môžete zaobstarať v čiernej farbe Black, bielej White a nebesky modrej Sky Blue. Počas nášho redakčného testu sme mali k dispozícii slúchadlá Redmi Buds 5 v čiernej farbe. Ide o bezdrôtové slúchadlá, ktoré používajú technológiu Bluetooth. Slúchadlá sa pýšia vodoodolnosťou a certifikáciou IP54, ktorá ich chráni pred striekajúcou vodou, čím sa stávajú skvelými na šport či cestovanie.

Xiaomi Redmi Buds 5

Slúchadlá Redmi Buds 5 sú uložené v prenosnom nabíjacom puzdre s kompaktným tvarom s nádychom jemnej elegancie. Rozmery nabíjacieho puzdra sú 61 x 50 x 24,6 mm a jeho hmotnosť predstavuje 31,4 g. Samotné puzdro má nabíjací port typu C a kapacitu batérie 480 mAh. V nabíjacom puzdre sa taktiež nachádza svetelný indikátor pozostávajúci z piatich LED diód. Puzdro je lemované lesklým pruhom, ktorý z dizajnového hľadiska podčiarkuje jeho eleganciu.

Xiaomi Redmi Buds 5

Slúchadlá Redmi Buds 5 majú rozmery 29,5 x 21,4 x 23,5 mm a váha samotného slúchadla je 5,3 g. Slúchadlá sú prevedené v klasickom dizajne, avšak v novom štýle. Rozložením vnútornej a vonkajšej hmotnosti v pomere 65:35 je väčšia váha sústredená smerom k uchu, vďaka čomu lepšie sadnú do uší. Nabíjajú sa v spomínanom puzdre a ich kapacita batérie je 54 mAh. Slúchadlá vydržia podľa výrobcu až 10 hodín prehrávania na jedno nabitie a až 40 hodín s nabíjacím puzdrom, avšak samozrejme čas používania je individuálny s ohľadom na zvolenú intenzitu hlasitosti. Vďaka rýchlemu nabíjaniu vám slúchadlá poskytnú až dve hodiny prehrávania len za 5 minút nabíjania. Výhodou je uchytenie slúchadiel v puzdre pomocou magnetu, čím perfektne držia.

Xiaomi Redmi Buds 5

Pripojenie Redmi Buds 5 k zariadeniu je veľmi rýchle a jednoduché. Na párovanie slúchadiel so zariadením je využitá technológia Bluetooth 5.3 a funguje na základe vyskakovacieho okna. Samozrejmosťou je aj ovládanie slúchadiel pomocou dotyku, a to dvojitým, trojitým a dlhým stlačením slúchadiel. Na zodvihnutie hovoru slúži dvojité stlačenie a na ukončenie trojité. Čo sa týka hudby, na spustenie alebo zastavenie skladby slúži dvojité stlačenie a na preskočenie na inú skladbu trojité stlačenie. Dlhé 25-sekundové stlačenie slúži na manipuláciu s funkciou potláčania hluku.

Bluetooth slúchadlá Redmi Buds 5

Vďaka hĺbke potlačenia hluku so systémom ANC až 46 dB dokážu slúchadlá redukovať nízkofrekvenčný hluk, napríklad v autobuse alebo v kabíne lietadla. Funkcia potláčania hluku má tri režimy, hlboké potlačenie hluku, vyvážené potlačenie hluku a ľahké potlačenie hluku. Zároveň sú slúchadlá vybavené až troma úrovňami transparentnosti okolitého zvuku. Tu patrí klasický režim, v ktorom vám neunikne žiadny zvuk, režim zosilnenia hlasu počas rozhovoru, v ktorom budete počuť akoby ste slúchadlá ani nemali a režim hlasitejšieho okolia, ktorý slúži najmä pre vašu bezpečnosť napríklad počas rušnej premávky. Ďalej sú slúchadlá vybavené aj funkciou Ambient Sound.

Bluetooth slúchadlá Redmi Buds 5

Zvuk slúchadiel Redmi Buds 5 je veľmi čistý a príjemný na počúvanie. Slúchadlá sú vybavené veľkým 12,4mm dynamickým reproduktorom, ktorý disponuje väčšou vibračnou plochou pre plné basy a pevnou membránou s titánovým povrchom pre čistejšie výšky. Reproduktor má zabudovanú aj profesionálnu akustiku na lepší zážitok z počúvania.  Samostatná zvuková komora má vynikajúci dynamický rozsah, odozvu a konzistenciu zvuku, čím dodáva realistickejší zážitok s výraznými vrstvami vysokých, stredných a nízkych frekvencií. Impedancia reproduktora je 32 Ohm.

Balenie obsahuje nabíjacie puzdro spolu so slúchadlami, nabíjací kábel USB-C a sadu vymeniteľných štupľov. Výmena štupľov je jednoduchá a rýchla ako pri mnohých bezdrôtových slúchadlách, štupeľ stačí vytiahnuť a nasadiť nový.

Bluetooth slúchadlá Redmi Buds 5

Záver

Bluetooth slúchadlá Redmi Buds 5 sú veľmi šikovné, ľahké a na pohľad dizajnovo zaujímavé. Samotné nosenie slúchadiel v ušiach je pohodlné a výhodou je ich nízka hmotnosť. Párovanie so zariadením je jednoduché a spoľahlivé. Ovládanie dotykom na samotných slúchadlách je samozrejmosťou. Zvuk týchto slúchadiel je veľmi kvalitný a funkcia potlačenia hluku taktiež. Nám v redakcii sa slúchadlá Xiaomi Redmi Buds 5 páčili, najmä kvôli ponuke niekoľkých úrovní potlačenia hluku a transparentnosti okolitého hluku. Myslíme si, že Redmi Buds 5 sú kvalitne spracované slúchadlá na vysokej úrovni, ktoré sa prispôsobia rôznym situáciám, v ktorých sa ocitnete počas dňa.

Redmi Buds 5

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here