LAMAX Street2

Do redakcie techvia.sk nám bol zapožičaný na test Bluetooth reproduktor Street 2 od spoločnosti LAMAX Electronics. Reproduktor je šikovný, ľahko ho uchopíte jednou rukou do dlane. Jeho rozmery sú 195 x 70 x 50 mm. Hmotnosť  380 g je ideálna na časté nosenie.

LAMAX Street2

LAMAX Street2

Dizajn

reproduktor LAMAX Street2

Reproduktor LAMAX Street 2 má podlhovasté oválne telo, ktoré je po stranách pogumované. Predná a zadná strana je zhotovená z kovovej mriežky prekrývajúcej reproduktory. Navrchu zariadenia nájdeme ovládacie tlačidlá ako sú zapnutie, vypnutie, pozastavenie/spustenie prehrávania a tlačidlá ovládania hlasitosti. Ovládacie tlačidlá sú pogumované, nepodsvietené. Zo spodnej strany pod ochrannou gumenou krytkou sa nachádza konektor na nabíjanie typu microUSB, audio konektor, USB pre vstup flash-ky a slot microSD karty.

LAMAX Street2

Pripojenie a prehrávanie hudby

Bluetooth reproduktor LAMAX Street 2 je možné pripojiť napríklad k mobilnému telefónu pomocou technológie Bluetooth 5.0. Na zariadení môžeme tiež prehrávať skladby v prípade pripojenia reproduktora cez audio kábel alebo priamo z pripojeného USB kľúča či prípadne z microSD karty. Pripojenie pomocou Bluetooth prebieha štandardne a veľmi jednoducho. Zapneme reproduktor, rozbliká sa modrá dióda a je spustené Bluetooth párovanie. Na smartfóne spustíme Bluetooth. Vyhľadá sa nám dostupné zariadenie LAMAX Street2. Následne povolíme  spárovanie. A zariadenie môžeme začať používať.

Ak si želáte počúvať rádio, môžete si ho zapnúť na reproduktore LAMAX Street 2.  Pomocou prepínača zapnutia a vypnutia stlačením prepnete do módu rádio. Stanice ladíte pomocou tlačidiel  ovládajúcich hlasitosť. Keď budete používať rádio, nezabudnite pripojiť audio kábel. Ten totiž slúži  ako anténa.

anténa rádio LAMAX Street2

Zvuk – reproduktor

Hudobný výkon reproduktora je 15 W.  O kvalitu zvuku sa starajú dva reproduktory. Zvuk je štandardný s výškami a basmi. Charakteristika zvuku sa nedá meniť pomocou ekvalizéra.

Batéria – výdrž

V tele reproduktora je zabudovaná 1800 mAh batéria. Počas nášho testovania v redakcii reproduktor LAMAX Street 2 vydržal hrať na jedno nabitie 25 hodín. Intenzitu hlasitosti podľa smartfónu sme mali na 20-25% hudobného výkonu. Dobíjanie prebiehalo 160 minút. Nabíjací čas zodpovedá výkonu adaptéra,  ktorý použijete pri nabíjaní.

Obsah balenia

obsah balenia LAMAX Street2

Balenie obsahuje reproduktor LAMAX Street 2, nabíjací kábel typu microUSB & USB-A a 3,5 mm audio jack..

Záver

Bluetooth Speaker LAMAX Street 2

Bluetooth reproduktor LAMAX Street2 je malé, ľahké a šikovné zariadenie. Jeho konštrukcia zvládne aj menej šetrné zaobchádzanie. Pri používaní sa nemusíte obávať, že vám ho ostrieka voda alebo zničí prach ulice. Reproduktor disponuje certifikátom krytia IP55. V prípade potreby je produkt možné zavesiť v priestore pomocou uška, ktoré je jeho pevnou súčasťou. Ak by ste sa rozhodli pre dva rovnaké reproduktory Street 2, tak ich môžete pomocou technológie TWS (True Wireless Stereo) spojiť a prehrávať z jedného zdroja na obidvoch reproduktoroch rovnaký obsah.

Bluetooth Speaker LAMAX Street 2

Martin Morávek

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

 

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here