Creative SBS E2500

V redakcii techvia.sk sme sa pozreli bližšie na Bluetooth reproduktorovú sústavu s označením SBS E2500, ktorá pochádza z dielne Creative.

Creative SBS E2500

Dizajn

Celkovú zostavu SBS E2500 tvoria dva samostatné reproduktory a jeden hlavný subwoofer. Hlavný subwoofer slúži aj na ovládanie sústavy. Nachádza sa na ňom informačný displej, ovládacie tlačidlá a na bočnej strane vstup pre USB kľúč.

Creative SBS E2500

Reproduktorová sústava Creative SBS E2500

Dva menšie reproduktory majú na prednej strane dizajn v prevedení vodorovných čiar. Materiál použitý na výrobu týchto reproduktorov je plast. Rozmery reproduktorov na prednej strane sú: šírka 9,1 cm, výška 13 cm a hĺbka 8 cm. Smerom k zadnej časti sa reproduktory zužujú a rozmery tak sú: šírka 8 cm a výška 11,1 cm. Pripájací kábel k subwooferu má dĺžku 122 cm. Kábel je ukončený audio konektorom. Ľavý aj pravý reproduktor je možné podľa potreby upevniť na stenu.

Reproduktorová sústava Creative SBS E2500

Hlavný reproduktor subwoofer má rozmery: výška 24,6 cm, šírka 15,5 cm a dĺžka 26,5 cm. Predná strana subwooferu sa nesie v rovnakom dizajne ako oba menšie reproduktory. V spodnej časti je umiestnené logo Creative. Nad ním sa nachádza displej. Vedľa displeja nájdeme ovládacie tlačidlá ako zapnutie sústavy, nastavenie a prepínanie rozhlasových staníc, tlačidlo na zvolenie vstupu, z ktorého média chceme reprodukovať zvuk. Displej zobrazuje aktuálny výstup, z ktorého sa prehráva hudba. Na bočnej strane vpravo sa nachádza slot pre USB. Keď obrátime subwoofer „hore nohami“, tak na spodnej strane nájdeme reproduktor, ktorý zvuk vyžaruje smerom dole. Zadná strana subwoofera ponúka konektory na pripojenie ľavého a pravého reproduktora, konektor na AUX kábel, vstup pre FM anténu a kábel na pripojenie do elektrickej siete. AUX kábel má dĺžku 142 cm + 3,5 mm audio koncovky. Elektrický kábel má dĺžku 128 cm. Ešte jeden základný parameter, subwoofer stojí na štyroch nožičkách vysokých 1,8 cm.

subwoofer Creative SBS E2500

subwoofer Creative SBS E2500

subwoofer Creative SBS E2500

Obsah balenia

Subwoofer, dva menšie reproduktory, diaľkový ovládač, elektrický kábel, anténa na príjem rádia a AUX kábel pre vstup signálu z televízora alebo notebooku.

Creative SBS E2500

Prehrávanie – reprodukovanie zvuku

Reproduktorová sústava Creative SBS E2500 je schopná prehrávať zvuk zo štyroch vstupov. Hudbu môžeme počúvať pomocou rádia alebo pripojeného flash disku, ktorý môže dosiahnuť veľkosť kapacity do 32 GB. Prehrávanie je zabezpečené pomocou funkcie Plug and Play. Prehrávané súbory sú vo formáte mp3. Ďalší spôsob pripojenia reprosústavy k médiu je pomocou pribaleného AUX kábla alebo spárovaním k zariadeniu technológiou Bluetooth.

Creative SBS E2500

Bluetooth Creative SBS E2500

Diaľkový ovládač

Zostavu Creative SBS E2500 je možné ovládať tlačidlami na prednej strane subwoofera. Avšak okrem týchto tlačidiel je k dispozícii aj priložený diaľkový ovládač. Diaľkový ovládač sa napája dvoma batériami typu AAA (batérie nie sú súčasťou balenia).

Pomocou diaľkového ovládača obsluhujete sústavu. Prepínate si režim zvukového vstupu, stanice či  posúvate a zastavujete pesničky. Rovnako tak zapínate alebo vypínate celú reprosústavu SBS E2500.
Prepínaním na ovládači si viete meniť basy a výšky podľa hudobného žánru alebo nálady.

Celkový dojem

Reproduktorová sústava Creative SBS E2500 disponuje dvomi reproduktormi a jedným subwooferom. Výstupný výkon jedného reproduktora je 7,5 Wattov v RMS kanáli, subwoofer má  RMS výkon 15 W. Maximálny výkon subwoofera v špičkách je 30 W. Ovládanie a pripojenie zostavy je jednoduché. Bluetooth pripojenie bolo počas nášho testovania stabilné. Nezaznamenali sme žiadne výpadky. Zvuk šíriaci sa z reprosústavy SBS E2500 bol príjemný v nízkych ako aj vo vyšších tónoch. Rovnako počas doby zapožičania sústavy sme v redakcii nezaznamenali žiadne zaváhanie pri používaní či párovaní so vstupnými médiami alebo zariadeniami.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here